Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos. Már nem tudom mi tévö...

Sos. Már nem tudom mi tévö legyek?!

Figyelt kérdés

4hetes babám alig eszik. Meg is van az oka, mert sziv beteg és hamar elfárad. Védönöi méréseknél nem gyarapszik a súlya. Ma megkaptam azt hogy ha a következö tanácsadásra se hizik akkor szólnak a gyermek jóléti szolgálatnak.

Mi tudnék hát még csinálni? Annyira ki vagyok már igy is


2016. márc. 18. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha te mindent rendben csinálsz, akkor a gyermekjóléti szolgálat sem fog bántani téged. Etesd a gyereket anyatejjel, vagy tápszerrel, vagy mindkettővel, úgy ahogyan ajánlották neked. Előbb-utóbb biztosan hízni kezd. A környezetemben szinte mindenkinél volt ilyen, hogy nem gyarapodott "megfelelően" a pici, az ennyire kicsi csecsemőknél ez gyakori, türelmesnek kell lenni.
2016. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Csak fenyegetőznek, vagy segítenek is?!


Szoptatod, vagy tápszeres? Ha az előbbi, keress fel sürgősen egy ibclc szoptatási tanácsadót, itt találod a listát: [link]

Ha tápszeres, akkor csak az van, hogy kínálgasd, keltegesd egész nap, és éjjel is, sok kis mennyiséggel talán jobban megbirkózik.

Hogy eszik általában? Mennyi volt a születési súlya? Visszanyerte azt? Egyáltalán semennyit se hízott?

2016. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
tudják hogy beteg és a gyerekjólétivel fenyegetnek? Erre inkább nem írok semmit mert undorító a hozzáállásuk. DE ne aggódj, ha szólnak is, erre nem fognak semmit lépni. Segítséget, tanácsot kapsz tőlük?
2016. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok, és az első válaszolóval nem értek egyet. Egy ennyire pici babánál muszáj hogy legyen gyarapodás, ez nem játék...
2016. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mégis miért a gyermekvédelmiseknek szólnak? és miért ezzel fenyegetnek? Ha valóban nem hízik, akkor vissza a kórházba, s kivizsgálások, esetleges megoldások keresése! Orvoshoz kellene küldjenek, nem pedig fenyegetőzni!

Tudom milyen nehéz lelkileg azt megélni, az én kisebbik lánykám evett nagyon keveset( de neki nem volt szervi gondja) , s folyamatosan gyötörtek, hogy adjak tápszert neki, mert biztosan kevés a tej ( pedig én láttam-éreztem, hogy erről nincs szó). A gyermek orvos gyakran ránézett, többet jártunk védőbe mint alapban kell... 2 hónapos volt, mikor megemlítette a doktornő, hogy ha nem hízik, akkor korház.... de végül mindig a határon volt, épp annyit hízogatott, ami a minimálisnak megfelelt.

2016. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4 Persze ez így van, de figyelve van a gyerek, tehát nem arról van szó, hogy senki nem nézi a súlyát. Az anyák pedig hajlamosak rettenetesen ráparázni erre a súlygyarapodás dologra, indokolatlan esetben is. Tudom, hogy ez most nem ilyen, de a csecsemőt pillanatnyilag kétféle dologgal lehet etetni és biztos vagyok benne, hogy az kérdező mindent megtesz, hogy egyen a gyerek, szerintem itt csak a nyugalom segít, azt megérzi a pici is és bármilyen hihetetlen, de jót tehet a fejlődésének is.

Ha pedig továbbra is gond van, akkor majd a doki kitalálja, hogy milyen módon lehetne hizlalni kicsit.

2016. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges, hogy téged fenyegetnek, más a mocsokba szül 8-at és csak akkor emelik ki a gyerekeket a családból, ha már vér folyt. -.-
2016. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
3500-el született. 2hetet voltunk pluszba kórhàzban, 3740-el jöttünk haza. Vegyesen etetem, mert nincs annyi tejem. Kamrai sövényhiánya van aminek köztudott egyik tünete a fáradékonyság. Műtét is kell majd neki. Nem elég hogy szív gyógyszerekkel is kell tömnöm, de még elvárják hogy nonstop kajával is tegyem ezt, mikor örülök hogy ha napi egyszer lecsúszik neki a 70-80 ml.
2016. márc. 18. 15:07
 9/15 anonim ***** válasza:
Szegény pici, jó súllyal született egyébként, egyáltalán nem kicsi az a súly. Nagyon kimerítő lehet neked ez az egész helyzet, úgyhogy ne idegeskedj, jobb lett volna ha megmondod a védőnőnek, hogy ne szórakozzon, beteg gyereket nevelsz, nem gyermekjóléti szolgálat kell ide, ha nem gyarapszik, hanem orvos. Esetleg kérdezd meg a gyermekorvost, hogy van-e valami ötlete.
2016. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy a háziorvossal együtt mondták... A kórházban is elkönyvelték mind a kardiológus,mind a gyermek osztály orvosai hogy nehezen eszik, úgy engedtek ki hogy ezt mind tudták és a zárójára is rá irták
2016. márc. 18. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!