Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a csecsemő nem...

Mit tegyek, ha a csecsemő nem akar hason lenni?

Figyelt kérdés
A 10 hetes kislányom nem tarja eléggé a fejét. Járunk gyógytornára, masszázsra, tornázunk otthon. Előbbi kettőn ordít, otthon is hamar elfog a türelme. Utál hason lenni, pedig mindenhol azt mondják, erőltessük. Van valami jó ötletetek, mit tehetnénk? Esetleg tapasztalatok hasonló esetben?
2016. febr. 23. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Nagyfiamnak is volt izomtónus eloszlási zavara, ő is utált hason lenni. Nekünk azt mondta a Dévényes,hogy szép fokozatosan tegyük hasra. Először egy percre, aztán kettőre és így toljuk ki napi minimum 15 percre. Nem mondom,hogy könnyű volt, de elértük. De amikor már helyrejött, akkor sem szeretett hason.

Most a Kicsi sem szeret, pedig neki nincs baja. A babák legtöbbje egyébként nem szeret hason lenni. Illetve nekem a doki mondta,hogy kevesebb szeret, mint amennyi nem.

2016. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rakd a mellkasodra sokat hassal miközben fekszel. Imádnak felnézni az anyukájukra, ezzel erősödnek az ő kis izmai is és hátha rajtad nem lesz olyan nyügi. Sokszor 5 8lyen perc egy nap sokat tud jelenteni :)
2016. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Nekem mindkét gyerekem utált hason lenni. Kb 1 perc után kiakadtak.

Miért kell gyógytornára jérni vele?

Próbáltad, hogy hasra rakod és valami nagyon érdekes dolgot teszel elé, ami leköti egy ideig?

2016. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kiszúrta a gyerekorvos, hogy nem emeli eléggé a fejét, ezért voltunk neurológián. Koponya UH rendben, tornát javasolt. A hasamon is csak fészkelődik. Az a baj, hogy a gyakorlatokat,amit felírtak (lábbal indítás, hengerpárnán fektetés, stb.) 6X5 perig kellene csinálni darabonként... Tehát összesen 6X30 percig. Hol van ennyi türelme egy ilyen pici babának? Amúgy, ha behergeli magát, úgy fekszik, mint egy darab fa, nem hajlandó semmit se csinálni.
2016. febr. 23. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Vidd el Dévényeshez,ha tudod. Ő "megoldja" és általában nem kell otthoni torna.
2016. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Jártok valakihez masszírozásra, tornára vagy egyszer megnézték, és ezt-azt csináljátok?


Én dévényre hordtam a fiam, mert hason kinyomta magát és borult, illetve hason nem szeretett lenni, csak aludt, mert háton/oldalt nem tudott aludni.

A dévényt szerette, a második tornász nagyon jó volt, nagyon élvezte, egy hang nélkül csinálta.

2016. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gyógytornára a kórházba járunk (Katona módszer). A masszírozást gyógymasszőr csinálja. Én is eü. dolgozó vagyok, szóval azért, ahogy mi csináljuk otthon, az se rossz. Egy dévényes van a városban, aki gyesen van és nem vállal senkit. Nem tudom, megéri-e 50 km-re húzgálni a gyereket miatta. Van, aki szerint nem jó mindenkinek (mármint a Dévény).
2016. febr. 23. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Utál hason lenni mert fárasztó a fejét tartani máshogy pedig nem tud rendesen nézelődni. Sok babával van ez így. Az enyém is utált hason lenni. Majd hirtelen valamikor 4,5 hónap kora óta nagyon hosszan elvan hason is.

Nekünk az vált be, hogy félülő helyzetben voltam és a mellkasomra fektettem és úgy könnyebb megemelni a fejét.

2016. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze van, de nyilván,ha nem úgy javul az egyik módszerrel, ahogy kellene, akkor érdemes mást is megpróbálni.

Barátnőmék Katonáztak 15 hétig, nem igazán javult, utána kezdtek Dévényezni, nekik az vált be.

2016. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megpróbáljuk a Dévényt is, ha ez nem működik. Meg 3 hónapos kortól van nálunk babaúszás, hátha az is használ.
2016. febr. 23. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!