Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-5 hónapos babával tényleg...

4-5 hónapos babával tényleg nem lehet elmenni egy belföldi nyaralásra?

Figyelt kérdés

Most fog születni az első babánk, nyár végén , szerettem volna elmenni valamerre vele és a férjemmel. Belföldi céges nyaralást néztünk, vannak olyan szálláshelyek, amik kis lakások kiadva, és 3 éven alulit is lehet vinni.


Sopront, Debrecent és Szegedet néztem, ahol lehetne sétálni a gyerkőccel a városban, kicsit felfedezni a környéket. Nem az eddigi teljesítménytúrázós nyaralás lesz, csak jó lenne kicsit más környéken lenni, enni egy fagyit egy másik városban.


A férjem nem akarja, neki így is mozgalmas lesz a nyara: egy hetes francia kerékpártúra, Balaton és Velencei tó a haverokkal, de lehet hogy még a horvát tengerpartra is leugranak a munkatársaival.


2016. márc. 9. 10:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

szóval a férjed lepasszolna (mert ez itt az) egy 4 hónapost a nagyikra.


amúgy kb egy hónapot nem lesz veletek?

nem kell minden percben együtt lenni, de azért sztem az a min. hogy az első hónapokban, ott van, segít neked, a babával stb.


akarta a gyereket? mert nem úgy tűnik

2016. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Csak akkor küldd el a párodat programokra a nyáron, ha lesz valaki MELLETTED, aki a nyár végén lévő szülésre bevisz. Akár éjjel is!!! Mert az a baba nem biztos, h nyár végén születik meg, elég egy front, jöhet egy hóval előbb is.

Párod még nem tudja, h a babázás nem csak a bömbölésről szól.

De most akkor hogy is van? Ha 4-5 hó lesz a nyár végi baba, akkor hogyan szeretnél télen fagyit enni? Mindegy.

Frissen született babának a tiszta otthoni környezet kell, h az immunja is megerősödjön. Idénre ősz végétől terveznék üdülést.

2016. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12 Te tudsz olvasni?


Mostanság születik a baba, nyár végén lesz 4-5 hónapos. Milyen télről beszélsz? A kérdező nyáron akarna fagyit enni a másik városban.

2016. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
egyértelmű a kedves férjed (idézem:) nem akarja = veled+bébivel nem akar menni, haverokkal simán, veled hogyne max lepasszoljátok a gyereket - tudja, hogy van ez a szoptatás nevű dolog, meg anyaság, meg apaság?!
2016. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
A központozás valóban megtévesztő, én is úgy értelmeztem, hogy nyár végén születik a baba.
2016. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Sajnálom, a baba nem egy kiskutya, vagy öntözni való növény, akit rábízunk a nagyiékra.

A saját érdekeben: vondd be minél több babás teendőbe a párod, mert most még elképzelése sincs, mivel jár ez. Mutass meg neki minden jót, amit te is felfedezel. Mert kétesélyes a dolog: elkényeztetett, meglógós apuka lesz, vagy segítőkész, laza apuka. De ez utóbbit neked kell kitenyésztened belőle! Olvass csak utána, hány nő panaszkodik itt, mert apuka le se sajnálja, lövése sincs az egész témáról.


Biztosan elmondanám, h a sírással komunkiál a pici, pl akkor is sír, ha meg akarja nyugtatni magát (segíthet neki ringatással), vagy ha el akarja altatni magát. Esténként vannak elgyengülő, nagy sírások, akkor a feszültségét vezeti le. A szakkönyv szerint az

összebújós, türelmes ringatás segít :)

A hasfájást pedig elfújja az Espumisan.

2016. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A francia kerékpártúrára apósommal megy a férjem, minden nyáron mennek tekerni valamerre ketten, ez olyan apa-fia program, erről nem akartam lebeszélni. A többi program meg egy-egy hétvége, péntek délután mennek és vasárnap délután jönnek haza. A horvát tengerpartos is ennyi, közel lakunk a határhoz, néhány óra alatt leérnek. De az még nem biztos. Ez így max 2 hét lenne. 12 hét a nyár, ennyit elvagyok a férjem nélkül is, eddig én jártam a barátnőkkel, szüleimmel külön nyaralni, szóval ennyit az elmúlt 10 évben mindig külön töltöttünk a nyárból.
2016. márc. 9. 11:43
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen, csakhogy most lesz egy 2-3-4 hónapos gyereketek.


Ha nektek rendben van, akkor oké.. Egyébként egy 4-5 hónapost nem lepasszolunk több napra, hanem visszük magunkkal. A testvérem a férjével és lányával már 3 hónaposan repülőre ült. Élvezte, amennyire azt egy 3 hónapos tudja.

2016. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

de most gyereketek lesz, közösen.

ha te le tudsz mondani a csajos nyaralásról, akkor ő is lemondhatna most róla és együtt, közösen fedeznétek fel ezt az új életet.

mert ez új élet lesz, a réginek vége. lesz egy kisember akiről nektek kell gondoskodni, akkor is mikor átordít egy éjszakát, akkor is amikor nyugodtan elvan.

nem odaadni nagyiéknak, hogy nesze, mi elhúztunk 1 hétre - legalábbis nem egy pár hónapost!

2016. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de annak az időszaknak vége, legalábbis míg fel nem nő a "pici".
2016. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!