Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt az 1 éves kislányom...

Mi történt az 1 éves kislányommal? Elmúlik? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányom igazi kis mintababa volt. 2 hónapos korától alussza át az éjszakákat, előtte is csak "eszik-alszik" baba volt. Jól és mindent evett és jól aludt. Nyugodt, kiegyensúlyozott, magában is eljátszó baba, aki mellett bármit lehet csinálni. Az első fogai se zavarták meg.

Pénteken lett 1 éves és pár napja kifordult magából. Válogatós, amit eddig nagyon szeretett, azt se szeretné megenni. Egész nap "hisztis", a legapróbb dolgokon elsírja magát, sokszor akar kézben lenni, lényegében egész nap nyüsszög. Az alvás is katasztrófa. A nap közbeni alvása is rövid és sírva ébred, de utána már nem lehet visszaaltatni. Éjszaka meg nem hajlandó a saját ágyában aludni, ha beteszem, feláll és ordít. Pedig születésétől kezdve külön, a saját ágyában alszik, altatni sem kell, magától elrendezi magát és már alszik is. Most hiába simogatom, ha mégis elalszik és eljövök az ágyától, máris ébred és sír. Így az a megoldás maradt, hogy magunk közé vesszük, de olyankor meg játszani akar. Most is mikor éjszaka magunk közé vettük, 2 órán keresztül mászkált az ágyon, piszkált minket, játszani akart. Arról nem is beszélve, hogy csak keresztbe hajlandó elaludni, így nekünk nem sok hely marad. Mitől fordult ki ennyire magából? Rendbe jön vagy most már így marad? Még sose volt ilyen időszaka, ha nyűgösebb napjai voltak, az csak 1 napot jelentett és az alvás-evés nem változott, csak ébren volt kicsit nyűgösebb. Foga nem látom, hogy jönne. Teljesen megváltozott, mintha egy másik baba lenne.


2016. jan. 19. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
vidd el gyerek orvoshoz, lehet,hogy lát valamit, de lehet hogy nem. Én vinném biztos, ami biztos....
2016. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit van levegőn? Szerintem megunta a légkört, elkezdődik az aktív korszaka. Nálunk legalábbis így kezdődött. Ha egész délelőtt levegőn vagyunk, akkor tök jól kezelhetőa fiunk. Ha nem, akkor kb. déltől megőrül és ha alszik is evés után (már ha eszik délben), akkor is estig elég sokat rombol, hisztizik stb.

Mondjuk éjjel alszik és nincs választási lehetőség, az alvás a kiságyban van és kész, de ha délelőtt megyünk világgá, akkor az egész napunk máshogy néz ki. Rászoktam az esti főzésre emiatt amúgy. Ő már 2 éves, jó alvó stb. de be kell tartani hogy neki is vannak már igényei az evésen/alváson kívül :)

2016. jan. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, az egy éves életkor, sok változást hoz.

Lehet:

Szeparációs szorongás, mozgásfejlődés, ráébred hogy saját akarata van, amit még nem tud kezelni, kezd az értelme kitágulni, érzelmei változnak, kialakulnak, és ezt a dolgot magában még nem tudja kezelni.

Nem tudom, esetleg történt e valami dolog a hétköznapokban, valami negatív változás?

2016. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg, ezt írni is akartam. Minden nap megy sétálni, kb. másfél óra fix séta van. De most ezekben a napokban ez se tetszik neki. Mocorog össze-vissza és ott is nyüsszög. Pedig eddig szerette a sétákat.
2016. jan. 19. 08:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmi különös nem történt mostanság. De ha ilyen mozgásfejlődési ugrás lenne, akkor a korábbiakban is megtapasztaltam volna ezt nem? De azokat könnyen átvészeltük. A szeparációs szorongáson is túl van elvileg, nem? Legalábbis volt valami akkoriban, amivel letudtam, hogy megvolt a szeparációs szorongása, de az se volt ilyen. Én is próbáltam a kiságyában altatni, de ha állva ordít és semmi se használ (illetve ha ott vagyok mellette, akkor csöndben van, de máris megérzi, ha visszafeküdnék), akkor nem tudok mit tenni. Szomszédokra is gondolnom kell, hogy nem ordíthat éjjel 2kor. Nem gondoltam, hogy majd 1 évesen kezdjük el az együtt alvást...
2016. jan. 19. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megnézetnem orvossal, hogy nincs-e valami baj, pl fülgyulladás. De simán elképzelhűtő, hogy egyszerűen csak változik. A mi fiunk is nagyjából ennyi idős volt, amikor beköltözött az ágyunkba, vagyis amikor az apja beköltöztette, mert elege lett az állandó sírás-kelés tortúrából. Abból az egyből nem.engedünk, hogy este a saját ágyában kell elaludnia, ha törik, ha szakad, de éjjel jöhet közénk. Ő is nyugodtabban alszik, meg mi is.
2016. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nagyon remélem, hogy nincs semmi betegség a háttérben. Viszont ha te ettől ennyire megrémülsz és tanácstalanná válsz, ő ezt megérzi és a bizonytalanságod ráragad a babádra is. Kicsit könnyedebben kell élni a mindennapokat, mert - legalábbis sok gyereknél - ezek a dolgok természetes velejárói a növekedésnek, fejlődésnek. Mi is folyton változunk. Kiválthatja a babáknál a rossz közérzetet az időjárási front is, ahogy a felnőtteknél is. Figyelni kell azért, nyúl-e sokat a füléhez, köhécsel-e. Ez a téli időszak könnyen hozhat egy kis meghűlést vagy mást. Egyébként még olyan apróság is okozhatja, hogy így akarja magára vonni a figyelmet, hogy mindenki minden percben vele foglalkozzon, de ennek akár a fordítottja is lehet, hogy szeretne kevesebb dicsérgetést, szeretne egyedül is felfedezni dolgokat. Tényleg annyi mindentől lehet, remélem nem betegség áll a háttérben.
2016. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!