Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni egy alig...

Mit lehet kezdeni egy alig egy éves szörnyen akaratos gyerekkel?

Figyelt kérdés
Próbáltam már szépen, csúnyán is elmondani, hogy nem dobáljuk az ételt, már figyelmen kívül is hagytam. Ordít, és vágja magát hátra, le akarnám tenni. Sír, ha felteszem a pelenkázóra. Ha elveszek tőle valamit, csapdos, ütöget. Most pedig 2 éjszaka gyakran kel, eddig se aludta át, de már ez sok....
2016. febr. 26. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

teljesen átlagos gyereked van.

alapszabály, hogy a dobálást reakció nélkül hagyjuk. Nem szólunk rá egy évesre. Pláne nem haragosan. Az egyetlen amit felfog belőle, hogy a dobálásra anya nagyon oda figyel. Épp ezért ha nem reagálsz rá előbb leszokik róla, addig meg ne erőltesd az önálló evést.

Az hogy sír a pelenkázón szintén teljesen normális, az én lányom egy nyugalom szigete, de a pelenkázót utálja.

1,5 éves és most kezdi átaludni az éjszakákat...igen ritka az ismerettségi körömben akinek az egy évese flottul minden éjszakát átalszik...az én lányom egy évesen körülbelül háromszor négyer kelt éjjelente.

Próbálj türelmesebb lenni tudom hogy bazi nehéz, de ha benned feszültség van - pl előre félve veszed el tőle a dolgokat mert tudod hogy kiborul - az bizony átragad rá. Próbálj felvenni egy pókerarcot - egy jó vidám pókerarcot és éreztetni hogy Te vagy a főnök, de igazából nincsenek komoly szabályok.

2016. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az önálló evést nem én erőltetem, nem hajlandó darabost másképp enni. A hangyák meg nem a kedvenc barátaim... 20 hetes vagyok a második picivel, nem hiányzik nekem ez a rengeteg sírás, folyamatos nem alvás.

Mindig nehéz volt vele.... Úgy értem, az átlagtól nehezebb. Az én ismerőseim babái már jóval hamarabb átaludták az éjszakát, és nem ettek még egy évesen is éjszaka, valamint könnyebb esetek...

2016. febr. 26. 19:58
 3/11 anonim ***** válasza:

esetleg teríts akkor alá reklámújságot, ismerős a szitu én is utálom a hangyákat, mondjuk az enyém 1,5, de nagyon nehezen veszem rá magam hogy hagyjam egyedül enni pedig nem ártana elkezdeni.

Mit eszik éjjel? szopizik még?

2016. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tápszeres. Nappal eszik többnyire rendesen, inkább olyan megszokásnak tűnik az éjszakai evészet, h azzal könnyebb visszaaludni. Elv, hogy 8 órát ki kell bírnia éjjel egyhuzamban evés nélkül. Ez többnyire sikerül, de sokszor még egy ébredést, visszaaltatást jelent evés előtt.
2016. febr. 26. 20:40
 5/11 anonim ***** válasza:

1 évesen valószínű, hogy megszokás...gondolom azt próbáltad hogy csak vízzel kínálod éjjel...mert azt szokták javasolni.

mikor és mennyit vacsizik, úgy értem az esti tápszer előtt?

2016. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ő ilyen temperamentum, de ha a fejlődésében, mozgásában, beszédében (késöbb) eltérést tapasztalsz a kortársaihoz képest, akkor vidd el valamilyen mozgásfejlesztésre (ayres, tsmt, stb.). A fiam is ilyen volt. A tornától teljesen kezelhető lett.

Egyébként szerintem ezek normális dolgok 1 évesen, amiket írsz!

2016. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kemény lesz, de majd belejössz. Egyre okosabb lesz és egyre jobban meg tudsz majd vele egyezni, hogy "ha ezt csinálja, az lesz helyette, amit szeretni fog" alapon kiváltod az akaratát egy kedvezőbb alkuval. Ehhez sok türelem kell és tényleg ez a megoldás. Meg a sok levegő, sok alvás, aktív nappalok, érdekes dolgok, játék és játék és szabadság a sok tiltás helyett. A "nem, nem szabad, hagy abba" az legyen tabu, próbáld meg, hogy enm mondogatod, hanem hogy ezt meg azt meg amazt inkább és így úgy amúgy. Enni éjjel nem kelhet, ha nappal jól eszik, megszokás szerintem is és szep. szorongás kezdődik. Adj neki valami anya szagút, ruhát, kendőt, bármit az ágyába. Töltsön egyre több időt másokkal is rajtad kívül - ez a kicsi miatt lesz fontos. Próbálkozz és próbáld megérteni, hogy fogalma sincs mit kezdjen még a dolgokkal és az érzéseivel.

Nem vagyok mintaanya, az enyémeknél is kicsi a korkülönbség, 17 hónap és kb mindent végigpróbáltam a nagyobbal és durva napjaink is vannak, amikor hasalva húzom be az utcáról, de ezek jöttek be akkor is valamennyire, amit az elején írtam.

2016. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem is az a kiváltó ok, hogy ő ilyen természetű egyszerűen.

Lehet nem voltam elég következetes vele, mert sok nehézség volt vele mindig, nem evett, marha nehezen aludt és keveset, korán fogzott stb. Pl enni kanalast csak úgy eszik, ha.játszik közben, ha nem asszisztálok hozzá, nem nyitja ki a száját... ezt elrontottuk... a mozgás segítene biztos, de egyelőre csak lépeget....

2016. febr. 27. 07:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóak a gyerekeink, egy évesen már baromi erőszakos tudott lenni, picit javultak a dolgok, de ahogy betöltötte a 2, hát katasztrófa a dackorszak...Én is azt vártam egy évesen hogy ez már csak könnyebb lesz, de őszintén szólva ez sokkal rosszabb. Ezt csak azért írtam le, hogy tudd nem vagy egyedül, ez egy ilyen időszak, sokszor a túlélésre kell játszani.

Nálunk minden étkezés után, előkaptam a porszívót, hogy ne legyen minden tele hangyával. Pelekázás közben igyekszem lefoglalni, azzal hogy mutassa meg a testrészeit, különben rugdos, harap, karmol és csíp. Mondjuk ezt kb 1,5 kora óta tudja. Lassan az éjszakát is át fogja aludni, de nálunk drasztikus lépés volt, mikor már nem bírtam tovább. Este szó szerint megtömtem, majd fürdés és még egy adag tápszer, éjszaka már csak vizet kapott ha ébredt. Pár nap alatt megszokta és vége is lett az éjszakai ébredéseknek, előtte 5-8 fönt volt éjszaka.

A napirend betartása is fontos, ha valamivel elcsúsztunk annak mindig hiszti és éjszakai nemalvás volt a vége.

Az igaz, hogy túl sokat még ne várj el tőle, nem érti még meg hogy nem szabad, ne dobáld stb.....

2016. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha mindig nehéz volt vele, miért vágtatok bele a 2.babába? Ha ketten lesznek borzasztó nehéz dolgod lesz, pláne, hogy kb akkorra lesz a dackorszak kellős közepén amikor a 2. születik. És a dackorszak csak rosszabb, mint most 1 évesen..
2016. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!