Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos. Már nem tudom mi tévö...

Sos. Már nem tudom mi tévö legyek?!

Figyelt kérdés

4hetes babám alig eszik. Meg is van az oka, mert sziv beteg és hamar elfárad. Védönöi méréseknél nem gyarapszik a súlya. Ma megkaptam azt hogy ha a következö tanácsadásra se hizik akkor szólnak a gyermek jóléti szolgálatnak.

Mi tudnék hát még csinálni? Annyira ki vagyok már igy is


2016. márc. 18. 14:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tápszert adsz neki? Milyen üvegből, milyen cumival? (Egyes és egyes cumi között is lehet különbség, az aventből pl. gyorsabban folyik, azaz könnyebb inni, mint a mamból.)

Az anyatejet ciciből vagy üvegből kapja? (Utóbbival kevésbé fárad el.)

Nagyon sok erőt és sikert a továbbiakhoz!

2016. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Napi 70-80 ml? Az rettenetesen kevés, napi rendes mennyiség ötöde nagyjából.

Ha nincs más, akkor be kell fektetni kórházba és szondával táplálni, mert így gyakorlatilag éhen fog halni.


Ez kb olyan, mintha egy átlagos felnőtt napi négy almát enne meg összesen.

Menjetek vissza a kardiológiára és erőltess ki valamilyen megoldási javaslatot ÍRÁSBAN. Bár nem hiszem el, hogy a kardiológus csak megvonta a vállát, hogy rendben van, ha ennyire keveset eszik. A saját szöveteit bontja le ilyen kismértékű kalóriabevitelnél, az egyéb tápanyagokról nem is beszélve.

2016. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mit vársz tőlünk? Rettenetesen nehéz egy beteg picit gondozni, ezért minden tiszteletem a tied, de nem rázhatod le ezt az evés dolgot azzal, hogy ha már gyógyszerekkel tömöd, kajával nem akarod. Ha ezt mondtad az orvosnak s, akkor kezdem lassan érteni, miért fenyegetőztek a gyermekvédelemmel.

2. vagyok, még mindig azt ajánlom, hogy SÜRGŐSEN keress meg egy ibclc tanácsadót.

2016. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem elvárni akartam, csak véleményt kikérni... Szépen eszik igazából ahhoz képest ahogy kezdtük a kórházban (szerintem). Kb 3 óránként 60 ml. Olykor nagy ritkán 70 -80 is meg van, csak nem hízik. Reggel is tök büszke voltam rá mert kiszopizott ciciböl 70et, ami még nem történt eddig.
2016. márc. 18. 16:06
 15/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha kevés a tejed, vszínű nehéz is kiszívni a cicidből. Fejd le neki, add üvegből. Vegyél neki nagyobb lukú cumit, amitől nem fullad meg, de könnyebben megeszi az adagját. A legjobb, amit tehetsz vele, hogy igenis beletömöd, amennyire szüksége van, mert csak így tud megerősödni és gyarapodni a súlya. A vsd-s gyerekek tényleg fáradékonyabbak, jól látod, hogy nem azért hagyja abba a szopit, mert jóllakott, hanem mert elfáradt. Tudom, hogy nehéz. Iker babáink vannak, 2ésfél kilóval születtek, egyikük vsd-vel. Én hagytam a francba a szopit, maradtunk a tápszernél, mert gyorsabb és számára laktatóbb volt. 15hónapos, még most is mániákusan számolom a kalóriáit, pedig gyönyörűen gyarapodik, simán behozta az egészséges testvérét, és bár tudom, hogy nem ússzuk meg a műtétet, de legalább egy erős, kiegyensúlyozott, jó immunrendszerű kisgyerekkel állunk majd oda, mikor eljön az ideje. Halálra aggódom magam minden nap, de a legfontosabb az ő fejlődése-9kiló felett sokkal biztonságosabb a műtét. Szóval kitartás, neked kell megoldást találnod, hogy eleget egyen, és ha nem megy, akkor tényleg kórház, az élete múlhat rajta.
2016. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!