Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a tapasztalata fütyi...

Kinek mi a tapasztalata fütyi témába?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam és minden este mikor megmostam neki megtörölgetem és ugye akkor érzem h "mennyit enged" úgy érzem h teljesen hátra lehetne neki húzni de nem merem mert olvastam h egyik anyuka is így volt és mikor hátra húzta úgy maradt. Tehát a kérdés az lenne h elég annyira hátra húzni h meg tudjam mosni neki vagy mindig annyira amennyit enged! Bocsi ha ösze visszaságnak tűnik a kérdés csak kicsit nehéz ien témát megfogalmazni!
2016. márc. 18. 11:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nincs is több kérdésem az igazi választ megkaptam :) ki más tudhatná jobban mint egy érintett :) nagyon édesen fogalmazta meg ! Még nem tudja magának az én kis fiam de látom rajta h egyáltalán nem fáj neki mert máskor olyankor szolt!
2016. márc. 18. 15:07
 12/13 anonim ***** válasza:
70%

Erről nagyon megoszlanak még az orvosok véleménye is, viszont egy biztos, hogy 3 éves korig akinek élettanilag le van tapadva és magától feljön a bőr, annak 3 éves koráig teljesen hátrahúzható lesz, ez nem függ attól, hogy valaki húzogatja-e vagy sem. Viszont aki húzogatja, az könnyen véthet olyan mozdulatot, amivel megreped a bőr, behegesedik és piszkosul kitol a gyerekével, ugyanis a gyereknek nagyon fog az fájni.

Akinek meg nem szűnik meg magától a letapadás, őket meg el lehet vinni szakorvoshoz, urológushoz és ő megmondja, hogy mi legyen.

Nálunk a kisfiamnak mindig annyira húztam hátra, amennyire a bőr engedte, soha tovább jobban, viszont neki nagyon nem akart jó lenni. 3 éves körül volt, amikor ambuláns kereteken belül megcsinálták neki a leválasztást, viszont neki vesemedence gyulladás is volt az előzmények között. Szerencsére már csak egy kicsi részen volt letapadás és innentől fogva már teljesen hátrahúzható volt és innentől fogva mondta a szakorvos, hogy na most akkor minden este fürdésnél teljesen hátrahúzni, így megmosni és akkor nem fog visszatapadni és minden rendben lesz vele.

Szóval nem kell húzogatni. Csak amennyire a bőr engedi. Nyilván egy idő után minden gond nélkül teljesen hátrahúzható lesz.

Viszont ha nem, akkor 3 éves korban ajánlott orvoshoz menni és max. leválasztják, viszont ettől későbbre nem nagyon kell halasztgatni, mert sokkal rosszabb egy ilyen beavatkozás egy nagyobb gyereknél, főleg már aki tinédzser korban van. Lassabb is a gyógyulás, kellemetlenebb is számukra.

Ez egy óriási tévhit, hogy attól fog egy gyereknek teljesen hátrahúzható lenni a bőr, ha a szülő állandóan húzogatja. Nem, ez magától is teljesen feljön. Csak mondom, elég egy rossz mozdulat...

2016. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Naponta húzom, amennyire engedi. Soha nem volt probléma vele, nem ordított a gyerek és nem repedt be a bőr, hanem már szépen hátrahúzható.
2016. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!