Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktathatnám le a...

Hogy szoktathatnám le a lányomat a sikításról, hangos beszédről?

Figyelt kérdés

21 hós, és állandóan a hangját fitogtatja. Sikít, kivágja a magas C-t, és állandó jelleggel erős, magas hangnemben beszél. Nem tudom miért, a tévé nem hangos, nem kiabálunk vele, én halkan beszélek egész nap..

Estére szétmegy a fejem, és baromira idegesít...

Tehetnék valamit?


2010. márc. 26. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, sokan mondják, hogy másokkal nem kell foglalkozni, de engem akkor is idegesít, hogy kimozdulni is stressz vele, mert látom, hogy néznek az emberek, mikor mondjuk elkezd ordítva beszélni a buszon vagy egy boltban.
2010. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még nagyon kicsi és nem érzékeli a különbséget a hangnemek közt. Ez ilyen korban teljesen normális. Próbálgathatod játékosan megtanítani rá, mondjuk valami mondókával vagy énekkel amiben erős a kontraszt a hangos és a halk között. Előbb utóbb megtanulja a helyes hangmagasságot :)
2010. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudja, mert ha rászólok ,hogy halkan, visszavesz, csak megint felmegy a hangerő.. És ő is tudja, hogy nem szabad, mert maga mondja, hogy nem kiabálunk a lakásban, csak az udvaron, mégis kiabál...

Nagyon zavar, és már régóta tart...

2010. márc. 26. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!