Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szeditek ki a ronda...

Hogyan szeditek ki a ronda sárga foltot, amit az első folyós széklet hagy? A bababarát mosószerrel nem jön ki és kezd minden ruhánk foltos lenni.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
pont ezt akartam én is kérdezni. 3 hetes a babám, és nem jönnek ki a foltok. Most beáztattam előtte direkt ilyen áztatóba, de ez sem használ!
2010. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is sokat kínlódtam vele.

Hypo.

Fehér ruha és textilpelenka: töményen ráöntöm a hypót,

Színes ruhák: bedörzsölöm mosószappannal, majd hígított hypos vízbe áztatom.

Nekem csak így sikerül.


/de ha mindig átázik a pelus, és a ruha is foltos lesz, a pelussal gond lehet. Néha előfordulhat, na de rendszeresen nem lenne szabad, hogy kifolyjon a kaki/

2010. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hú, de a hypo-n kívül nem tudtok valami más szert, ami kicsit bababarátabb? Az nagyon durva nem?
2010. ápr. 1. 12:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Eleinte lelkesen kézzel dörzsölgettem a Brendonos Domal mosószerrel, miután rossz pelenkaválasztás miatt fejemre nőttek a kakis bodyk, Vanisht is bevetettem, de ilyenkor a ruhákat kétszer mostam, mivel erős vegyszer. Nekem ezek beváltak, nem foltosak a ruhák. Egyébként 30 fokon mosok.
2010. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én caola mosószappannal szedek ki minden foltot pici korától,mielött mosok bekenem ezzel a vizes ruhát,hagyom rajta állni egy 10percig és berakom a gépbe,a mosószerhez meg adagolok egy kicsi ariel professionla foltisztitót,még a legmakacsabb folt is kijön vele!:)
2010. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes a foltot még frissen kidörzsölni. Én ahogy lekerült a babámról a ruci (persze először azért tisztába tettem a lányom) bevizeztem a foltot és bedörzsöltem jól vanish-, vagy baba szappannal. (Ha ott akkor nincs rá időd, akkor is dobd be legalább vízbe.) Párszor átdörzsöltem és öblítettem, amíg ki nem jött a folt. Aztán kilógattam száradni, majd be a szennyesbe és amikor összejött a mosási adag, akkor ment az összes a gépbe.

Én a babám cuccait is ugyanazzal mosom, mint a mi ruháinkat: Ariel, vagy Tomi folyékony mosószerrel, eddig semmi baja nem lett tőle, pedig már 6 hónapos.

Ezzel a módszerrel eddig még minden foltot sikerült kiszednem, pedig már vannak színes hozzátáplálással járó kajafoltjaink is ;-)

Remélem tudtam segíteni :-)

*S*

2010. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, az utolsó kettőt kipróbáljuk majd, remélem valamelyik nálunk is beválik!
2010. ápr. 1. 13:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Makacs foltnál Vanish mosószappan. Normál esetben meg sima Ariel és 40 vagy 60 fokos mosás vált be nálunk.
2010. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én Cloroxban áztatom a kakis cuccokat,öblitő helyett pedig egy kevés ecetet használok,mert minden vegyszer-maradékot kiszed a ruhákból,és nem marad ecet szagú semmi.Tényleg csak egy kevés kell bele.

Ja,és a Cloroxos ruhákat nem öblitem ki kézzel,hanem bedobom gépbe,elinditok egy teljes programot,de nem teszek bele mosóport.

2010. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

vanish szappan, de kétszer kell utána mosni, mert elég erős.

Én be szoktam dörzsölni vele a foltot, majd beáztatom és utána mosom ki.

2010. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!