Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem, ha mindenki...

Hogyan kezeljem, ha mindenki meg akarja mondani a tutit a gyereknevelés kapcsán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy segíteni akarnak, de sokan azt hiszik, hogy csak úgy lehet csinálni, ahogy valamikor ők csinálták. Csak azóta sok minden változott. (pl.: szoptatás, cumikérdés, itatás, öltöztetés)

A legérzékenyebb pont az anyósom. Hogy csináljam, hogy ne bántsam meg, de mégis úgy csinálhassam, ahogy a legjobbnak gondolom.


2008. szept. 16. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megszoktam mondani az illetőnek ha nem értek vele egyet,mégis csak az én gyerekemről van szó,ezért mindenki úgy csinálja ahogy akarja.Meg egyébként is nem minden gyerek egyforma,ezért nem biztos hogy bevállik a dolog amit tanácsolnak.De ha hajthatatlan az illető akkor csak rábólintok és csak akkor tartom be ha egyet értek vele.
2008. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meghallgattam mindekit és utána úgy csináltam,ahogy én jónak láttam.Csak azokat a tanácsokat próbáltam ki,amiket hasznosnak véltem.
2008. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én először kézzel-lábbal tiltakoztam Anyukám és a Nagymamám tanácsai ellen (nem tudom miért).Aztán megsajnáltam Őket,mert csak jót akarnak és én mindíg leszóltam a tanácsaikat.Most már csak bólogatok,ha tanácsokat osztogatnak,és amit jónak tartok,azt megfogadom.
2008. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám tanácsait 99%-ban megfogadom, mégiscsak felnevelt két egészséges gyereket, és amúgy régen csecsemőápoló volt. Én sok mai trenddel nem értek egyet, de szerintem mindenkinek meg lehet mondani szépe, hogy én ezt nem így látom jónak, de köszönöm, hogy tanácsot adtál. Amúgy a cumit régen sem helyeselték ám, nem tudom miért hiszi mindenki, hogy régen az volt az álláspont, hogy cumit KELL adni a gyereknek, mert nekem sok régi babás könyvem van, még olyan is, amit a hatvanas években írtak, és mindegyik azt írja, hogy a cumi felesleges, de ha már egyszer rászokik egy gyerek, mert az anyja azt ad, akkor ez van. De mind hangsúlyozza, hogy nem kell a cumi.Én ettől függeltenül adok a fiamnak, de most egy éves, és már csak alváshoz kell neki, ha elaludt, ki is esik a szájából, és alszik reggelig úgy. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak szerintem lehet ezt a jót akaró rokonokkal szépen is közölni, hiszen tényleg csak segíteni akarnak.
2008. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki neked tanácsot ad az biztos hogy jót akar.Meg kell hallgatni mindig, aztán eldöntöd hogy elfogadod a tanácsot vagy nem.
2008. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerős a helyzet...az anyósomtól ki készülök.Nincs vele semmi bajom egészen addig míg el nem kezd tanácsokat osztogatni.Csak Januárban fog megszületni a baba és tegnap nézegette a kis ruhácskáit.Azonnal kijelentette hogy a gyerek utálni fogja a hálózsákot ne is tegyem bele vagy vegyek még egyet felesleges lesz mert nem fogja elviselni.Mert az Ő gyerekei sem szerették és hogy alágyűrődik ahogy forgolódik ezt elhihetem neki mert vele ez történt stb...Na de könyörgöm!Had döntsem el én mit adok a gyerekemre és különben is egy újszülött nem fog forgolódni hogy maga alá gyűrje a hálózsákot!Már most utálom mikor tanácsokkal bombáz mert nem értek vele egyet.Nem hinném hogy meg fogom fogadni az ilyen jellegű tanácsait...Ugy is kitapasztalom majd mit hogyan csináljak vagy olyantól kérek segítséget aki mostanában szült és nem 30 évvel ezelőtt.Ha nem akarod megbántani akkor csak bólogass mikor tanácsot ad de nem kell feltétlenül megfogadnod.Vagy finoman magyarázd el neki miért nem ugy csinálod a dolgokat ahogy Ő szeretné,és miért jobb a babának az ahogy Te csinálod.

2008. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Veled részben egyet értek, bár szerintem nem az a gond, hogy ő harminc évvel korábban szült, ettől még adhat jó tanácsot is, inkább az a baj, hogy sokan abból indulnak ki, hogy amit az ő gyerekei nem szerettek, azt más gyereke se fogja, és fordítva. Pedig eléggé különbözőek tudnak lenni. Barátnőm kislánya pl. már 7 hónaposan az anyja ölébe mászott és hallagatta a mesét órákig, nekem az egy éves fiam, ha mesét kezdek olvasni neki, kb. 10 másodperc után elmászik és elkezd csapkodni, pakolni. Különbözőek.
2008. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!