Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam át a kiságyba...

Hogy szoktassam át a kiságyba az 5 hónapos kisbabámat?

Figyelt kérdés

Éjjel többször kel fel, olyankor szoptatom, és elalszik. Mellettem alszik, így többet tudtam aludni az elején én is. De most már jó lenne, ha végigaludná az éjszakát, de legalábbis 1 keléssel max...

Nem cumizik...

Vannak ötleteitek esetleg? Ki hogy csinálta?


2016. febr. 20. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Óriási elvárásaid vannak az 5! hónapos babáddal szemben! Aludja át az éjszakát vagy csak 1x ébredjen? Gondold màr àt! Alig bújt ki, és máris arra akarod kényszeríteni, hogy egy külső elvárásnak megfeleljen! Miért aludja át az éjszakát? Hogy Te aludni tudj? Majd alszol 1-1,5 év múlva. Az ő szükségletei még azt diktálják, hogy felébredjen, ha éhes, ha fázik, ha rád van szüksége. És ez még hosszú hónapokon keresztül így lesz. És ez a természetes!

Két gyerkőcöm van: a nagy 3 éves, 15 hós koráig szopizott, addig velem aludt, és legalább kétszer kelt éjjelente. Most remek alvókája van, a saját ágyában alszik a saját szobájában. Nem siettettem, amikor megért rá, átaludta az éjszakát, és átkéredzkedett a szobájába.

A kislányom 1 éves, talán 3x aludta át az éjszakát az elmúlt 1 évben. Ő a bátyjával egy szobában alszik, de ha nagyon nyűgös, simán bevesszük magunk közé. Ez természetes. Nagyon pici még Ő is. Hát még a te 5 hónaposod! Alkalmazkodj az igényeihez! Ez az időszak erről szól!

2016. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

A védőnő mondta, hogy már igazán itt lenne az ideje a kiságynak és annak, hogy végigaludja az éjszakát. Azt mondta, hogy ne szoptassam éjjel, mert a gyomrának pihennie kell. És, ha sír, akkor hagyjam. Mondjuk ez az, amit már nem hagyok, mert én nem bírom,ha sír, anynira sajnálom olyankor, és ezért inkább megszoptatom, mert ez a biiztos módja annak, hogy megnyugodjon... Ezért is kérdeztem, hogy kinek milyen praktika vált be. Mert sírni hagyni NEM AKAROM. És nem is fogom...

Tehát akkor természetes az éjjeli akár 10-15 szoptatás is? Mástól nem igen nyugszik meg, nem alszik el. Ha elkezdem ringatni, énekelni stb., akkor cask felébred teljesen, és olyankor 2 óráig játék van... Ami viszont az 5 éves fiamat felkelti, neki pedig korán kell kelnie az ovi miatt...

2016. febr. 20. 11:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Hallottam olyat, aki éjszaka vizet, vagy teát adott, így azért nem kelt fel éjszaka, és átaludta. Hagyni, hogy az éhségtől sírjon, semmi kép nem tenném. Az én fiam 3-6 hónaposan átaludta az éjszakát, utána volt egy növekedési ugrása, felkelt egy éjszaka 2x enni. Ez eltartott vagy 10 hónapos koráig, utána egyszer kelt, egy éves koráig. Mindig megetettem, nem hagytam volna sírni én sem. Keress rá Vida Ágnes módszerére az átszoktatáshoz. Elég humánus, hátha segítségetekre lesz. Egy éves múlt a fiam, amikor nyáron a nagy meleg miatt egy éjszaka 5-6 szor felkelt inni. A sokadik éjszaka magam mellé tettem, 2-3 hét alatt megszokta úgy, hogy utána a világért nem akart a saját ágyában aludni. Nem jó dolog. Nem tudtuk kipihenni magunkat.
2016. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a választ! És a sok tippet!!! Megpróbálok teat adni neki (baby mecsek), hátha tényleg beválik. Ileltve rákeresek Vida Ágira is! Köszi! :)
2016. febr. 20. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Jesszusom, a védőnődnek van gyereke? 5 hónapost ne etetni éjszaka? Komolyan mondom. Érdekes, nálunk meg a kötelező percre pontosan 3 óránkénti etetés működik.


Nah, én annyira figyelek a védőre 10 hónapja, mint a ahogy az egyik fülemen be a másikon ki. Ajánlom, hogy te is ezt tedd. Néha olyanokat tudnak mondani, hogy ketté áll a fülem.


