Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya leszek, ha ezt...

Rossz anya leszek, ha ezt csinálom?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám.Hónapok óta nem tudok aludni ,mert csak mellettem és csak úgy alszik ,ha szoptatom.Kortyol párat ,elalszik de 20 perc múlva már érzem ahogy keresi a mellem.Nem tudok elhelyezkedni ,és nagyon idegesít hogy mire elaludnék felkelt - ez megy egész éjjel.

Neki sem jó ha hagyom ezt ,ideges vagyok és már nappal sem foglalkozom vele szívesen.Meg úgy alapból semmivel.

Férjemmel sem tudok foglalkozni.

Próbáltam cumit ,vizet ,stb.

Ott tartok ,hogy egész egyszerüen nem adom neki oda és beteszem a kiságyba ,és hagyom sírni.Talán lesz pár durva éjszakánk de utána jobb lesz minden.Gonosz vagyok ha ezt teszem?Vagy tudtok jobbat?


2016. jan. 26. 22:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Az jogos ,hogy leszoktatod erről,csak esetleg próbálkozz mással is! Gondolok itt arra,hogy dúdolj,ringasd a popsiját,mindegy csak legyél vele. Esetleg próbálj még neki este tápszert adni,lehet hogy nem lakik jól. Nem kellene 20 percenként ébrednie ha jóllakott pocival fekszik le.


Esetleg próbáld elhúzni este az etetést és ezzel együtt az altatást is.

2016. jan. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
23%

Kismamablog (Vida Ági) bejegyzése:

Cicin alszik a babád?

Ez egyáltalán nem rossz szokás

(mint azt sokan hiszik)

és egyáltalán nem káros.

Most már tudományos bizonyíték is van erre:

Nem is olyan régen kutatók is rájöttek arra, amit az anyukák már az ősidők óta tudunk: hogy a babák szeretnek cicin aludni smile hangulatjel

A Notre Dame egyetem két kutatója James McKenna és Lee Gettler tavaly októberben tette közzé azt a tanulmányát, amiben bebizonyítják a szopival való altatás előnyeit:

- jó hatással van a tejtermelésre,

- erősíti a kötődést,

- kiegyensúlyozottabb az anya,

- többet alszik az anya és kipihentebben ébred.

Ez nem azt jelenti, hogy:

- aki nem ezt teszi, annál nem lehet megfelelő a baba kötődése,

- aki nem szoptat, elrontotta,

- aki nem így csinálja, nem pihenheti ki magát,

nem lesz kiegyensúlyozott, nem lehet elég teje.

Viszont bíztatás azoknak, akiknek a babája cicin alszik el,

akik együttalszanak a babájukkal és úgy érzik, ezzel valamit nagyon elrontottak.

2016. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

Van egy jó módszer. Nálam a kisfiam 4-5 hónaposan csak babakocsiban aludt el de óránként felébredt,így mivel hullák voltunk addig keresgéltem még nem találtam egy humánus módszert arra,hogy megtanítsam aludni.

Szokásos esti rutin betettem az ágyba elköszöntem,mondtam,hogy Jóéjt kicsim és kimentem. 5 percig nem mentem vissza,sírt 5 percet,bementem betakargattam megnyugtattam,megsimogattam de nem vettem ki az ágyból,elmondtam neki,hogy anya is fáradt megy aludni stbstb, megint mondtam hogy Jóéjt Kicsim,majd kijöttem 5 percre nem sírt csak hallottam hogy gagyog,forgolódik. ezt 5 percenként megismételtem 40 perc volt első nap mindössze 5 percet sírt az elején.Második nap 5 perc alatt elaludt minden sírás egyéb nélkül miután elvégeztem ezt a rituálét.Harmadiknap megetettem betettem az ágyba és aludt is. Hozzáteszem innentől kezdve nem kelt csak reggel és nagyon jól aludt,bevezettem a napközbeni alvásnál is ezt a módszert.

Szerintem mindenképpen próbáld ki nagyon nem jó,hogy nem tudtok pihenni.

2016. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
tedd be cumival a kiságyba...jó volna ha nem Te volnál a cumija hanem "egymásra találnának" De sajnos ez sírással jár...de általában nem kellenek hozzá hosszú éjszakák, elég ha egyszer rá kap a cumira...(nekem egyetlen egyszer kellett sírni hagynom) De akkor is járkálj be hozzá, simogasd, csak ne vedd fel...kitartást, a fontos hogy ha elkezded, csináld végig mert különben semmit sem ér.
2016. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
6: hol olvastad ezeket a becsléseket? kíváncsian várnék rá egy statisztikát...szerintem a mai fiatalok lényegesen kevésbé tudnak kötődni mint az én 30-as generációm
2016. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
a Suttogó tényleg jó...illetve én nem vettem ki az ágyból csak bejárkáltam hozzá, és tényleg csak egy éjszaka volt nehéz. utána átállt a cumival önálló alvásra...de mindez eleve a kiságyban zajlott (csak 6-7szer kelt cicizni éjjel)..nem tudom hogy az ágyba szoktatásra is jó e.
2016. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Eszter76 ***** válasza:

A 13-as jó módszer. Viszont nem biztos, hogy minden babával 3 nap alatt sikerül. De ne add fel! Mindenképpen érdemes megpróbálni!


