Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak lázzal elviszitek orvosho...

Csak lázzal elviszitek orvoshoz a babátokat?

Figyelt kérdés
fiam 8 hónapos. Ez a 3.napja hogy lázas. Vagyis hétfőn láza volt 38 fok elég volt reggel meg este kupot adnom neki. Tegnap hőenelkedése volt "csak" egész nap estére ment fel a láza. Ma megint kapott egy kupot mert 38,6 volt a láza. Egyébként jó kedvű eszik rendesen. Nem köhög nem folyik az orra. (Kopp-kopp) én a fogára tippelek mert most egy hónap alatt 6 foga jött ki és tegnap jött ki egyszerre 3. Úgy látom mintha jönnének még. Valaki azt mondja a fogtol nem lehet lázas. A nagylányomnak csak néha volt hőemelkedése ha jött a foga. Elvinnétek orvoshoz?
2016. jan. 6. 05:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen, mert súlyos fertőzés is állhat a hátterében, ráadásul még nem tud kommunikálni, hogy elmondja, hogy fáj valami.

Ha már tud beszélni és nagyjából ki lehet kérdezni, hogy hogy érzi magát, fáj-e valami, akkor már nem muszáj.

Egyébként meg a kisebbik rossz elve: attól biztos nem lesz baja, ha feleslegesen látja orvos, attól viszont lehet, ha nem derül ki időben, hogy valami komolyabb húzódik meg a háttérben.

2016. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát 38,6nál már vinném, de ha más nem, hívd fel az orvost, hogy mi a teendő. Jobbulást!
2016. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Karácsony előtt jártunk úgy hogy belázasodott a lànyom de semmi más baja nem volt. Elvittem a dokihoz mert hétvége jött nem akartam hogy ne lássa. Kiderült vírusos torokgyulladása volt.
2016. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Csak lázzal nem vittem egyiket se (három gyerkőcöm van) - ha pár napig tartott, ha amúgy jókedvű, eszik-iszik, nem nyűgös. A legyengült szervezet sokkal többmindent összeszed egy rendelőben, pláne h rota járvány van.

Lehet h csak 3napos láza van, ami egy vírus, a harmadik nap után mintha elvágták volna - és 1-2 napon belül tele lesz a törzse piros pöttyökkel, ami magatól elmúlik.

Ha nagyon aggódsz, inkább hívd ki a dokit.

2016. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én a 10 hónapos fiamat nem vittem orvoshoz csak láz miatt, mert amúgy sem volt magas láz, két napig tartott csak, és a másodikon már lázcsillapítót sem igényelt, megbírkózott vele a szervezete. Neki ezzel egyidőben nagyon csúnya volt a feneke, valszeg fogzás okozta a lázat is. Noha az első 8 foga még csak hőemelkedést sem okozott.
2016. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ha holnap is lázas lesz akkor viszem orvoshos. Ma 38,8 volt a láza kapott kupot most alszik. A feneke neki is nagyon csúnya az valószínűleg a fogzástól van.
2016. jan. 6. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!