Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok a babátokat...

Mikor hagytátok a babátokat mamára pl egy nap egy éjszakára?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 09:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

3,5 évesen aludt ott a nagyszülőknél úgy, hogy mi nem voltunk ott (nagyon messze laknak egyébként, ezért sem volt korábban).

Nekem 1,5 éves kor alatt szóba sem jött volna ilyesmi, már csak azért sem, mert mindkét gyerekem még szopizott akkor és éjszaka is sokat kellett velük fent lenni.

2016. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Miért haszontalan annak a válasza, aki hamarabb bízta a nagymamára a babáját, mint a többség?


Na, akkor adok nektek lepontoznivalót, ha kirántjátok a gyereketeket a popótokból, akkor biztos jól elszórakoztok az én válaszommal is :D

A nagyfiamat 4 hónaposan bíztam először anyukámra éjszakára, már csak abból kifolyólag is, hogy akkor még együtt laktunk. A fiamnak fel sem tűnt, hogy nem voltam éjjel otthon. Hűűűhaaaa :D

A kicsit olyan 8-9 hónaposan szeretném, mert az évfordulónkon el akarunk menni a férjemmel egy hétvégére.

Na, alul megtaláljátok a piros kezet, hajrá, ne fogják vissza magukat, hölgyeim :D

2016. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Én nem pontozok sosem. Minden válasz hasznos hisz ezért kérdezek. Igazából úgy gondoltuk h mi mennènk el és nagyi aludna itt. A kicsit nem akarom kiszakítani a környezetéből. De valahogy nekem akkor is nehéz lenne még most viszont jó lenne kettesbe is.
2016. jan. 19. 10:35
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

12-es, te úgy látod, hogy annak hasznos a válasza, aki viszont nem bízta senkire pár hónaposan?

Én, aki 3-4 évesen bíztam, pillanatok alatt le lettem pontozva, gondolom, azok által, akik szerint ez furcsa:) Hát a pontozás engem egyáltalán nem érdekel:)

2016. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

13 hónaposan, inkább úgy mondom hogy "fél éjszakára" az évfordulónk volt, hajnal 3-ra értünk haza...


nekem sem volt szívem, habár biztos hogy semmi probléma nem lett volna, jól kijön a nagyanyjával, meg éjjel mikor felkel kb. tök mindegy neki hótkómásan, hogy a nagyi vagy én megyek e be megfogni a kezét (cicizni már nem cicizik).

De egyszerűen nem érzem szükségét hogy éjszakai programokat csináljak, ha megyünk valahova pl nyaralni, jön ő is. 8 hónapost esélyem nem lett volna ott hagyni, mert akkor még cicin aludt vissza.

2016. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%

1,5 éves volt, 2 éjszakára hagytuk a szüleimmel.

Napközben volt már korábban is velük pár órára és aludt is ott korábban, csak mi is ott voltunk (messze élünk egymástól, a reggel megyünk este jövünk nem opció).


Azóta már aludt anyósomnál is. Amikor 2,5 éves volt, csak úgy tudtuk megoldani a nyári szünetet (8 hét) hogy a nagyszülők is besegítettek.


Szerencsénk van, a nagyszülők fiatalok, egészségesek és imádnak unokázni. Nem csak akkor vannak együtt ha mi "le akarjuk passzolni" a gyereket, hanem csak úgy is, hogy együtt legyenek.

2016. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
14%

1,5 évesen. Hamarabb is hagytam volna, csak nem úgy alakult. Nem vagyok ősanya.

Minél később választod el, annál nehezebb lesz.

Akinek még soha nem voltak máshol, pedig már 7 éves lesz a legnagyobb, hidd el marha nehéz lesz az elválás, ha táborba megy (menne), vagy ne'adj isten kollégista lesz (gondolom nem fogod neki engedni)

De hát mások vagyunk, nagyon mások.

2016. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha már itt tartunk, én is le vagyok pontozva (8-as válasz)...pedig én pont nem azok közé tartozom, akik pár hónaposan otthagyták a nagyszülőkre a gyereket - akár éjszakára is.

Sosem értettem ezt a lepontozgatást. A kérdésre válaszoltam, de ha valakinek ez nem tetszik, mert más a véleménye, hát ez van :) :)

2016. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12%

Mindkét fiam a kezdetektől tápszeres volt!

Az elsőt 4 hónaposan hagytam anyósomra, mert tesóm esküvője volt, és én voltam a tanú. Semmi baja nem lett. Este még én etettem, fürdettem, utána mentem vissza. Éjfélkor felkelt enni, anyós megetette, visszaaludt, én meg fél 2-kor hazaértem.

Most a tesóra, aki 3 hónapos 11-ig vigyázott anyukám barátnője, aki már a nagyfiammal is sok időt töltött. Anyósom 60. szülinapi meglepetés bulija volt. A picit még én etettem meg fél 9-kor és reggel 6-ig aludt.

Bár tudom, én is le leszek pontozva, de mi a nagyot (4 éves) is úgy "szoktattuk", hogy két havonta kb. a maminál aludt, ill. alszik a mai napig. Mindenki azt hiszi,hogy ez a "lepasszolás" (utálom ezt a szót) a gyereknek rossz. Nyilván,ha sírna, nem akarna menni, akkor nem vinném. De a fiam pl. imád a maminál lenni. Anno én is szerettem a nagyszüleimnél aludni. Ott mindig kicsit több mindent lehetett, nagy pancsolások voltak, közös nagy ágyon alvás stb.

Múlthéten anyós kérdezett rá a fiamnál,hogy alszik-e nála. Mondta,hogy szeretne, odajött hozzám és megkérdezte. Ebből is látszik,hogy nem én erőltetem.

Szerintem az a normális, ha szülő és a gyerek is jóban van a nagyszülőkkel. Én megbízom anyósomban, és amíg élt anyukám, benne is megbíztam. Szerintem ez így normális egy családban.

Így szerencsére nem okoz gondot, mondjuk nyáron egy lagziba elmenni, vagy nekünk is néha egy "iszogatós" estét csinálni a barátokkal. Ezen kívül mindenhova visszük őket. Jönnek egy évben többször velünk wellnesselni, nyaralni stb.

2016. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
14%

Ja, és van egy barátnőm,akinek szintén 4 éves a fia. Nála mindig kapadozott a nagyi,hogy hagy' aludjon néha nála a gyerek. A barátnőm ódzkodott tőle, nem igazán "engedte". Az lett az eredménye,hogy most már lenne igénye, igényük néha elmenni pl. egy esküvőre úgy,hogy ne kelljen 11-kor hazamenni, amikor elfárad a kicsi, vagy éppen elmenni este egy moziba, de a gyerek meg nem akar a maminál aludni. Addig míg nincs alvás idő, nagyon jól elvan, de kb. 9 körül kezdődik a "mennyük haza anyához" mondogatása és menni is kell, mert nekiáll sírni.

Most várja a másodikat, és már most kijelentette,hogy amint lehet és már nem cicizik majd a kicsi, viszi néha aludni a mamihoz.

2016. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!