Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Unatkozom itthon. Ti miket...

Unatkozom itthon. Ti miket csináltatok, amíg a baba nagyon kicsi volt?

Figyelt kérdés

Tudom, fura ilyet mondani, de tényleg ez a helyzet...

2 hetes kiscsajszi, egy igazi álombaba, eszik-alszik, éjjel sem ébred. Amíg ilyen picike, nem szeretném egész nap vinni mindenhová magammal, szóval még csak annyi a programunk, hogy a délutáni sétakor csatlakoznak hozzánk a babás barátnőim és elmegyünk sütizni, vagy kávézni esetleg.

Reggel elmegy a vőlegényem 9 körül és akkor beáll az "unalom". Van, hogy jönnek hozzánk, de néha meg felöltözni sincs kedvem, egyszerűen csak pihenni. De nem értem, ez hogy tört rám, hiszen régen sosem volt olyan, hogy untam volna magam.


2016. febr. 17. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Vasaltam. Azt úgyis csak addig lehet, amíg mozgás szempontjából egy szobanövény szintjén van. Ha nem volt más dolgom, akkor olvastam, nyelvet tanultam.
2016. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amikor nagyon kicsi volt, semmit nem tudtam tőle csinálni.egész nap etettem és altattam felváltva:) nekem később lett könnyebb.

tanulok, sütök valamit, szívesen olvasnék, szeretek kreatívkodni (most a húsvéti dekorációt tervezem)

2016. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Házimunka? Olvasás?
2016. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olvastam, telefont nyomkodtam és házimunkát csináltam.

Majd 3 hetesen hasfájós lett és egész nap altattam..

2016. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egyrészt aludj, pihenj,m mert kb 2 hónap és vége a jó világnak.

másrészt: én kertészkedtem, befőztem, sütöttem, vittem a háztartást meg suliba jártam szombatonként, csináltam még egy szakmát.

Esetleg tanulj nyelvet vagy tanulj meg varrni, akkor legalább leredukáljátok az öltözködés költségeüit

2016. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én rengeteget olvastam és olvasok neten a mai napig is, 80%-ban babás dolgokat. Pl. már előre felkészülhetsz, hogy ha már nem csak eszik-alszik, hanem egyre többet lesz ébren, akkor miket lehet már vele játszani, hogy fejleszd. Folyamatosan érdekel, hogy már épp mennyit fog fel a világból,a viselkedésről, hogy mikor épp mit szeretne kifejezni a különböző kis gesztusaival. Ja, és legtöbbször úgy olvasok, ha mindennel kész vagyok itthon, hogy rajtam fekszik vagy az ölemben van. A házimunkát is úgy végzem, hogy rajtam van hordozóban, imádja nagyon, nézelődik, én meg beszélek hozzá folyamatosan, hogy épp mit csinálunk most. Mindkettőnknek nagyon sokat ad ez a sok összebújás, nagyon kiegyensúlyozott baba ezáltal. Napközben annyira feltöltődik a szeretetem és gondoskodásom, a sok-sok összebújás által, hogy az éjszakát 2 hónapos kora óta végigalussza. Szerintem, ha a legjobbat szeretnéd neki, akkor sokat babusgasd, cirógasd. Attól még ő érzi a közelségedet, hogy épp alszik pl. Nekem repülnek így az órák. Később meg viheted baba-mama tornára majd meg ilyesmikre.
2016. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, 2-3 hét múlva nem lesznek ilyen problémáid :D Az én lányom is ilyen volt, aztán 1 hónaposan kinyílt a világ, és tádááámm, máris cseszett aludni napközben :D
2016. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak olyan időszakok, amikor nem nagyon kellett/lehetett vele foglalkozni napközben, mert sokat aludt.


Én olvastam, nyelvet tanultam, takarítottam, főztem, vagy a babának gyártottam valamit (ruhácskát kötöttem, plüssállatot horgoltam). Mindig gyorsan elment az idő két szoptatás között.

2016. febr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!