Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktatok kérdezni a...

Ti szoktatok kérdezni a védőnőtől dolgokat, néha felhívjátok? Vagy mire való?

Figyelt kérdés

Már terhességem alatt is feltűnt, hogy mások hívják a védőnőt dolgokkal, de mi nem hívtuk soha. Aztán eltelt egy év és még mindig nem hívtuk fel. Persze jön a kötelező alkalmakkor, akkor kérdez a gyerekről, de mi a férjemmel nem kérdezünk tőle semmit.


(Első gyerek. Van viszont egy könyvünk egy kutatóorvos tollából, amit szívesen forgatunk, és amiben mindenről szó van, ápolás, gyógyszerek beadása, egészségügyi problémák, nemi szerepek, viselkedés stb.)


Ti fel szoktátok hívni a védőnőt? Vagy, amikor kijön, mit szoktatok tőle kérdezni? Mire való?



2016. ápr. 6. 12:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora előtt többször felhívtam mikor kérdésem volt.A mi védőnőnk egy nyugdíjhoz közeli szimpatikus nő,ez nem jelenti azt,hogy mindig mindenben egyet értettünk vagy hogy mindig úgy cselekedtem ahogy ő mondta,de adok a véleményére.Most már csak évente 1-szer találkozunk.Ha nem lett volna kérdésem,akkor nem kérdeztem volna,ez ilyen egyszerű :)
2016. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag fiatal védőnőm van, rendes, kedves. Volt már, hogy felhívtam valami apróbb kérdéssel, mindig segített.

Ha nem lenne kedves, rendes, én sem hívnám fel. :)

2016. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Én akkor hívtam mikor koszmós lett a fejbőre, mikor nem tudtam hogyan haladjak tovàbb a hozzàtàplàlàssal,mikor vàltsak ki ètkezést. Fiatal imàdnivaló védőnőnk van. Egyébkènt eddig havonta jàrtunk mèrésre, olyankor is kérdezek nyilvàn ha van valami. Most 7 hónapos a lányom.
2016. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Eddig egyszer hívtam fel, mikor kb. 3 hónaposan kétszer is elkezdett sugárban hányni a lányom 5 perc különbséggel. Megkérdeztem, hogy szerinte csak túlette magát, bent maradt a büfi, vagy gond lehet és vigyem dokihoz. Nem sokra mentem vele, az volt a válasz, hogy előfordul, hogy bent marad a büfi, és az így visszanyomja a kaját, de ha aggódom, vigyem orvoshoz. Meg lehet, hogy nem hányt sokat, csak soknak tűnt. Kösz :D Végül úgy döntöttem, hogy mivel amúgy nincs rosszul, várok, ha hány még, akkor megyünk orvoshoz, ha nem, akkor biztos a büfi volt. Nem hányt többet.

A másik eset, mikor konkrétan én akartam megkeresni, az most volt, mert nagynak érzem az immár 9 hónapos gyerek kutacsát, és meg akartam kérni, hogy nézze meg. Megnézte, erre is azt mondta, hogy nem tudja, és áthívja inkább az orvost :D Szóval összességében nem tartom túl hasznosnak, de ő legalább nem idegesítő, nem erőszakos, és nem pofázik bele a nevelésbe, nem lépi át a hatáskörét, úgyhogy elvagyok vele.

2016. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A régi védőnőmtől nem kérdeztem semmit, idegesítő volt. A második gyereknél másik védőnőm van szerencsére, őt szeretem, aranyos :) Így a második gyereknél nem sok kérdésem van, de azért van, hogy rákérdezek erre-arra, főleg, hogy 8 év van a két gyerek között, és azért van, amire nem emlékszem, meg azóta vannak dolgok, amiket már máshogy csinálnak. Pocifájásra kértem tőle tippeket, meg hogy adjak-e inni a gyereknek, ha amúgy szopizik (2 hónapos), mert a nagy tápszeres volt, őt itattam, de nem voltam biztos benne, hogy az anyatejest kell-e itatni. Mindenki mást mond, gondoltam, kérek mégegy véleményt :)
2016. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!