Bármit is próbálsz, ne hagyd órákig sírni - de ne is menj be az első nyikkanásra. Pár perc... mivel a babasírás nagyon nyugtalanító és az anyukák elveszítik közben az időérzéküket (fél perc is 10-nek tűnhet), célszerű mérni az időt, amíg hagyod - ha eddig azonnal fölkaptad, lehet, hogy 2-3 perc is elég lesz elsőre, mielőtt bemész.


Nem tudom, a párod mennyire fáradt, de ha át tudna vállalni picit az altatásból, az sokat segíthetne - neki ugyanis nincs tejszaga!!! Ráadásul apa dörmögő hangja és határozottabb ringatása sok babát megnyugtat.


Ha elhatalmasodott rajtad a rosszkedv (írtad, hogy semmivel sincs kedved foglalkozni), akkor mondd el a védőnőnek, orvosnak, szakemberek - mert ha depresszióba estél esetleg, akkor azt kezelni kell!!! Nem biztos, hogy egy alvás elég lesz, hogy visszatalálj önmagadhoz...


A védőnőnek / gyerekorvosnak mindenképpen mondd el, hogy a baba nem alszik egyben még 3-4 órát sem, mert tényleg előfordulhat, hogy kevés neki az anyatej este! Mit eszik még? Ha esetleg eszik tejpépet, akkor az jó lehet 1-2 órával a lefekvés előtt. Ha arra szopizik, akkor tuti jól lakik.


Ha sikerül a babát - szerintem nagyon helyesen - a saját ágyikójába szoktatni, akkor miután aludtál pár órát egyhuzamban, az első ember, akivel foglalkozol, a férjed legyen! Az, hogy megfogalmaztad, hogy nem tudsz vele lenni, az már nagyon jó! Ne hanyagold el őt! Kérd a segítségét (!!!) - és utána kapja meg méltó jutalmát: a feleségét, akit szeret!


Nappal hogy alszik a babád? Akkor is csak cicin? Használj ki minden percet alvásra nappal is!

Kitartás és türelem! Nem vagy egyedül! Más is járt már így! Fel a fejjel!

2016. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

# 15: a mai fiatal generációt már a Spock-nemzedék nevelte fel, és aki nem tud biztonságosan kötődni, az a gyermekének sem tudja átadni.

A biztonságos kötődés nem azt jelenti, hogy valaki képes hosszú távú párkapcsolatra, hanem azt, hogy érzelmi biztonságot él meg a kapcsolataiban. (Pl. a kapcsolatfüggőség is egy kötődési zavar.)

2016. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

18: szerintem meg semmi köze se Spocknak se a mai elméleteknek a kötődéshez, ha a szülő aki képtelen a gyerekét kötődésre nevelni, ott soha nem is lesz összetartás, ez nem attól függ hogy hagytuk e cicin csüngeni 5 éves koráig a gyereket vagy nem...

én tápszeres voltam, tipikus sírva hagyott 3. gyerek, és mégis példaértékűnek vallom a kapcsolatom édesanyámmal...

a férjemnek is nagyon jó a kapcsolata a szüleivel, ő elég sokat szopizott egyébként...

az hogy a mai fiatalok nem kötődnek, annak egyetlen oka a személyes kapcsolatok hiánya a média miatt, semmi köze ahhoz hogy meddig szopizik a gyerek vagy hagyták e életében sírni..

most nem azt vitatom, ha egy gyereket heti 10-szer hagynak sírni, az nyilvánvalóan nem jó!! Elzárkózom tőle! De azt nekem ne mondja ssenki, hogy azért, mert egyszer kétszer ilyen szélsőséges alvási szokások miatt - a baba hosszútávú alvása érdekében egyszer sírva lett hagyva, azért bármi féle defekt keletkezne az emberi kapcsolatokban. Ez baromság. Szoptatás fanatikus kötődésre nevelős hadd ne soroljam milyen anyák ezzel takaróznak, mentegetik magukat hogy miért teszik amit tesznek. Egészségükre. Kérdező, a 13-as módszerét javaslom, nagyjából én is azt alkalmaztam a babámon, első este sikerrel jártam, onnantól nem votl sírás.

2016. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

# 19: Nézd, a korai kötődésnek könyvtárnyi szakirodalma van, több mint 100 éve kutatják a témát, de neked megvan a saját elméleted. Biztos jobban tudod. :)

Nem fogok leállni vitatkozni valakivel, aki 0 háttérismerettel csak a saját elméleteiben hisz.

2016. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!