Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bízok ebben az orvosban....

Nem bízok ebben az orvosban. Ez az antibiotikum? Használta valaki?

Figyelt kérdés

Ospen - Valakinek írták már ezt föl?


Nagy gondban vagyok, mert a saját dokinkhoz vittem a kisfiam, egy kedves, fiatal, orvosilag is toppon lévő nő, de amikor megérkeztünk kiderült helyettesítik. Ez az orvos egy kb 80 éves nő, nem is tudom hogyan praktizálhat még, és egyszer már voltunk nála, konkrétan hülyeségeket beszél... Nem vagyok az az orvost felülbíráló típus, mindig megfogadtam a saját dokink tanácsait, de ez az öreg nő olyanokat mondott, amire még orvosi diploma nélkül is tudom, hogy hülyeség.


Na, és ő írta fel ezt a gyógyszert. Nem bacija van a fiamnak, mert átlátszó a orrváladék és az vírust jelent, az antibiotikum meg csak a baktériumok ellen hat, ezért kétkedem, hogy beadjam e neki. Amúgy láza sincs, csak sokat folyik az orra és piros a torka, néha egyet köhécsel.


Ti mire kaptátok? Volt mellékhatás? Bármi infót szívesen fogadok.


2015. ápr. 30. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem adnám be.
2015. ápr. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, nekem szedték már a gyerekeim torokgyulladásra. Az én fiam is kapott úgy antibiotikumot, hogy nem volt lázas, de mégis be volt gyulladva a torka, akkor már több napja, ezért döntött az orvos az antibiotikum mellett.

Egyébként nem túl erős antibiotikum, sima torokgyulladásra szokta nekünk a doki felírni.

2015. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nem volt mellékhatása sosem. Mennyi idős a fiad? Egyébként nem fontos beadni neki. Nekem volt, hogy felírta a doki, de azt mondta, csak akkor adjam be neki, ha már több mint 3 napja lázas. Vírusos torokgyulladásnál van, hogy csak Cataflam cseppet ír a doki, ha nagyon fáj a gyerek torka, akkor ez enyhíti a fájdalmat, tudjon enni.

De volt olyan is, hogy nem volt a gyerek lázas, de tüszős volt a mandulája. Akkor kapott antibiotikumot, pedig nekem csak azt tűnt fel, hogy náthás és csak azért vittem orvoshoz, mert több napos ünnep jött és nézze meg a doki mégis.

2015. ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nátha is egy vírus, hiába szedné rá az antibiotikumot. Nem tudtok úgy visszamenni amikor már a saját orvosotok van?
2015. ápr. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ospen - penicilin tartalmú antibiotikum. Nekünk konkrétan hasmenése lett a gyereknek tőle, de ez nem jelenti azt, hogy másnál okozhat mellékhatásokat. A régi gyerekorvosunk mindig mindenre felírta az antibiotikumot, de a mostani egy csúcs szuper orvos, csak indokolt esetben ír fel ilyet, így már én is tapasztaltam mellette sok dolgot, már szinte én is tudom előre, mikor fog felírni valamit, mikor nem.

A te esetedben én most azt tenném, hogy várok az antibiotikummal, adnék neki köptetőt, esetleg orrcseppet, nagy adag C vitamint, és javaslom a kakukkfű teát inni, nagyon jó ilyenkor, ha esetleg belázasodik, jobban köhög, akkor újból orvos ha már rendel a régi, és akkor esetleg az antibiotikum, ha szükséges.

2015. ápr. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is ezt szokta felírni az orvos, mikor begyullad a torka. Olyankor sosem lázas, csak csúnyán köhög és fájlalja a torkát. És az orvos mindig csak alapos vizsgálat után írja fel ezt vagy bármilyen más antibiotikumot. Én pedig megbízom benne.
2015. ápr. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fiam 11 hónapos és ráadásul eszik is rendesen, azzal sincs baj. Nem akarom hogy szenvedjen a torkával de ennyi idősen antibiotikummal sem akarom feleslegesen terhelni a szervezetét.
2015. ápr. 30. 09:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Viszont ez az 5. nap és még nem gyógyult meg, ez elbizonytalanít.
2015. ápr. 30. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy mégis tüszős a mandulája,azért kapta?
2015. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!