Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell vagy szabad a gyerek...

Kell vagy szabad a gyerek érkezése előtt nagytakarítást tartani a lakásban?

Figyelt kérdés

A férjem takarít nálunk (porszívózás, fürdőszoba takarítás, egyéb alap dolgok), de pl. ablakmosásban, rácsmosásban, ajtómosásokban eléggé csehül állunk az utóbbi időkben.:)


Arra gondoltam, hívnánk a baba születése előtt egy takarítócéget, hogy ezeket a nagy dolgot megcsinálják. De: anyukám szerint a túlzottan steril környezet sem jó a kicsinek.


Ti mit gondoltok? Maradjon így a lakás? (Belvárosi, belső udvarra néző, 5 m-es belmagasságú, 60 nm-es polgári lakásról van szó)


Az egyetlen kismama, akit ismerek, ő az anyukájával együtt csinálta meg ezeket a dolgokat, de én anyut nem kérném erre semmiképp.


27 hkm vagyok, magas kockázatú terhes, ezért a férjem feladata a nagy dolgok ellátása, az enyém a kis dolgoké.:)



2015. dec. 18. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
még tisztító festés sem árt
2015. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Attól hogy kirakarítasz még messze nem lesz steril a lakás!

és igen szerintem kell előtte egy nagytakarítás.

2015. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha nagyon nagy a kupi, akkor igen, Egyébként meg a folyamatos kis kosz kifejezetten jót tesz a gyereknek, így fejlődik az immunrendszere.
2015. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk egy sima nagytakarítás volt. Steril körülményeket szerintem nem kell kialakítani, mert nem szabad midnentől védeni a gyereket, főleg ugye ott fog élni abban a lakásban... Érted...

Szerintem anyudnak igaza van.

2015. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Igen kell, ha a helyzet úgy kívánja, még egy tisztasági festés sem árt.
2015. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

a takarítás nem egyenlő a sterilitással...szülés után kb 6 hónapig nem volt időm ilyen jellegű nagy takarításra, felmosni porszívózni már az első 2 hét után porszívóztam, de ilyesmire az első pár hétben biztosan nem lesz időd...ha van rá lehetőséged, hívj és csináltasd meg. Te semmiképp ne vágj bele ha veszélyeztetett vagy.


Steril meg nem ettől lesz a lakás, amit anyukád mond abban van valami, de attól hogy tiszta az ablak, még nem lesz semmi sem steril, a baba meg bőven jut majd elég koszhoz már a kórházban is ne aggódjon a kedves mama :)

2015. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ez jó ötlet.

Mi is csináltunk nagytakarítást, mielőtt szültem.

Ha céggel csináltatod, az még profibb (és nem fáradsz el!)

A steril környezet érkezéskor jó, hisz még semmivel nem találkozott a baba. Ráér mindent fokozatosan megismerni.

Az lenne a túlzás, ha 2 hetente/havonta hívnál ilyen céget a pici mellett is.

2015. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! ó, én semmiképp nem csinálnám meg, nem szoktam hősködni, mert nem éri meg, hogy akkor onnantól vérzés vagy kórház.


biztosan vannak nők, akik nem szeretik, ha más (akár a férjük) takarít "helyettük", de én hiszek a közös háztartás dologban, és a férjem fog porszívózni akkor is, ha császáros sebbel fekszem otthon, ezt mindketten teljesen természetesnek tartjuk. ahogyan az 5 kiló vizes ruhát sem én hozom be 6 hónaposan a mosógépből.:)


És szerintetek a baba előtt mennyivel kellene a takarítócég? Mondjuk ha márc. első hete a baba elvileg, akkor február elején?


Festést nem tervezünk, jó volna, de 5 méteres belmagasságnál az hatalmas projekt sajnos.

2015. dec. 18. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

A nagytakarítás nem egyenlő a steril környezettel...

Ha így kényelmesebb nektek (főleg ha egészségügyi problémáid vannak), akkor nyugodtan vegyetek igénybe segítséget.

Mi a terhességem félideje táján költöztünk és akkor elég rendesen kitakarítottam a házat (meg persze festettünk is), így utána szépen szinten lehetett tartani a tisztaságot (teljes rend viszont még hetekig nem volt:)). Én nem vettem igénybe segítséget, mert szerettem volna magam elrendezgetni a dolgainkat, de ez csak azért történt így, mert nem volt panaszom és jól éreztem magam.

2015. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnél csináltunk + félig kifestettünk (konyha, előszoba, fürdő, wc), a többire már nem volt idő és nem tudtunk hova elpakolni sem.

A másodiknál kimostam az első ruháit, beszereztünk még egy ágyat, elrendeztük, ameddig kórházban voltam, az apjuk kiporszívózott a 1,5 éves közreműködésével + a fürdőt kisikálta és ennyi. Mindkettőnél jó volt úgy a lakás, ahogy sikerült :)

2015. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!