Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell vagy szabad a gyerek...

Kell vagy szabad a gyerek érkezése előtt nagytakarítást tartani a lakásban?

Figyelt kérdés

A férjem takarít nálunk (porszívózás, fürdőszoba takarítás, egyéb alap dolgok), de pl. ablakmosásban, rácsmosásban, ajtómosásokban eléggé csehül állunk az utóbbi időkben.:)


Arra gondoltam, hívnánk a baba születése előtt egy takarítócéget, hogy ezeket a nagy dolgot megcsinálják. De: anyukám szerint a túlzottan steril környezet sem jó a kicsinek.


Ti mit gondoltok? Maradjon így a lakás? (Belvárosi, belső udvarra néző, 5 m-es belmagasságú, 60 nm-es polgári lakásról van szó)


Az egyetlen kismama, akit ismerek, ő az anyukájával együtt csinálta meg ezeket a dolgokat, de én anyut nem kérném erre semmiképp.


27 hkm vagyok, magas kockázatú terhes, ezért a férjem feladata a nagy dolgok ellátása, az enyém a kis dolgoké.:)



2015. dec. 18. 13:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
veszélyeztett terhes vagy? vagy miért nem csinálsz semmit?
2015. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11: "27 hkm vagyok, magas kockázatú terhes" : most így hívják a veszélyeztetett terhest.:)


Egyébként az sem igaz, hogy nem csinálok semmit.:) Nem porszívózom, a bevásárlásnál nem cipelek és nem hajolgatok meg emelgetek. Sajnos, marad még épp elég munka a háztartásban ezek után is:)


Ezzel a nappal a munka lantját is letettem, januártól home office-ban dolgozom már csak. És ráérek gyerek érkezésével kapcsolatos dolgokon agyalni, és ezért vetődött fel bennem a takarítócég.:)

2015. dec. 18. 15:19
 13/14 anonim ***** válasza:
mi nagyon alaposan kitakarítottunk, nem azért, mert koszban éltünk, hanem mert tudtuk, jó ideig nem lesz rá lehetőségem, h ablakot mossak. Nagy teljesítményű ipari takarítógéppel tisztítottuk ki az agyat, kanapét, szőnyegeket, csodás lett minden és új illatú. Sütőt is tisztítottunk, falat festettünk, minden zugot kiporszívóztunk, lakástextileket kimostam. Jó érzés volt így hazajönni a babával.
2015. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi kisfetettük a szobákat és új szönyeget vettünk.Mondjuk az egyébként is elfért már.
2015. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!