Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is mondták, hogy nem...

Nektek is mondták, hogy nem is látszik rajtad, hogy szültél? Mit lehet erre reagálni?

Figyelt kérdés

5 hete szültem és sokszor ezt hallom. Nem én provokálom ki, hogy "ugye, hogy úgy nézek ki, mintha...?", hanem maguktól mondják. Nagyon dühítő, mert felesleges udvariaskodás és hazugság is.


Tök hájas maradt a hasam, oké, én magam vékony vagyok, de terhesen is az voltam. Kb. 14 hetesnek látszom, ami amúgy nem volt rám sosem jellemző, régen jól néztem ki.:/


Persze meg szoktam köszönni a bókot, de valahogy úgy zavar, hogy hazudnak az ismerőseim. És tenni se tudok még a testemért, mert még egy hét van addig, hogy sportolhassak normálisan.


Miért csinálják ezt? Ez egy megszokott hazugság, mint a "jó a hajad", akkor is, ha amúgy rossz, de levágatta az illető?:)


2016. ápr. 13. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Egyes embereknek semmi nem jó. Örülj neki hogy normálisak az ismerőseid és nem dagadtoznak le.
2016. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szia, en is szoktam mondani masnak ! es tenyleg nem boknak , mert igaz ! :)
2016. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha meg azt mondanák, hogy hogy megereszkedett a hasad, akkor meg azért durciznál be...
2016. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Igen, mondják :-) Hatalmasat mosolygok és megköszönöm a bókot :-)


Az első szülésem után sok maradt rajtam, aztán a szoptatás alatt is híztam. Most figyeltem/figyelek magamra, örülök ha ez másnak is szemet szúr.

2016. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
14 hetes terhesség még nem látszik, úgyhogy igazat mondanak.
2016. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem te látod magadon, ők meg valóban úgy gondolják, hogy nem látszik. Köszönd meg, örülj, remélem hamarosan te is ezt fogod látni magadon :)
2016. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De miert kell barmit mondani az ember testere? Nekem ez a fura. Nem kell mondani, hogy rusnya, hanem nem kell rola semmit.


amugy durva nagy puffadasnak latszik a hasam, ahogy 14 hetesen volt.:)

2016. ápr. 13. 18:40
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Akkor válaszold azt őszintén, hogy "nem szeretem, ha bókolnak, ezért ne tedd". Ezt lehet erre reagálni. Ha kitartó vagy, akkor megnyugodhatsz, mert rövidesen senki se próbál meg kedvesnek lenni veled és máris nyugodtabb életed lesz.
2016. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: :) ez jó volt. bár én azt hittem eddig, a bók nem egyenlő hazugság, de tévedtem.:)
2016. ápr. 13. 20:00
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Az hogy szerinted nem nézel ki jól, nem jelenti azt, hogy màs szerint sem. A puffadàsméretű pocak is inkàbb neked tűnik csak fel, valószìnűleg ruhàban nem (vagy alig) làtszik. Örülj, hogy nem tűnsz lepukkantnak szülés utàn. Amúgy ez nem olyan szerintem, mint az új frizuràra adott sokszor kamu bók, ezt nem jegyzi meg mindenki úton-útfélen.
2016. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!