Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is ebbol alltok ki egesz...

Ti is ebbol alltok ki egesz nap? 3 honapos baba anyukaja

Figyelt kérdés
Felreertes ne essek, nem zavar, csak erdeklodom. Nektek is ennyire "unatkozik" a babatok? Mi egesz nap jarkalunk es keresunk uj dolgokat. Hintaba 5 perc szonyegen 5 perc, hamar megun mindent :)

2015. nov. 29. 10:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

9 (4): nem egészen értem mire akarsz ki lukadni, én nem olvastam őt, bevallom, a sógornőm igen, és a 24/24ben mellette és mindentérte elvet vallja.

Ha nem erről ír, akkor elnézést, hogy félre értettelek.

A lányom több időt elvolt mindig is egyedül, a koránál fogva elvárhatótól, de sosem unatkozás miatt nem sír, hanem egyszerűen annyira élvez csak kint ülni pl a levegőn és nézelődni, meg leteszem a konyhába, akkor egyszerűen megy, kinyitja a fiókot, kivesz valamit ami felkelti az érdeklődését azzal játszik stb...

nem gondolnám hogy ez káros, sőt, ez egy nagyon pozitív tulajdonság, és nem azért ilyen mert sz..am rá mindig is és kínjában lefoglalja magát, mert én is fél napokat ültem mellette, csak mint írtam ő 2*30 percet aludt már 4 hetesen, ezért napi 10 órában kellett lekötnöm, egy 4 hetest nem olyan egyszerű dolog...ezért sokat volt egyedül, de nálunk nincs tiltott fiók, se tiltott dolgok, folyamatosan figyeltem őt mindig is, és rengeteg mindent megtapasztalt már kiskorától, valószínű ezért találja fel magát egyedül is, mert mindig talál valamit ami érdekli.

2015. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
egyébként mi szakembernél is voltunk más okból kifolyólag és ő is engem igazolt, a szakvéleményében úgy írta le hogy az átlagosnál nyugodtabb habitusú, és a mozgása átlagos, minden más képessége 1 évesen 2 évesnek megfelelő volt..ezt megint nem villogásként írtam, eszem ágában sincs villogni, csak azért írom, hogy egyáltalán nem éri hátrány a fejlődését ha néha egyedül játszik
2015. nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Most volt 3 hónapos a lánykám.Szerencsére jó kis baba(ellentétben a fiammal), délelőtt szinte alig van fent, reggeli szopi után alszik is vissza magától, vagy cicin.Van hogy leteszem a kiságyba, vagy a nagyágyunkba a játszószőnyegére, és pár perc múlva azt látom alszik.Ez van kb. délig.Na utána már ő is éberebb, és többször alszik kicsit, van hogy csak 10 perceket.Általában délután sétálunk, ilyenkor alszik kb. 40 percet benne, de volt hogy délelőtt nem aludt jót, így ilyenkor bepótolta a séták alkalmával.Este kb. fél tíz fele alszik el, vagy hogy kicsit később vagy hamarabb.Reggel hétig alszik kb, és akkor eszik, majd alszik vissza kb. fél kilencig.Szóval nálunk a délutánok nyügisebbek kicsit, de jó ez így, a fiam nyűgösebb volt babának.Ja, és imádja a játszószőnyegét, fél órákat is elbabrál vele.
2015. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nalunk sajnos a lanyom nagyon hasfajos volt es meg mindig nem mult el, talan ezert nyugos, van hogy mosolyog a pihenoszekbe 1 masodperc mulva meg sir, nem nagyon van el egyedul sok idore sajnos
2015. nov. 29. 12:52
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a tapasztalat, hogy a tankönyvből nevelő szülők olvasnak valamit, lesarkítják, és úgy alkalmazzák. Aztán csodálkoznak, hogy nem működik, nem úgy működik. Igaz ez a kötődően nevelőkre is meg a suttogókra meg mindenre.

Az arany középutat kellene megtalálni, és akkor működnének a módszerek - mindegyik.


Jelen esetben szerintem ha a gyerek éppen elvan egyedül, akkor nem kell megzavarni, hadd játsszon. Fog szólni, ha társaságra vágyik. Ranschburg is ezt mondja egyébként, csak általában aki eszerint nevel, az 0-24 a gyereke mellett ül, mert azt olvasta a könyvben (nem, csak ezt sikerült megérteni), illetve rossz anyának tartja, akinek a gyereke elvan egyedül.

