Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mekkora probléma,...

Szerintetek mekkora probléma, ha 6 és fél hónapos baba nem forog. Viszont elég szépen ül egyedül akár pár percet is?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 20:18
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Tudjátok senkinek a véleményét sem akarom megcáfolni,mindenkinek van igaza,épp azért tettem fel a kérdést,hogy minél több tanácsot kapjak.Én is ugy gondolom,hogy nem szabad ültetni.De anyósom már öt hónapos korában mondta,hogy hozzam le az etetőszéket,és próbáljam bele ültetni,mert ha mindig feküdni fog,mikor tanul meg ülni?Nos,szerinte 6 hónaposon már egyedül kell ülnie.Felnevelte a férjem,régen lehet igy tettek?Most pedig nem.Én nem tettem etetőszékbe,mert látom hogy neki az megerőltető lenne.
2016. márc. 4. 12:17
 32/40 A kérdező kommentje:
Képzeljétek!Ti mind azt irjátok,hogy ne ültessem a kisfiam.A védőnöm meg azt kérdezi,hogy tud egyedül ülni?Támaszték nélkül?Biztosan Ukrajnában más törvények vannak,mint Magyarországon.
2016. márc. 4. 13:26
 33/40 anonim ***** válasza:
De nem arra gondol, hogy ültesd. Figyelj, egy kicsit nézz utána a dolgoknak. Tegnap is azon izgultál, hogy egy kilóval könnyebb, amikor teljesen jó súlyban van. Most a legalapvetőbb kérdésben nem hiszel nekünk, és nem érted vagy nem akarod megérteni, hogy hülyeség, amit csinálsz, mondasz. De sebaj, a te gyereked, nem a miénk.
2016. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
52%

Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy segít valaki?

Nem, a gyereked nem TUD ülni, csak kitámasztva nem borul el.

Majd akkor tud ülni, amikor Ő EGYEDÜL ül, és EGYEDÜL tartja magát. Te meg jól elcseszted.

2016. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nem vagyok sötét,csak eltérő az orvostudomány nállatok és nállunk,és ezért nem tudom pontosan mi a teendő és hogy mi is van.És az aggódástól sötéten látok képzeld el.Pl.nem értem hogy mit értenek azon hogy" egyedül ül"-fekvő helyzetből egyedül felül segitség nélkül?
2016. márc. 4. 20:17
 36/40 anonim ***** válasza:
Ezt is leírtuk már, a végén még igaza lesz az előttem szólónak. A legtöbb baba mászásból ül ki, vagy fél oldalt fekvésből nyomja ki magát, sok olyan is van, aki állásból ül le, néhány baba pedig igen, fekvésből felül. Nah mivel láthatod, hogy kevés baba ül fel fekvésből, ezért fontos hagyni, hogy maga fedezze fel a mozgásformákat, hogy forogjon, kússzon, másszon és így tovább. Ennél érthetőbben már nem lehet leírni. Az meg, hogy Ukrajnában mit mondanak... Hát nem bántásképpen, mert Magyarország sem a fejlettség tetőfoka, de azért előbbre jár mint Ukrajna.
2016. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Ez pontosan ugy van ahogy mondod,Ukrajna nagyon lemaradt e téren,sajnos.És pont az a baj hogy nem megbizhatók az orvosok és nincs kiben bizni.Még a védőnönk se csinál egyebet,csak megméri a baba súlyát.Több semmit nem mér és nem ellenőriz.Ja és beadja a védőoltást,ha Van,merthogy TBC-t se kaptuk még meg,mert nincs.Köszönöm a hasznos és a nem hasznos tanácsokat.
2016. márc. 4. 20:53
 38/40 anonim ***** válasza:
64%

Akkor most jovok en, biztos jol felfogtok haborodni, pedig csak azt iron le amit nekem Nemetorszagban mondott az orvos.

Most 5 honapos a fiam, ha maga ala van teve a keze mindket iranyba megfordul, de magatol nem tud, mert akadalyozza a keze.

Ezt elmondtam a dokinak es furan nezett hogy mi a bajom. Mondom neki, hogy lassan 6 honapos, mi lesz, erre szo szerint kirohogott. Itt azt valljak hogy minden baba mas es mas utemben is fejlodnek, es szerintuk olyan nincs hogy bizonyos idore kell valamit tudnia a babaknak.

Nem azt mondom, hogy igaza van, csak valaki leszolta Ukrajnat hogy elmaradott es ezert mas a velemeny, de Nemetorszag meg fejlett es itt is teljesen mas amit mondanak. Nem tudom kinek van igaza, azt mibdenki maga dontse el.

2016. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Hát ez lenne a legmegnyugtatóbb,hogy minden rendben van,csak ő ilyen lassubb tempóban fejlődik.Végülis a régi időkben ilyesmivel nem foglalkoztak,nőtt a gyerek ahogy nőtt,fejlődött ahogy fejlődött és senki nem stresszelt azon hogy valami baj van.Mégis felnőttek az emberek és egészségesebbek volta,mint a mai világban.Sőt még én is amikor kicsi voltam,3 hónapig bepólyázva tartottak,kezem lábam kiegyenesitve.Senkinek esze ágába sem volt hogy mit is tud a gyerek,mégis itt vagyok.
2016. márc. 5. 08:15
 40/40 anonim ***** válasza:
Felnőttek igen, úgy is. De minden osztályban volt egy-egy két balkezes, aki nem tud egy labdát normálisan elkapni, diszlexiás, csak ugye nem így nevezték, hanem hülyének, butának és még hosszan lehetne sorolni. És mára kiderült, hogy ezek közül sok minden visszavezethető a mozgásfejlődés nem megfelelő ütemére. De pl gerincferdüléssel is sokan küzdöttek.
2016. márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!