Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg engedjem látni ennek...

Tényleg engedjem látni ennek a nőnek az unokáját?

Figyelt kérdés

Lehet hogy fiatal vagyok, mert csak 24 éves vagyok, de fogyatékos semmiképpen sem!

Úgy érzem ha akkor kiszálltak az életemből, mikor szükségem lett volna a segítségükre, és miután mindent magamnak és az én barátaimnak, családomnak köszönhetem a legtöbbet, nincs joguk követelőzni!

Na de vágjak bele, ismertem a srácot, több éve, majd másfél éve elkezdtünk talizgatni, és hát összejöttünk.

Szexeltünk, sajnos védekezés nélkül is, amit már most cseppet sem bánok. Viszont nem bírtam elviselni azt hogy pár hónap után nem szeretett még,viszont erőteljesen turkált a telefonomba, és végül kidobott, mert a kedve úgy tartotta!

Nekem nem jött, meg, beszéltem vele, írta, neki és ő leszarta, én ne várjam tőle azt hogy majd fizet a nőgyógyásznak, és azt hogy az abortuszt egyedül fizeti!

Mondtam neki ezt én nem is várom. Én beszéltem az anyjával, akinek akkor született meg az első unokája.....vittem a két csíkos kis tesztemet, erre ő megkérdezte a fia egyáltalán az apa???Na és hogy mondtam neki miután mondta biztos késik, hogy volt első pár nap után negatív is, de most pozítív, gúnyolódva kérdezte tesztgyár van nekem itthon?? Na és nem divat nekik hogy 2-3 hónap után megtartsunk egy babát, ez elég komoly dolog főleg hogy most született meg a kisunokája, és hogy mivel én és a fia nem illünk össze ne is tartsuk meg!


Én viszont ott lezártam a dolgot, és megtartottam, nem fogok egy életet azért elvenni, mert ők rám parancsolják. Persze gondoltam az abortuszra, belegondoltam abba hogy milyen nehéz lesz nekem, és rossz lesz a gyereknek apa nélkül felnőni, de azért egy reménysugár lebegett előttem, hogy azért rám is rám találhat az igazi ha van egy csöppségem.


A lényeg az hogy megszületett a kisfiam, makk egészséges és gyönyörű, ő az én büszkeségem!

Az apukájának és az ő családjának semmit sem köszönhetek, hisz még csak egy pelust sem vettek, és most eszükbe jutott, hogy joguk van hozzá szeretnék látni! Vissza sem írtam és remélem békén fognak hagyni, nem volt nincs és nem is lesz rájuk szükségem, ha a babám elég nagy lesz és szeretné látni az apukáját szól és találkozhatnak, addig pedig nem óhajtom a családot!


2016. febr. 29. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a kérdés?
2016. febr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom az hogy megteheti e hogy eltiltja a gyereket az apjától és annak szüleitől?

De nem ezt nem teheted meg.

2016. febr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
nem, nem tilthatja meg. viszont akkor kezdjünk ott hogy gyerektartás.
2016. febr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
ott elvetetted a sulykot, hogy nem vagy fogyatékos. Hát nem, ők nálad többet érnek :(
2016. febr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen,egy olyan apa többet ér akinek nem kell a gyereke,leszarja egész terhesség alatt... Hát hogyne!
2016. febr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM muszáj megmutatnd nekik. Ha jól gondolom, nincs apai elismerő, a pici pedig a te neveden van, igaz? Ebben az esetben az apa jogilag semmit sem száít, nincs is. Így kb annyi eséllyel követelőzhet,mint a szomszédod. Semmi alapja nincs, hisz jogilag sem apa.
2016. febr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Mivel úgy gondolom apuka ezek utàn nem tett apai elismerőt jogilag senkije a gyereknek,tehàt semmit nem követelhet,főleg nem a szülei.

Max bìrósàgon kérheti az apasàg "megdöntését" (mivel itt nincs màsik apuka,a megàllapìtàsàt kérheti) itt fizeti ennek költségeit, majd a dns eredmény utàn bejegyzik őt apaként az gyerek anyakönyvébe, no ezzel mehet a bìrósàghoz làthatàs irànti igény miatt, te meg ahogy megkapod az apasàgról a papìrt azonnal kérheted 6 hónapra visszamenőleg a gyerektartàst,amit sürgősségi eljàràsban kb 14 nap múlva meg is ìtélnek(àtmeneti összeggel).

Nagyszülők is mehetnek bìrósàgra,de ez bonyolultabb eljàràs.


Viszont amìg hivatalosan nincs odaìrva a születési anyakönyvi kivonatra az apuka neve,addig semmire nem vagy köteles.

2016. febr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mutatná meg nekik a búbánat! Kik ezek? Nagy senkik, akik le se szartak téged!

Nehogy már.

Az ilyen még csak nem is férfi. Vigye el a zsákos ember, az anyjával együtt.

2016. febr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem helyesen döntöttél, ha a lányom lennél, én büszke lennék rád.

A kedves apuka meg ha szeretné látni a kicsit, akkor menjen bíróságra, ahol bizonyítsa, hogy az övé, vállalja a bíróság által kiszabott gyerektartást és utána lesz hozzá joga.

2016. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!