Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell költeni 0-1 éves...

Mennyit kell költeni 0-1 éves koráig egy babára?

Figyelt kérdés
azt mondják sokba van, más szerint egyáltalán nem. Az első egy évbe születéstől fogva 40 ezer elég neki?

2015. dec. 15. 07:10
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy 40nél többe kerül ha mindent számítunk, de a legtöbb ember nem számít mindent. Mire gondolok? Egy szobás lakásban lakni gyerek nélkül az kb ugyanaz a komfort érzet, mint másfél szobás lakásban egy gyerekkel. Tehát drágább lesz bérelni vagy venni. Nyilván egy gyereknél ezt nehéz észrevenni hiszen lehet, hogy eleve volt 2-3 szobás lakás.

Na de 3-4 gyerek esetén rögtön látszik mire gondolok. Ezt vissza osztva egy gyerekre már közelebb áll a valóság.

Három gyerek esetén pl 49 ezret ad gyermekenként az állam. És nem hinném, hogy az állam mindent fizet, szóval ehhez a szülők is biztos hozzá tesznek. Azaz egy gyerek 50 ezernél többe kerül havonta szerintem. Persze lehet, hogy tévedek...

2015. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
44%

pelenka mondjuk legyen egy 10 000 Ft (rossmann, mert pampers és libero szerintem nagyon rossz, ahogy a tesco színes is!)

tápszerére általában elment a családi pótlék, 14 000

ruhára, játékra ilyesmikre sosem költöttem, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy 5 unokatesója van, mindannyian 5 év alattiak, szóval rengeteg mindent kaptunk tőlük, amiért nagyon hálás vagyok.

ha kellett volna még ruhára is költenem, szerintem nem úsztam volna meg havi 40 000 alatt, sőt.

2015. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

betegségek nagyon viszik a pénzt

arról nem is beszélve hogy kötelező lennie otthon alap babagyógyszernek amit születéskor felírnak

aztán az ápolási szerek(fürdőkrém, orrszívó, törölköző, popsikrém, köldökre gyógyszertári alkohol, körömvágó, törlőkendő, télre arckrém, nyárra napkrém, esetleg koszmo elleni olaj a fejbőrre, babafésű, baba ujjra húzható ínytisztító, ecsetelő, fogzás elleni gél, puffadás elleni szélhajtó(a babák nem tudnak pukizni, szenvedni szoktak vele)cumisüveg, cumi, rágóka, stb)


na szóval csak az ápolási cuccok ilyen sok.


plusz a nem kötelező oltások ha akarnád, a rota olyan 20 ezer, bárányhimlő elleni megint 20..agyhártya ellenik kb 6 ezer(több körös oltások)


és akkor még babakocsi, kiságy, matrac, mellszívó, légzésfigyelő, mérlegkölcsönzés


plusz még ha dévényeshez is hordani kéne..


én nem tudom bárki hogy hozza ki havi 40 ből az elején

2015. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!