Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-5 hónapos babával tényleg...

4-5 hónapos babával tényleg nem lehet elmenni egy belföldi nyaralásra?

Figyelt kérdés

Most fog születni az első babánk, nyár végén , szerettem volna elmenni valamerre vele és a férjemmel. Belföldi céges nyaralást néztünk, vannak olyan szálláshelyek, amik kis lakások kiadva, és 3 éven alulit is lehet vinni.


Sopront, Debrecent és Szegedet néztem, ahol lehetne sétálni a gyerkőccel a városban, kicsit felfedezni a környéket. Nem az eddigi teljesítménytúrázós nyaralás lesz, csak jó lenne kicsit más környéken lenni, enni egy fagyit egy másik városban.


A férjem nem akarja, neki így is mozgalmas lesz a nyara: egy hetes francia kerékpártúra, Balaton és Velencei tó a haverokkal, de lehet hogy még a horvát tengerpartra is leugranak a munkatársaival.


2016. márc. 9. 10:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a férjed nem akarja. Neki már megvannak a programjai, te meg...
2016. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
A férjed nem akar veletek lenni. A többi csak rizsa. Tényleg normálisnak tartod ezt? Neki haverok buli fanta, neked meg elég lenne egy fagyi egy másik városban a KÖZÖS GYEREKETEKKEL , de neki ez túl mozgalmas? Szánalmas. Nem mozgalmas. Minél előbb őszinte leszel magadhoz, annál jobb. Ez a férfi még nem apa. Talán az lesz, ha megszületik a gyerek, de ha már most menekül, nem sok jót jósolok.
2016. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem nem akarja, neki így is mozgalmas lesz a nyara: egy hetes francia kerékpártúra, Balaton és Velencei tó a haverokkal, de lehet hogy még a horvát tengerpartra is leugranak a munkatársaival."


Jól megnézted, kivel vállalsz gyereket?

2016. márc. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Menj el a gyerekkel egyedül. Miközben nyalod a fagyit, gondold át, hová költözöl, hogy éltek meg egyedül, stb. Szükség lesz a tervekre hamarosan, mert nem érdekli a férjedet, hogy veletek mi lesz. Az a fontos, hogy ne rontsátok el a nyaralását. Én ezt nem hívom családnak és nincs olyan körülmény, ami ezen módosítana. Sőt. Elvárnám hogy ne másokkal menjen nyaralni, CSAK velünk. Akkor hogy sírna? Mert az én férjemnek ez a természetes. Szerencsére.
2016. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

De, lehet. Mi 6 hónapossal már külföldön voltunk.

Itt alapvetően más a probléma, ahogy a többi válaszadó is rámutatott...

Megjegyzem, ha nyár végén születik a babátok, akkor még simán lehetne valamilyen közös programotok KETTESBEN is.

2016. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én elég rugalmas vagyok, nem szoktam hisztizni azért, ha a párom elmegy barátokkal ide oda, akár hosszabb időre is.

Ezért viszont akkora patáliát csapnék, hogy azt nem teszi zsebre.

Ő vígan elmehet szórakozni, pihenni barátokkal, elég sokszor...veletek pedig egy pár napot sem képes eltölteni. A másik az, hogy egy 2-5 hónapos baba mellől aki ennyire elvágyakozik... 4 programot soroltál fel... Ez legalább 2 hét + 2 hosszú hétvége.


Semmi gond ha elmegy a barátokkal, na de nem így.

2016. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

"Elvárnám hogy ne másokkal menjen nyaralni, CSAK velünk."


Azért én ezt is túlzásnak tartom, pláne, hogy elvárás. Szerintem nyugodtan lehet saját programja IS, csak legyen arányban a családdal töltött idő és a privát szféra. Szerencsés esetben a családdal töltött időnek kellene az első helyen szerepelni, és ha még belefér, akkor minden más... Az én párom pl. szeret túrázni, neki ez sport. Együtt is szoktunk, de nyilván terhesen/csecsemővel ez nem megoldható, így megy nélkülem. Nekem ezzel nincs gondom, ha nem érzem azt, hogy a családi életünk rovására megy, és rám is jut ideje, energiája.

2016. márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

7-es, nem a te férjedtől "várja el", hanem a sajátjától.

Én is "elvárom" a sajátomtól. Pontosabban olyat választottam, akinek én (és a gyerek születésétől a gyerek és én) vagyok (vagyunk) a szórakozás, nem vágyik külön nyaralásra.

Egy-egy baráti bowlingra, sörözésre...stb., igen, "meg is kapja", de nem menne el nélkülünk több napra.


Kérdező,

el lehet menni ekkora babával.

2016. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem akart nélkülünk menni, én beszéltem rá. Még azt javasolta, hogy hagyjuk rá a babát egy hétre a nagyikra, és úgy utazhatunk. Szerinte a babának lenne rossz, ha kimozdítanánk a megszokott környezetéből, nagyon megviselné, és az lenne belőle, hogy mindenki minket utálni a környéken hogy ordít éjjel a gyerek és 2 nap után hazajönnénk. Helyette azt tervezi, hogy kivesz szabit, és itthon lesz velünk. Nagyon sok túlórát csinál most, napi 8 helyett 12 órát van benn év eleje óta, mert megbeszélte a főnökével, hogy később szabadnapként kiveszi ezeket, ha megszületett a pici, akkor velünk lehessen.
2016. márc. 9. 11:11
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy pár hónapos gyereknek teljesen mindegy, hogy HOL van, az a fontos neki, hogy KIVEL van. És az édesanyjára van szüksége elsősorban. Én első pillanattól szoktattam a gyerekem ahhoz, hogy a nagyszülőkkel legyen, így egy éves korára már EGY éjszakát el tudott velük tölteni. Egy éjszakát! És nem heteket! Jelenleg már 9 éves a nagylányom, és most tartunk ott, hogy egy-két hetet van a nagyszülőkkel.

Viszont kicsi kora óta megyünk közösen nyaralni, és még soha nem kellett hazajönni miatta, bárhol elvolt, ha velünk lehetett.

2016. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!