Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a szülés után 2 hétig nem...

Ha a szülés után 2 hétig nem lehet kivinni a babát, akkor hogy megyek el a varratszedésre 1 héttel utána?

Figyelt kérdés

Császármetszésem lesz március közepén, egy héttel utána a hasamon varratszedés. De most ugrott be, hogy a védőnő azt mondta, 2 hétig ne vigyük utcára a gyereket.


A férjem mindenképpen szeretne velem jönni. Meg kell kérni valakit majd, hogy vigyázzon a gyerekre vagy elvihetjük őt is?


A Klinika 10-15 perc taxira van tőlünk, és időpontra mennék, a terhesgondozós épületrészbe, szóval nem a kórházi betegek közé.



2016. jan. 12. 14:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Vidd nyugodtan. Első babánál sokan betartják ezeket a dolgokat. Majd kistesónál amikor a nagyot oviba kell vinni apuka meg kora reggel elment dolgozni nem igen van más megoldás akkor sem. Nyilván nem leszel levegőn vele órákig amúgy sem.
2016. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt kibírja,h hazaviszed a kórházból és azt"szabad",akkor azt is ki fogja bírni,ha ezt még egyszwr eljátszátok a varratszedésnél!
2016. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Ilyenkor mosolyogni kell mikor ezt mondja a védőnő 😅

Igaz az én 2 gyerekem nyári baba volt, de ahogy hazavittük mindennap levittük 10 majd 15 majd 20 percre sétálni. A hugom novemberi, őt is vitték mindenhova teljes nyugalommal :)

Nem kell ezt komolyan venni, neki is jót tesz egy kis levegő.

2016. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elviheted magaddal semmi baja nem lesz.

Az elsönél még én is betartottam, most várom a másodikat áprilisi baba lesz, de mivel van egy 2,5 éves extra mozgékony lánykám, segítségem nem lesz ezért tuti hogy nem fogom tudni megvárni a 2 hetet, jó idö is lesz már, nem fogok bezárkózni velük, mind3-an megbolondulunk.

2016. jan. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező! te annyira cuki vagy, és annyira együtt érzek Veled, hogy nyilván első baba miatt aggódsz... :)

Elmondom, nekem hogy volt. Az elsőt spontán szültem, varratszedés a 4. napon, aznap haza is mehettem. Második sürgősségi császár, varratszedés 4. napon, aznap mentünk is haza. Most a 3. babánál szintén császár sajnos, pénteken du. szültem, vasárnap délben(!) már kis is kapta az új doki a varratokat és irány haza... :o Meredek, de így volt. Lépni alig mertem, a doki csak röhögött, hogy gondolja, hogy ha rizikós, akkor kiszedtem volna? Szóval nekem mindhárom esetben a bent tartózkodás alatt volt varratszedés, és azóta is minden simán zajlott. A babukádat pedig nyugodtan kiviheted, az a pár perc a kocsitól a kórházig bundazsákban, és a hordozón egy kisebb takaróval, ami felfogja a szelet, nyugodtan kibírható még Neki is! :) Egyébként meg azt mondom, hogy az szüljön, aki így félti a kis Kincsét!!! Ne aggódj, tudok Neked mondani (és gondolom, az első válaszoló szülésznő is, pláne) olyan "anyukákat", akik le se tojják a babájukat, de jól jön az érte járó ilyen-olyan juttatás!

Hajrá, Veled vagyok, szép szülést, gyönyörű, egészséges babát, sok tejcsit és nyugodt éjjeleket kívánok! :)

2016. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Le szokták takarni a hordozót egy textil pelussal hogy azért mégse köhögjön rá senki. Nem lesz gond szerintem. Nyugodtan vidd magaddal.
2016. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:)
2016. jan. 13. 14:44
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Előtte érdemes fokozatosan lassan szoktatni még otthon, először 5 percre ablakot nyitni, aztán 10-re, 15-re, aztán egy kis időre kivinni. Első gyereknél legalábbis ez még kivitelezhető :D
2016. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
18: csak egy lesz, úgyhogy ez így is marad nálunk:)
2016. jan. 14. 13:31
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem a doki es a vedono is azt mondta h minden map vigyem le 10-15 percre setalni a babat,legyenlevegon.igy is tettem 4 naposkoratol. Varratszedesre isvittuk 5 naposanmagunkkal. Ne feltsd, max ha nagyon hideg lesz,akkor ne vidd.
2016. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!