Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mekkora probléma,...

Szerintetek mekkora probléma, ha 6 és fél hónapos baba nem forog. Viszont elég szépen ül egyedül akár pár percet is?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 20:18
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
71%

Ugy értettem hogy minden anya màs hogy azon kivül hogy nrm tudom hànyan ültetik a babàjukat sokkal nagyobb problemàkat is okoznak pl idő előtt jàratjàk komppal de még maszni se tud a gyerek nem hagyjak hogy megerősödjdnek a gerinctarto izmai nem esnek kétségbe ha kimarad a kuszàs és mégsem jelentik a gyàmügyre és nem lesznek mégsem visszamaradott gyerekek talan.

Szoval mindenkinek lelke rajta.

Én nem avatkozom màs anya életébe. Speciel pont làttam hogy ismerős is ülteti ami àllitolag csak màszàs után jonne, egyszer elmondtam a véleményem, onnanstol lelke rajta, csinalja.

2016. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
91%
Ne ultesd tenyleg. Védőnő, orvos mit mond?
2016. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
0%

És még hogy karjànàl fogva emelik vagy ràncigàljàk az utcàn vagy hidegben nem adnak rà sapkàt vagy kint a baba egész hasa szabadon v képesek a testvért a babakocsi kupolàjàn vinni, szoval igy ertve minden anya màs. Egy ideig idegösszeomlasokat kaptam ujabban màr erős vagyok.

De en abszolut nem ez vagyok.

2016. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
19%

Meg ugye dobàljàk jatekbol a gyereket fel-le...


Komolyan nem ertem a korhazban miert nem adnak listàt segitségul hogy mit hogy a gyerekkel, elvegre senki nem mindenttudoan valik anyàvà.

2016. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Beszélj gyerekorvossal, ha úgy látja, akkor ad beutalót neurológiára. Nálunk 7 hónapos korig vár a gyerekorvos, ha látszik, hogy van fejlődés, próbálkozik a baba. Ha egyik sincs, akkor 6 hónaposan beutalja a babát. Dévényeshez is elvihetnéd, nem árt, ha megnézi. És ne ültesd! Olvass utána egy kicsit a gyerekek mozgásfejlődésének és annak, hogy mit szabad és mit nem. Később sem szabad például kézen fogva sétáltatni, amíg nem tud egyedül menni. De a komp sem egészséges és még hosszú a sor, amivel hátráltatni tudod a fejlődését. Ilyen az ültetés is.
2016. márc. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk minek forogna, ha Anyu felülteti?

A babák mozgásfejlődése szorosan összefügg a "világuk bővülésével"

A forgással önállóan testhelyzetet vált. Aztán jön hogy valami tetszik neki, el kellene érni, akkor mozogjunk érte. Hopp, kúszás. Aztán nem ártana egy kicsit felgyorsulni, megtanul mászni. Közben néha elfárad, leteszi a fenekét, ül. Majd felfedezi, hogy vannak dolgok a magasban, megtanul felállni, hogy elérje. Aztán, ha már állni tud, akkor rájön, hogy lehet lépegetni is, megtanul járni.


Te most azzal, hogy ülteted, csúnyán belerondítottál ebbe a folyamatba. Jót akartál, de csak akadályoztad vele a babádat. Arról nem is beszélve, hogy olyan dologgal terheled a gerincét, amire még nem érett.

2016. márc. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Nem szabadna ülnie, csak ha már egyedül is fel tud ülni.


Soha egyszer sem fordult még meg?


Enyém napra pontosan 6 hónapos volt, amikor hasra fordult és azonnal vissza. aztán előbbit csak bő 1 hónap múlva ismételte meg újra. Utóbbit medig 10 hónapos is elmúlt, mire újra megcsinálta.

De ha 1x csinálta, akkor tudja. Kvázi "teljesítettnek" tekinthető a feladat.

2016. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

14, nálunk adtak, sot egy kiskonyvet is ábrákkal


oszintén nem értem azokat, akik egy 6 honapos gyereket ultetnek.... hogy lehetnek ennyire agyatlanok? és akkor a kérdezo is odairj, hogy magátol ul......ahhha. ha meg aggodsz, miért nem kérdezed meg az orvost vagy a védonot??

2016. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Vinném szakemberhez mindenképpen,és nem ültetném fel semmiképpen.
2016. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Akkor miért irják a szakkönyvek,hogy 7 hónaposon már egyedül tud ülni?
2016. márc. 4. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!