Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell költeni 0-1 éves...

Mennyit kell költeni 0-1 éves koráig egy babára?

Figyelt kérdés
azt mondják sokba van, más szerint egyáltalán nem. Az első egy évbe születéstől fogva 40 ezer elég neki?

2015. dec. 15. 07:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
53%

A mieinknek havonta 7K a pelus+törlő, havi 10K a tápszer/bébikaja/pépek stb./fő, meg mondjuk havi 1-2-3 ezer tutira kell valamire gyógyszertárból - orrcsepp/lázcsillapító/kenceficék - és havi 1-2ezer a babaruha, bár én ezeket csak használtan veszek angol turiból kilóra.

Ha nagyon ki akarom számolni, akkor havi 20-25ezer/gyerek nálunk, de két éves koráig is igaz ez :) Meg mellette mondjuk ugyan ennyit félre is teszek nekik/fő, de az nem kötelező senkinek.

2015. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ. Tápszert (ha kell) és gyógyszert mindenképp meg kell venni. Pelenka is van olcsóbban, nem kell Pamperst venni mindig más pelus is ugyanolyan jó. Az első 1 évben jó sok pelus fogy, főleg az elején napi 6-7 pelenkacsere is lehet. Popsitörlőt is vehetsz már 300 Ft körüli áron, ami jó is, sensitive is van belőle, pl. Silky.

Popsikrém nagyon változó árban van, de Bepanthent v. Neogranormont mindig megéri otthon tartani pelenkakiütés esetére.

Ruhák terén meg attól függ, mi az igényed, mert a babának tök mindegy, hogy 8 ezres rugija van v. 3 ezres, v. új v. használt. Ha kapsz ruhákat, akkor azzal már tudsz spórolni. Én ismerek olyat, aki egyáltalán nem használt cumisüveget, szopizott a gyereke, majd pohárból itatta. De ha tápszeres lesz, akkor kell cumisüveg, érdemes ebből jobb fajtát venni, pl. Avent, Mam és társai.

Sterilizálót is megúszhatod, ha simán forralással fertőtlenítesz.

Ruhákon tudsz spórolni, ha jók a használt, de jó minőségű ruhák is.

Hozzátáplálásnál inkább te csináld a bébikaját, jobban kijössz és jobb is. Persze itt már a baba is közbeszól, hogy mi az amit elfogad, mi az amit nem.

2015. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Érdekesek ezek a válaszok mert van aki szerint csak úgy általánosan "sokba" van, aki viszont konkrét összegeket írt az nem is írt olyan sokat.

Na azt hiszem majd akkor tudom meg mi az igazság ha nekünk is lesz. :)

2015. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

13-as, nálunk az október borzasztóan szerencsétlen hónap volt. Kb 25 ezer elment tápszerre mert volt amit felírt az orvos és nem vállt be, a nagyja a kukába ment. Mindenféle cseppet próbáltunk, volt közte 4 ezer forintos is, be se jött. Mire mindent végigpróbáltunk ez megint lett vagy 20 ezer. Akkor nőtte ki az 56-os ruháit, kellett venni egy csomót, volt közte használt is, 15-20 ezer megint. A pelenka ugye.. 12 ezer egy hónapban, popsitörlő és popsikrém, általában 17-25 ezer az, amit a dm-ben hagyok pl veszek cumit is, mivel azt is 2 havonta kell venni, etetőcumi szintén.

November jobb volt, tápszer 15-20 körül volt, a szokásos dm, 50-ből lazán kijött, sőt..

Most ez megint egy szerencsétlen hónap mert egy pár body-t levéve újra kinőtt szinte mindent. Újra vagy 15-20 ezer ruhákra pedig van közte használt is. Meg új is. Annyi, hogy amúgy se szerette a fiam a HA tápszert, a sima pedig olcsóbb, max 8 ezer havonta.

De tényleg ha van elég tej, nem kell gyógyszerre költeni és ruha is van elég, akkor szinte egy 20-asból is kijön az első hónapokban. Csak nem éri meg minimummal számolni, mert érhet meglepetés. Én sem erre készültem. Azt hittem lesz elég tejem és nem lesz addig cumizavaros a babám, amíg beindul normálisan. Nem hittem, hogy hasfájós lesz és főleg nem azt, hogy betegség okozza és felesleges végigmenni a patikán. Viszont úgy gondoltam sok minden bennevan a pakliban (pl kevés tej és hasfájás). Ha minimummal számol valaki, az elég kellemetlen anyagiak szempontjából, ha mégsem úgy alakul és esetleg ki van számolva.

És csak így leírva tudatosul bennem, hova tűnt a sok pénz októberben..

Szerintem 40 akkor elég, ha az anyasági elmegy ruhákra, természetesen sok méretben. Illetve ha nem kell HA tápszer, a sima még el is megy anyagilag. De ha speciális kell, akkor az sok.

2015. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy a 14-es írja. Ha valaki fillérre kicentizi, a minimummal számol, az könnyen pofára eshet és a gyerek issza meg a levét.


Hány és hány fb-s kiírás van, hogy "menstük meg XY-t, aki koraszülött/Z betegségben szenved/műtétre szorul, vagy épp "karácsony van és nincs pelenkája", mert a szülőkben fel se merült, hogy nem biztos, hogy az anyukának végig lesz teje, és a gyereknek soha semmi problémája nem lesz.


És itt nem kell halálos kórságokra gondolni. Elég egy kis hasfájás, húgyúti fertőzés, vagy reflux is, hogy megdobja a kiadásokat, és rögtön ne jöjj ki a gyes+csp kombóból (az kb. 40, mint amit a kérdező kiírt).


Tervezd jócskán felül, s akkor "legrosszabb" esetben lesz tartalékod, amit félretehetsz a gyereknek későbbre!

2015. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
46%

Havonta új ruhatár?

Nos szerintem elég 40 ezer havonta, nekünk elég volt pedig tápszeres volt és pamperst használtunk,a ruhákat még a születése előtt beszereztük illetve kaptunk,is ha venni is kellett valamit az sem volt húzós,nyilván nem 5-10 ezer/db bodyt,pólót stb kell venni,de amúgy is felesleges alig használja.

2015. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
41%

Ha havonta nő egy méretet, nem vehetsz kéthavonta! Vagy hogy gondoltad? Feszül rajta a body, alig bírod alul összekapcsolni, de azért még ráadod akár kipatentolva is, hogy ne kelljen újat venni? :)

Illetve ha valamit a születése előtt már megveszel, de csak két hónap múlva nő bele, az már nem kiadás?

Érdekesen gondolkodsz.


(s a pampers szar. A premium care-rel befürödtünk, feszt átázott. Az olcsó babylove köröket ver rá.)

2015. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
53%
Írtam,előre megvettem a ruhákat úgy 68as méretig,de volt jó pár nagyobb méret.
2015. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom a Dm-es pelus szerintem borzasztó ahogy a Libero is,nekem a Pampers és a Mülleres vált be,sosem ázott át,sosem volt vele gond.
2015. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%
A kérdező a szüléstől számítva kérdezte,mennyi havonta,amit szülés előtt költöttem nem adom hozzá ahhoz,amit utána költök havonta.
2015. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!