Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya leszek, ha ezt...

Rossz anya leszek, ha ezt csinálom?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám.Hónapok óta nem tudok aludni ,mert csak mellettem és csak úgy alszik ,ha szoptatom.Kortyol párat ,elalszik de 20 perc múlva már érzem ahogy keresi a mellem.Nem tudok elhelyezkedni ,és nagyon idegesít hogy mire elaludnék felkelt - ez megy egész éjjel.

Neki sem jó ha hagyom ezt ,ideges vagyok és már nappal sem foglalkozom vele szívesen.Meg úgy alapból semmivel.

Férjemmel sem tudok foglalkozni.

Próbáltam cumit ,vizet ,stb.

Ott tartok ,hogy egész egyszerüen nem adom neki oda és beteszem a kiságyba ,és hagyom sírni.Talán lesz pár durva éjszakánk de utána jobb lesz minden.Gonosz vagyok ha ezt teszem?Vagy tudtok jobbat?


2016. jan. 26. 22:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
nem is kell vitatkozni..csak nézd meg hogy ezek az elméletek 15-20 évente felülírják egymást...ami engem arra enged következtetni hogy ezek nem tudományos eredmények csak elméletek...
2016. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

# 21: Nem teljesen így van. Amióta létezik fejlődéslélektan (az 1900-as évek eleje óta), azóta tartják fontosnak az anyai válaszkészséget, a korai kötődés minőségét a szakemberek.

Tény, hogy közben voltak elhibázott elméletek, amelyek divattá váltak. De ezekről már évtizedekkel korábban belátták, hogy tévedésen alapulnak. Spock maga vonta vissza az elveit.

Magyarországon Pikler Emmi elmélete okozott félreértést, ő ugyanis állami gondozott gyermekekre fejlesztette ki a kötődésmentes fejlődés elveit, és ezt vonatkoztatták (hibásan) családban felnövekvő gyermekekre is.

Ugyanakkor a kötődés minőségét markánsan nem tudják befolyásolni a "divatok", mert az anya saját kötődési mintázata mindig felülírja azt. Az anyai válaszkészséget nem tudatos elhatározások, hanem tudattalan sémák határozzák meg. A biztonságosan kötődő anya akkor sem tud ridegen bánni a csecsemőjével, ha az éppen aktuális divatok ezt diktálják.

2016. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Köszi a sok segítséget és szurkolást.Mivel ma hétvége van kevésbé fogja zavarni a férjemet a babasírás a pihenésben ,ezért megpróbálkozom azzal a módszerrel ,hogy beteszem a kiságyba ,ha sír vigasztalom stb stb.De!!!Nem fogom feladni :)

Majd megírom hogy sikerült e ,ha valakit érdekelne.

2016. jan. 29. 20:25
 24/25 anonim ***** válasza:
Sok sikert :)))
2016. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
mi a helyzet?
2016. márc. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!