Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló szülők segítsen...

Egyedülálló szülők segítsen valaki. (? )

Figyelt kérdés

Épp térek magamhoz a sokktól hogy van egy gyerekem, pontosabban attól hogy itt hagytak nekem egy gyereket aki az enyém, legalábbis elég valószínű.

Szóval a helyzet dióhéjban volt egy barátnőm szétmentünk, én kaptam egy munkaajánlatot elköltöztem, a számomat lecseréltem mert még anno elnyúlták a telefonom, a facen tiltottam mert tényleg elég randán szakítottunk egyszerűbb volt így, álmomban nem gondoltam volna hogy terhes, bár a viselkedését talán magyarázza.. Mindenesetre szétmentünk úgy egy éve.

Rohadtul nem szólt hogy terhes, se hogy megtartotta, de ma beállított, az se tudom honnan tudta hol lakom és lepakolta, mint egy csomagfutár basszus.

Közölte hogy itt hagyja vagy örökbe adja. Baromira kicsapta a hisztit.

Mi a frászt kell ilyenkor csinálnom, mármint mit csináljak, túl azon hogy egyen pelenkázzam öltöztessem.

Mit kell mondanom a munkahelyemen, kell orvoshoz vinnem, hova kell vagy be kell jelentenem valahová hogy itt a gyerek, a tápszeren kívül kell neki adnom valamit? Augusztusban született, ruhát hagyott itt meg iratokat meg pelenkát meg tápszert, mit kéne vennem még?

Egyáltalán ezt nem tiltja valami törvény??

Mi oka lehet annak ha sír, már persze ha nem éhes és mégis sír? És miért kel fel negyed óra után ha elaludt?

Ha lenyugodott és visszajön érte visszaadhatom?

Elaludhatok vagy felkelek ha sír, esetleg kell ébresztőt állítanom hogy három óra múlva megint egyen? Ha aludna három óra múlva felkeltsem? Egy ekkora gyerek már alszik este? Vagy normális hogy még ébren volt 10 perce??


2016. jan. 20. 23:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
De azt írják 4-5 nap alatt megvan az eredmény, mi tart akkor hónapokig?
2016. jan. 20. 23:31
 12/29 A kérdező kommentje:
És addig hol lesz?
2016. jan. 20. 23:32
 13/29 anonim ***** válasza:
# 11: Ahogy írtam, bírósági eljárás indul. A bíróságok pedig lassan dolgoznak.
2016. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
# 12: Valószínűleg megkeresik a rokonokat (nagyszülők) és ha ők nem vállalják, állami gondozásba veszik.
2016. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ha nagyszülőknél lesz, és kiderül hogy az enyém, mi lesz abból hogy lepasszolta? Visszakerül hozzá? És utána is csinálhat ilyet?
2016. jan. 20. 23:36
 16/29 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet egyértelműen megválaszolni... attól függ, minek ítélik az esetet. Ha elhagyásnak, akkor nem biztos, hogy visszakaphatja.

Viszont az apasági vizsgálat után te is indíthatsz gyermekelhelyezési pert, és akkor van esélyed, hogy neked ítéljék.

Már csak ezért is érdemes lenne jelenteni az esetet, hogy legyen nyoma az elhagyásnak...

De mindenképpen jelentened kell, mert ahogy írtam, jelenleg mindenfajta jogcím nélkül van nálad, és ehhez a hatóságoknak biztosan lesz néhány keresetlen szavuk... titokban tartani nem tudod, hiszen orvosi ellátásra lesz szükség, oltásokat kell kapnia, stb.

Ez jogilag kb. olyan, mintha elraboltad volna, még akkor is, ha az anya hagyta nálad és jóhiszeműen gondozod...

Ez olyan dolog, hogy ha az utcán találsz egy gyereket, akkor sem viheted haza, hogy majd felneveled. Mindenképpen jelentened kell, akár rendőrségnél, akár gyámhatóságnál.

2016. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A vedonoi szolgalatot hivd, interneten talalsz telefonszamot. Ki fognak jonni hozzad es mindent elmondhatsz, nekik is lesz rengeteg kerdesuk. Ezzel hivatalosan is megindul az eljaras, mivel a vedononek jelentesi kotelezettsege van. Reszletekbe en nem merek bocsatkozni, nem tudom, pontosan mi az eljaras. En tuti nem vinnem sehova, pici baba, amugy is nagy sokk erte, ha holnap telefonalsz, meg aznap, de legkesobb masnap kimegy hozzad a teruletileg illetekes vedono.


A pici kb fel eves, ebben a korban akar mar at is aludhatja az ejszakat, de nem feltetlenul kell neki. Bizd ra. Orat ne huzz, aludjatok egy szobaban es etesd meg, ha felsir. Ha alszik es ejjel nem kel, akkor hajnalban/ kora reggel etesd meg, akar ebresztes aran is, mert a csecsemok nem hagyhatnak ki sok idot az evesben, mivel leesik a vercukruk. Sirhat az degen kornyezettol, az anya hianyatol, de lehet hasfajos is, akar a foga is johet mar... Ami meg feltetlenul kell: hordozo v babakocsi. D vitamin (vigantol csepp), kisagy.


En biztatnalak, h ne mondj le rola semmikepp, ha bebizonyosul, h a tied. Miert ne mehetne gyed-re a kerdezo, ha van egy feleves gyereke, akit egyedul nevel?

2016. jan. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Megirod majd mi lett veletek?
2016. jan. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Rendőrség.

Mivel hivatalosan semminkozod a gyerekhez, nem tartható magadnal. Bemondasra senki nem hiszi el, hogy a te gyereked. Anyuka gpha meggondolatlan magát lazán feljelenthet gyerekrablasert. Rendőrség, feljelentés anyuka ellen kiskorú gondatlan veszelyeztetese miatt és a többi majd megy a maga útján

2016. jan. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

én is azt írom, hogy kezdd a védőnőnél és utána rendőrség.

A védőnő segíteni fog a kérdéseidben, a rendőrség pedig az ügyintézés kezdete.

2016. jan. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!