2015. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Mivel meg hasfajos sokat van kezben, es ha sir felveszem, sokan azt mondjak elrontom, mert sose lesz majd el egyedul
2015. nov. 29. 12:58
 17/24 anonim ***** válasza:

15: ez igaz, mint mindenben, itt is igaz, mindent lehet csak mértékkel :)

természetesen, ha alapból zaklatott, nyűgös a baba akkor nem szabad erőltetni hogy egyedül legyen.

Én úgy értettem amit írtam, hogy azért ha csak egy kicsit nyekereg, nyöszög, akkor nem muszáj rohanni hozzá. Meg kell találni valóban a középutat, mi az a jellegű sírás/nyűgösködés, ami már nem az a kategória, hogy majd megszokja a baba hogy egyedül van..

ha hasfájós, vagy fázik vagy szeretetre vágyik akkor persze hogy oda kell menni és felvenni...de a "kötődésre nevelés" amit sokszor szó szerint értelmeznek, szerintem nem a jó út :)

Az én lányomnál is volt az első pár napban, hogy unatkozott a hintában és emiatt nyüszögött, de mivel se takarítónőm, se segítségem nem volt, hát nem rohantam egyből - amit tudtam, igen, de ha pl épp a zuhany alatt voltam ő meg becsatolva nézte a pihenőszékből ahogy zuhanyzom, és nyüszögni kezdett, akkor pusztán emiatt nem ugrottam ki a zuhany alól, inkább énekeltem neki stb


ugyanígy ha főzés közbe jött rá az unalom, és nyüszögni kezdett, akkor szépen elmagyaráztam neki, hogy anya most nem tudja itt hagyni az olajban sülő husikát, és még legyen el 10 percet- ehhez nyilván adtam neki játékot, de volt hogy így is nyüszögött. Nem sírt, csak panaszkodott, unta a babért...

Aztán megszokta, hogy akkor jön ki a hintából, ha én azt mondom :) ez a folyamat kb. egy hétig tartott, tehát ebben az egy hétben volt az, amit írok, hogy zuhany meg sütés közbe nyüszögött, de onnantól már többet nem, hanem gond nélkül el nézegette amit csinálok 30-40 percig is akár, mert tudta hogy úgyis kiveszem amint lehet. Addig meg adogattam tényleg mindent a kezébe meg beszéltem hozzá, hogy ne teljen passzívan ez az idő.

És tényleg nem arra gondolok, hogy hagyd sírni ha utál ott lenni, az nyilván nem megoldás. csak ne rohanj egyből ha egy kicsit nyüszög.

2015. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, megfogadok belole parat :) akkor nem kell agodjak hogy ha sir a hintaba mert unja es felveszem, attol nem fog kezbe szokni
2015. nov. 29. 13:33
 19/24 anonim ***** válasza:
Az enyém el van egyedül egész nap. Az első fiunk evett, aludt ennyi idősen, most a kicsinek pedig "muszáj" nézelődnie egyedül, ha nem alszik, mert a nagy teljesen lefoglal. Csak az evésidőkben foglalkozok vele jobban, illetve, amikor már a nagyobb alszik - fürdetés időben. Egyébként teljesen elgagyog a játékainak, a csörgőjével játszik órákig is és szól, ha éhes, nem várom meg, hogy sírjon, így szinte sosem sír. Nappal keveset alszik viszont, de éjjel 10 órát egyhuzamban. Teljesen más, mint a bátyja, ő 4 hónapig aludt szinte egész nap és éjjel is, kb. 6-7 órát volt ébren csak etetésekkel együtt. Különbözőek még családon belül is, szóval mi máshogy vagyunk nagyon, mint ti.
2015. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
*azt nem írtam, hogy a fiam nem hintában van, mert a tesója kiborítaná, meg túlhintáztatná és ő sem maradt meg benne pár percnél tovább, viszont hason tök jól el van órákig is. Központi helyen van, mindent lát onnan a tesóból, belőlem és a játékok is előtte is vannak.
2015. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!