Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is ebbol alltok ki egesz...

Ti is ebbol alltok ki egesz nap? 3 honapos baba anyukaja

Figyelt kérdés
Felreertes ne essek, nem zavar, csak erdeklodom. Nektek is ennyire "unatkozik" a babatok? Mi egesz nap jarkalunk es keresunk uj dolgokat. Hintaba 5 perc szonyegen 5 perc, hamar megun mindent :)

2015. nov. 29. 10:57
1 2 3
 1/24 Bella169 ***** válasza:
68%

Nekem is 3 hónapos múlt a kislányom de hosszahb odőre leköthető.

Az evéseken kivül 2 szer van éberebb időszaka.

10-11 ig valamint este 6:30-8 ig akkor fürdünk. Délelött el van 30 percet a pihenő székben. Utánna 30 percet játszunk a szőnyegen. Este 30 percet van a pihenőszékben amig eszünk. Utánna fél órát van a szőnyegen játszunl majd fél órát mondókázunk. Amúgy még 3 szor 2 órát ( ebböl egy a séta) meg egyszer 1 órát alszik. Az éjszakát is átalussza 9től reggel 6 ig.

2015. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Napkozben mit csinal? Csak nezelodik egyedul?
2015. nov. 29. 11:49
 3/24 A kérdező kommentje:
Az en lanyom csak fel orakat alszik 3 orankent akkor is altatom
2015. nov. 29. 11:54
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

Olvass egy kis Ranschburg Jenőt!

Sokkal jobb, ha egy baba folyamatosan igényli a foglalkozást (ebben a korban), mintha olyan "jó", hogy leteszed és annyira elvan, hogy meg is feledkezhetsz róla.

2015. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%

az en lanyom ennyi idősen kezdett ellenni a pihenőszékben, 20-30 perceket. A játszószőnyeget utálta...a körforgója alatt elvolt fél órát ha épp jó volt a kedve. A többi időben vele voltam, szoptattam, szórakoztattam rengeteget sétáltunk. Ő elég rossz alvó volt így nekem kb. naponta 10 órát kellett minimum szórakoztatni...

Próbáld meg hogy minél többet legyen napközben egyedül, mindig ugyanakkor, amikor épp jó a kedve, nem nyűgös, mert így fogja később megszokni az egyedüllétet...a lányom mellett 4-5 hónaposan már egy három fogásos ebédet el lehetett készíteni, benne ült a pihenőszékbe, kezébe adtam ezt azt, énekeltem neki stb

2015. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

4: sógornőm ebből a megfontolásból 12 órákat ült a gyerekek mellett. most 5 éves, a másik 3, semmivel sincsenek előrébb semmiben (sőt..) mint a többi hasonló korú gyerek, viszont szó szerint egy lépést nem tesznek az anyjuk nélkül, ha leteszi az öléből őket sírnak.


nagyon fontos, hogy a gyerek egyedül is legyen, mind szocializáció szempontjából, mind értelmi fejlődését tekintve (egyedül rengeteget tanul!!)

2015. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Valaki azt tanacsolja legyen egyedul is valaki azt Legyek vele sokat...
2015. nov. 29. 12:10
 8/24 Bella169 ***** válasza:

A pihenőszéke olyan, hogy ha rugkapál zenél és világit. Valamint lógnal elötte csörgők azokkal játszik. Jókat nevetgél benne.

A szőnyegen per pillanat forgunk néha csörgővel játszunk. Nézeget hason is de miota át tud fordulni hátra élvezi és mindig átfordul. Már próbálkozik visszafele is de az még nem megy. 20-30 perc alatt kifàrad.

Ilyenkor kezdünk mondókázni. Ilyenkor rám figyel. Mosolyog és kalimpál a keezeivel. Nagyon szereti azokat a verseket amibe sok az r hang. Pl retekorrú kiràly vagy az anorák.

2015. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

"sógornőm ebből a megfontolásból "


Nem ebből a megfontolásból. A sógornőd félreértette.


Teljesen normális, hogy egy 3 hónapos még csak 5-10 percekre legyen önállóan el. Ahogy nő, ez majd szépen növekszik.

űranschburg szerint a "jó baba", aki nem fejezi ki sírással a nem tetszését, és többet el van egyedül, mint ami a korából adódóan elvárható lenne, az valójában ingerszegény környezetben unatkozik és ez káros.

2015. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

nézd: az én elvem, hogy a szülő nem rabszolga.


Én azt tanácsolom, hogy minden nap legyenek fix időpontok amikor egyedül is jól eljátszik...ha ez kezdetben nem tetszik neki, hát szoktasd hozzá. A baba tiszta lappal születik, a napirendje olyan lesz, amilyenre csinálod.

Sok anyukát ismerek aki minden értelemben kiszolgálja a gyermekét. És az ő dolguk...de ha össze kell vetnem a lányomat az ő gyerekükkel, az enyém százszor nyugisabb.

Mindenki nagyon dícséri,a környezetemben csak pozitív visszajelzést kapok, hogy milyen nyugodtan eljátszik egyedül is, mennyire kiegyensúlyozott, értelmes, jól eszik, jól alszik, tényleg egy minta baba...és ezt nem elfogultságból mondom, és nem is gondolom azt hogy ez csak az én érdemem, nyilván születnek nyugodtabb habitusú babák meg nyűgösebb babák.

De akkor is tény, és a lányom rá a bizonyíték, hogy ha fejben eldöntöd, hogy hogyan képzeled el vele a napodat amikor mondjuk 2 éves lesz, és ahhoz tartod magad következetesen, akkor az nagyjából úgy is lesz.


Sok ismerős van a környezetemben akiknek nem volt napirendjük, 2-3 éves korukig szoptattak, nem mertek nemet mondani a gyereknek stb...és látszik a gyermekükön a következetesség hiánya.

Sokféle nevelési elv van, de szinte mindegyikben azonos, hogy a gyermeknek igen is szüksége van egyedül létre is (persze legyél tőle 3-4 méterre láss rá stb)

vannak ismerőseim akik inkább nem főznek, takarító nőt hívnak stb nehogy egy percet is egyedül legyen a gyerek. Szerintem ez nem jó út.

Egyébként általánosan megfigyelhető, hogy ahol több gyerek van, ott a fiatalabbak a talpraesettebbek. Mi hárman vagyunk, tök igaz ránk (tesóim még a szüleimnél laknak, nem önellátóak én már rég dolgozom, családom van) ugyan ez van a férjeméknél...na ez vajon miért van? mert a kisebbekre nem jut annyi idő, jobban rá vannak szorulva az önállóságra. És ez nem is baj.


Ha rám hallgatsz, találd ki milyen számotokra az ideális nap mondjuk 1 évesen, és kezd el afelé menni. 3 hónapossal ez még nagyon nehéz, nekünk se volt napi rendünk mikor ekkora volt. De az elvek már meg voltak - pl. hogy ekkor tájt kezdtem 20-30 percekre elfoglaltságot keresni neki. Ettől nem vagy rossz anya, bármennyire is azt akarja sugallni a 4-es.. sőt, a legjobbat akarod neki, nyilván nem tetted volna fel egyébként a kérdést.

2015. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!