A fiam mióta megszületett 2x kell fel éjszaka. A kiságyában altatom. Valószínűleg az volt nálad a probléma, hogy melletted van, és amikor megébredt fordult egyet szívott 2-3-at és aludt tovább. Erről kéne leszoktatnod, hogy egyszerre többet egyen amivel megtömi a gyomrát, mert azért ébred annyiszor mert keveset eszik. Szerintem mérd pár napig, hogy lásd mennyit eszik egyszerre. Illetve tedd a kiságyba, ha megébred ne ugorj egyből, mert lehet csak nyöszörög egyet és alszik tovább. Sajnos ki kell bírnod a 2-3 nap hisztizést, míg megszokja a változást. Most kegyetlen leszek, de lehet az lenne a jó neki, ha 1-2x álomba sírná magát. Aztán ha felébred többet enne, attól tovább tudna aludni. Baromi nehéz lesz, de sajnos ez ilyen.

2016. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Noha én soha nem pártoltam az együtt alvást, nem is csináltam ilyet, de nekünk úgy volt berendezve a szoba, hogy az első évben nem a majdani gyerekszobában volt a kiságy, hanem a franciaágyunk mellett az én oldalamhoz szorosan odatéve.

Így egymás mellett aludtunk és mégis mindenki elfért :)


Soha nem hallgattam senkire, se orvosra, se védőnőre, csakis az ösztöneimre.

Amíg volt bőven tejem, nem adtam neki soha semmi mást inni, se teát, se vizet. Ha éjjel felébredt mellre tettem, így aludt el, ez tartott kb. 7-8 hónapos koráig. Utána sajnos elapadt a tejem, így megpróbáltam azt a megoldást, hogy ha felébredt éjjel nem vettem ki, viszont hogy bele ne lovallja magát, rögtön amint felébredtem az első nyekkenésre már nyúltam is be a kezemmel a kiságyba és simogattam a hasát, hátát, mikor mit, közben nyugtató hangon suttogtam hozzá. Ez bevált és nekem se kellett felkelni az ágyból.

Amúgy tényleg nagyon könnyen rászoknak a "jóra", a lányom kb. 2,5 éves lehetett mikor annyit pisilt éjjel, hogy teljesen átázott a pelenkája, az ágya is nedves lett. Akkor először és utoljára átvittem magamhoz aludni. Utána még napokig mondogatta, hogy megint velem akar aludni, persze nem engedtem neki.

A védőnődet én jó messzire elkerülném amikor csak lehetséges, nagyon buta dolgokat javasol neked. Sírni hagyni a legrosszabb egy 5 hónapos babát. Ők még teljesen ösztönlények, ha sír, annak oka van és te vagy az a személy aki képes segíteni neki. 5 hónapos babát vétek sírni hagyni csak azért, hogy "megszokja" az új helyzetet.

2016. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Az en gyerekem ejszaka 11 orat alszik egyhuzamban, igaz tapszeres, de nem lehetetlen kuldetes, hogy ataludja az ejszakat....
2016. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem a 3 éves lányom sem alszik egyhuzamban 11 órát, sőt még én is felébredek éjjelente pisilni.

Az alvási stílus nem szoktatás kérdése, ha a te gyerekednek ilyen nagy az alvásigénye és mélyen tud aludni, akkor örülhetsz, hogy tudsz aludni.

De egy 5 hónapostól ne várjunk lehetetlen dolgokat és a későbbiekben sem, mert minden ember más.

2016. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi 6 hónaposak leszünk és alszik elég jól éjszaka. Fél 10-10 fele végzünk fürdés-evés-alvás s reggel 5- ig max 6- ig alszik de nem minden este. De mi nem eszünk éjszaka havmeg is ébred teát iszik s ha vissza alszik ha nem csak 6 kor eszik. Nem tudom hogy ez baj. Volt hogy 4 kor felkelt s mivel fent van elől a kis ágyrács védő egész 5-fél 6 ig csak dumált kacagott volt hogy visszaaludt de csak 6 kor kezdte el,a sírást hogy éhes. :)
2016. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, eleve a saját ágyában kellett volna aludnia! Ahhoz kellet volna szoktatni első naptól kezdve, mert elég macerás alapból is! Lassan már, 7 hónaposan a külön szobát kéne szoknia!
2016. febr. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!