Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megtehetnétek, kihagynátok...

Ha megtehetnétek, kihagynátok a gyerek beoltatását 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
Ha lenne lehetőség választani a kötelező oltásoknál is, hogy csak 3 éves kora után kapja meg a kisgyerek, akkor választanátok ezt az opciót? Ha igen/nem, miért?

2015. dec. 1. 15:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ha el is lehet donteni, akkor is az orvos tanacsaban biznek, es amit lehet beadatnek.

Egy 2-3 eves gyereknek azert mar el lehet magyarazni, hogy ez most kellemetlen, de szukseges. Nem is art ha megtanulja szepen hogy bizony az eletben sokszor kellemetlensegeket kell vallalni a jovo erdekeben.

Igen, ezek ilyen kicsiben kezdodnek el.


Amit mindenkepp beadnek: diperte, gyermekbenulas, agyhartyagyulladas.

Hogy mikor, arrol megkerdeznem az orvost, attol is fugg jar e bolcsibe a gyerek vagy otthon van, de ezt sem szabad alabecsulni mert meg ha otthon is van, akkor is hazahurcolhatsz csomo dolgot akar te is, es siman megkaphatja.

Ami az immunrendszert illeti: amig szoptatod, addig kapja a te antitestjeidet is tejen keresztul. Tehat kb egy-masfel eves koraig azert ugy-ahogy vedett, de addigra mindenkepp meg kell kapja az oltasokat.

2015. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

nem értem hogy lehet megválasztható..

egy rakás oltásnak meg van az ideje, ha nem adták be, később már nem is adják be

pl a rota elleni 2 körös oltás 6 hónapos kor alatt adandó..

2015. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem, én nagyon örülök, hogy még mindig ingyenesen beoltják őket. Van, ahol pl. a bcg rég nem kötelező és aki magyarként ott él, ki kellett fizetnie, ha akarta - mert itthon megkapta volna a gyerekük ingyen. Mesélték is, hogy ebben hátránya van a magyar gyerekekhez képest az övéknek, mert nem az a rend, észen kell lenniük, ha nem akarják, hogy valami fontos kimaradjon. Pedig eszükben sincs hazaköltözni, de annyi harmadik országokból érkező ember veszi őket körül, hogy a magyar protokolt követik. Örülnek, hogy oltva van a gyerek, különben lenne minidig egy nagy kérdőjel, hogy baj-e, hogy tömegközlekedtek és nem mosott kezet, mit kaphatna el.

Ezek életveszélyes betegségek, amik ellen itthon oltanak, nem szórakozás.

2015. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%
Semmiképp nem várnék 3 éves koráig. 3 gyerekem eddig a bárányhimlő, rota elleni oltásokat nem kapta meg, a többit igen. De, már a bárányhimlőn is gondolkozok, mert a legidősebb 6 éves és még nem volt bárányhimlős. Ha iskolakezdésik nem kapja el, akkor beoltatom.
2015. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
12-esnek: egyik oltás sem kötelező, tehát ami konkrét korhoz kötött, azt ha akkor nem választja a szülő, akkor nem kapja meg a gyerek. Amiket rugalmasabban be lehet adatni (pl. rubeola), azt pedig megkaphatja később is (vagy egyáltalán nem, ha a szlő így dönt).
2015. dec. 1. 17:23
 16/24 anonim ***** válasza:
nem az otás a trauma,sztem
2015. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hol laksz, ahol így van?
2015. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
64%
Mi Angliában, nem kértük egyik oltást sem. Annak, aki ezt kérdezte: Eu-n belül csak Magyarországon és Csehországban van ennyi kötelező oltás. Kb 3-4 olyan Eus ország van, ahol 1-2 oltás kötelező. A többi ajánlott. A többi országban csak ajánlott oltások vannak.
2015. dec. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
19%
Akkor adatnám be, amikor a legkorábban be lehet adatni. Engem iszonyúan zavarna, hogy hároméves koráig mindenféle betegség ellen teljesen védtelen lenne. Értem én, hogy a legtöbb országban nincsenek kötelező oltások, de egy felelős szülő szerintem beadatja a gyerekének az oltásokat, hacsak nincs valami orvosi indoka, amiért nem lehet.
2015. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Hát pont ez a nehéz benne, utolsó, a sok tanulmány, ami pont az ellenkezőjéről szól, és orvosilag is alá van támasztva. Nehéz eldönteni, hogy melyiknél éri meg beadatni, és melyiknél nem. Mert az oké, hogy mindenhol azt nyomják, hogy adassam be, utánaolvasok, mi van ha beadatom, és mi van ha nem. Aztán ott van egy rakat valóban hiteles tanulmány arról, hogy miért nem jó beadatni. Felelős szülőként fogom magam, ezt is elolvasom, hogy lássam mindkét oldalt, mert addig nem fogok tudni állást foglalni, ameddig legalább valamilyen szinten meg nem néztem, hogy mindkét oldalnak milyen következményei és esélyei vannak. Aztán tárhatom szét a kezem, hogy melyik legyen. Nekem ilyenkor nagyon hasznos, ha hallom más szülők személyes véleményét, akik átmentek ugyanezen, vagy hasonlón.
2015. dec. 2. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!