Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek kb 2,5 év volt a...

Akiknek kb 2,5 év volt a kicsik között, mennyire volt nehéz? Volt segítségetek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

2 év 8 hónap. Nagyon nehéz volt, még mindig az. A nagyok ikrek, ez még pluszban nehezített a dolgokon. A kistesó születése megnehezítette a szobatisztává válást, felfokozta a testvérféltékenységet, a durva rivalizálást. És beköszöntött az agresszió. Kevés segítségem volt, naponta-kétnaponta fél óra, az elején valamivel több. De legtöbbször egyedül voltam és vagyok a három gyerekkel.


Az említetteken kívül nehéz a szoptatást csinálni az elején, mikor még sokat és hosszan szopik a baba, a szobatisztaságot gyakorló kisgyerek(ek) pedig nem bírják még tartani a pisit-kakit. Akkor aztán babát letenni, baba ordít, pisiltetés, esetleg ruhacsere, mindez duplán, aztán baba vissza mellre... a fürdetést, altatást hagyjuk is!

Kötélidegek kellenek, sok erő, kitartás, kreativitás. Vagy állandó segítség.

2015. dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 év 5 hónap van a két lányom között, az eleje nehéz volt, az első 2-3 hónapban a nagyot megviselte a kicsi érkezése, aztán egyre jobban elfogadta, hozzászokott az új helyzethez. Most már 1,5 éves a kicsi és majdnem 4 a nagy, már sokszor elvannak jól együtt, bár a nagy mindig elszed mindent a kicsitől, a játékokon folyton megy a veszekedés, de már nem vészes, főleg hogy egyszerre alszanak nappal is több-kevésbé.

Az első 1 évben az is nehéz volt hogy nagyon sokszor pont nem egyszerre aludtak, így nekem napközben semmi pihenési idő nem jutott, illetve a naggyal még most sem nagyon tudok külön játszani, mert a picinek ugye még nem valók pl. olyan játékok amikben apró dolgok vannak, így az ilyen játékok kilőve, mert a pici is egyből jönne oda és eszi meg őket. De ez is majd idővel jobb lesz.

Ja és segítségem az 0 volt, csak a férjem, mivel szüleim meghaltak, férjem szülei 240 km-re.

2015. dec. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanazt mondhatnám dettó, mint az előző válaszoló, 2,5 év van napra a két lányom között, most a nagy 4 a kicsi másfél. Segítség nélkül bizony nehéz volt az eleje, megviselte a nagyot a tesó érkezése, bizony mindig pont akkor kellett pisilni mikor a picit szoptattam, ehhez jött, hogy nagyon hasfájós volt a kisebbik lányom, ugye azt sem tudtam milyen mikor fáj egy baba hasa, egész napos gyötrelem neki, közben a naggyal is törődni kellene. Most már jobb, kezdenek együtt játszani, játék elszedés van jelenleg nálunk is. Gondolom idővel egyre könnyebb esz.
2015. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!