Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irigység ez a részemről, vagy...

Irigység ez a részemről, vagy ti sem adnátok oda nyugodt, jó szívvel?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, a születése előtt egy vagyon költöttünk a babaruhákra, babadolgokra. De tényleg, a végösszeg hét számjegyű lett.

Az egyik barátnőm most terhes és elkérte tőlem az összes cuccot, mert hogy őket most nem veti fel a pénz és hogy visszaadják, stb. Akkor sem akartam már odaadni, mert régen is rengeteg mindent kölcsönkért, amiket vagy sosem kaptam vissza, vagy tönkretett.

Múlt héten megtudtam, hogy újra babánk lesz és mondtam, hogy így nem tudjuk odaadni a dolgokat. Kérdezte, hogy a babakocsit sem, mert mondtam, hogy a Stokke újabb változatát néztem ki a következő babának és akkor nekik jó lenne az, amit most használunk. De ez még használtam sem olcsó és azért nem szívesen adom oda, hogy tönkretegyék...

Meg furcsa, hogy másfél éve nem beszéltünk, most meg hogy szüksége lenne rám, azonnal nyomul és keres. Már mikor beleszól a telefonba, tudom, hogy kell neki valami...


Nem tudom, hogy most én gondolkozok rosszul, vagy tényleg nekem van igazam?!


2015. dec. 15. 18:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van én sem adnám oda. Utolsó! :DD
2015. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok mindent odaadtam a tesómnak, aki tényleg vigyázott rá és utána eladtuk a dolgokat. működhet ez a dolog ahol van kapcsolat és szívesen segítünk egymásnak.

ez a történet eleve fura, 1,5 év után csak azért hív fel, hogy kolduljon? így én se adnám oda, majd eltűnik megint évekre ha adsz neki valamit, nehogy vissza kelljen adni? na és miért kerüljön neked pénzbe az ő gyereke? hisz lecseréled a kocsit, nem újat veszel, nyugodtan utasítsd el, nincs ebben semmi :)

2015. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon odaadós fajta vagyok, de ebben az esetben én sem adnék. Nekem is volt olyan, hogy odaadtam a nagy pakk cuccot valakinek, és csomó cuccot nem kaptam vissza, vagy tönkrement, most meg, hogy várjuk a következőt, tiszta ciki visszakuncsorogni, vagy újravenni. Nekik nem adnák újra, de van, akinek adtam, mert tudom, hogy megbízható.
2015. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe nem adnám! Neked van igazad!
2015. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Akivel másfél éve nem beszélsz, az nem a barátnőd, maximum valami régi kapcsolat.


A kérdés másik feléhez:

Nekem más a viszonyom ezekkel a dolgokkal.

Én rengeteg mindent kaptam/kapok, ezért ami nem kell, azt igyekszem tovább adni másnak, aki tudja hasznát venni. Pénzt én sem kérek.

2015. dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Na akkör összegezzünk:


- most, hogy kellenének neki a cuccok, keres, pedig előtte nem tette

- régen sem vigyázott semmire, de elvárná, hogy kölcsönadd

- fel sem merül benne, hogy a pénz az nektek is pénz

- elkéri magától a cuccokat, nem várja meg, hogy felajánld (mert ugye nem elkérni szokás...)

- elvárná, hogy odaadd a babakocsit, ami ráadásul drága

- csak akkor hív, ha kell neki valami


Leet, hogy valamit kétszer írtam, de csak azért mert ez nagyon kemény. Van arca csajnak, nem mondom. Egy pillanatig se legyen lelkiismeretfurdalásod nemet mondani, és nem kell magyarázkodnod, nem adod, és kész.

2015. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%

mi is igy voltunk. szinte a legjobb dolgokat vettuk meg, ruhákbol is, butorokbol is, a babkocsi bugaboo cameleon, az etetoszék stokke, a gyerekulés (kifordithato) bebe confort volt. én mindent odaadtam ingyen ismerosoknek vagy rászoroluknak.

viszont igy, hogy a te "barátnod" hol eltunik, hol nem..igy én nem adnék neki semmit, mert csak kihasználna. a másik, ismét babát vársz, már csak ezért sem. lehet még jol jon a második babakocsi (pl. nálunk anyosomnál is volt egy szett mindenbol)

2015. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
nem adnám oda ,csak a legjobb barátomnak esetleg ,de ez esetedben nem így van.
2015. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Mi mindent (tényleg mindent) odaadtunk a sógornőmnek (11 hónappal fiatalabb a babája), de mi jóban vagyunk nagyon, és ha lesz nálunk második, mindent vissza is kapunk. Semmit nem sajnáltam, de a te barátnőd más, én nem adnék neki oda semmit a helyedben. Nálam a "tönkreteszi a dolgokat" verte ki a biztosítékot.
2015. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám oda. Én is egy vagyont költök egyes dolgokra és pont azért tehetem meg, mert nem adok ajándékba/kölcsön mindenkinek mindent olyan alapon, hogy nekem úgyis van. Ja van, dolgozunk is érte eleget, nem ingyen adják, és mi is visszaforgatjuk, vagy ha MAUGNKTÓL úgy gondoljuk, akkor odaajándékozzuk, vagy kölcsön adjuk valakinek, nem úgy, hogy felhív adjam már oda neki. Szerintem ez bunkóság. Nem azt mondom, ha valaki elkéri a létrát vagy egy 5 tojást vagy ilyeneket, akkor persze szívesen, ez tök természetes dolog, de azért ilyen nagyértékű és/vagy tartóshasználati dolgokat én nem is tudom, hogy milyen alapon kéregetnek egyesek. Ha akarom odaadom. Ha nem akkor meg még én érezzem kellemetlenül magam?


Mi van, ha kérdező el akarja adni, vagy másnak akarja odaadni? Felénk gazadgék se a kukába dobják azt ami nem kell, hanem eladják egy korrekt áron, és valószínűleg éppen azért gazdagék, mert nem úgy néznek a pénzre meg a cuccokra, hogy szórjuk a szélbe, meg mindenkinek nyugodtan, van szarásig.

2015. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!