Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tűrnétek hogy a férjete...

Meddig tűrnétek hogy a férjetek semmit nem segít a babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokat dolgozik, utána megnézi a babát, picit vele van,de ennyi. Hétvégén sem sokkal jobb a helyzet. Azt mondja nme tud mit kezdeni egy pici babával. Majd ha 2-3 éves lesz. Ez engem annyira bánt.
2016. ápr. 23. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Fél évig tűrtem majd közöltem vele, hogy ha nem változtat váljunk el mert az nem normális hogy vagyok én meg a gyerek és külön ő. Minden az én nyakamba szakadt szülés után, totál kikészültem már, a fiúnkat szerette de közölte hogy nem tud vele mit kezdeni majd ha nagyobb lesz, közben meg voltak elvárásai: főzzek finomakat, legyek fitt és szexeljünk úgy mint terhesség előtt.

Ő elvolt itthon, playstation, sörözgetés, hétvégét végig aludta szinte mondván ő nagyon fáradt, én meg eközben 2 óránként keltem éjjel is a gyerekhez.

Annyira komolyan mondtam a válás témát, hogy azonnal megváltozott. Ennek már 2.5 éve, született közben egy kislányunk is, mindenben segít, a gyerekek körül és a háztartásban is, megértette hogy ha mindent közösen csinálunk akkor én sem készülök ki, jó feleség tudok lenni. A kapcsolatunk helyre jött, minden szuper. (persze az extra szar napokat leszámítva mert azért nálunk sem csupa vidámság az élet)

2016. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig.

Az csak béna időhúzás, hogy nem tud vele mit kezdeni. A szoptatáson kívül ő is mindent meg tud csinálni, amit egy nő.


A szülésem elég rosszul sikerült rám nézve, 3 hétig hadirokkant voltam tőle (törött farokcsont, ödémás, zúzott altáj, erős vérveszteség, stb.). Szinte teljesen a férjem látta el a gyereket. Tápszeres volt, így ő kelt éjjel, etette, pelenkázta, fürdette.

Utána már én is be tudtam szállni, akkor nagyjából fele-fele arányban foglalkoztunk vele. Már 2 éves, most is így van.

2016. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

nagyon sok ferfi ilyen sajnos. a ferjem is rengeteged dolgozott ezert nem vartam el h ejszakazzon, ertelme sem lett vna hiszen nincs melle amivel szoptasson. de barmire megkertem azt megcsinalta (bevasarolt kitakaritott stb) de effektive fel napokat leulni jatszani egy 3-4 honapossal na az neki sem ment ugyhogy nem is eroltettem. kb 7 hos volt a babam mikor megkezdtem egy szombati tanfolyamot es akkor vegig vele volt a babam honapokon keresztul. akkor jol el jatszott vele de ettol fuggetlen a mai napig ha valasztania kell h megnez egy filmet vagy jatszik a gyerekkel elso a film...kiveve ha pl foznom kell es megkerem h legyne vele...mert akkor azonnal jon...


szoval itt az a kerdes h a ferjed akkor sem segit ha kimondottan kered ra?? mert azt egy percig se turnem...de ha alapvetoen megcsinal barmit csak nem szivesen, vagy nem magatol, akkor en azt elfogadnam tekintettel arra hogy nekik 1-2 nap pihenesuk vam egesz heten, mig azert valljuk meg anyanak otthon lenni egesz nap macinaciban, meg delutan szunyalni egyet a gyerekkel egeszen mashogy faraszto, mint dolgozni :)

2016. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Irigylem akinek ilyen férje van.Az enyém nem is akar változni,neki így kényelmes.
2016. ápr. 23. 13:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor simán csak lusta. A 2-3 éves kor időhúzás, akkor se fog foglalkozni vele. Pláne, hogy az a dackorszak, amikor a legnyugodtabb szülő is néha agyvérzés közelében van a gyerek viselkedésétől.

Számíts arra, hogy később se fog részt venni a gyerek körüli teendőkben. Amit mond, az pedig csak kifogás a lustaságára.


Megoldás: hagyj otthon lefagyatott tejet (ha anyatejes) és valamilyen ürüggyel egy napra lépj le otthonról. Akkor rákényszerül, hogy foglalkozzon vele és kiderül, hogy mégis képes rá.

2016. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár a férjemmel nem volt ilyen probléma, mindenből kivette a részét, 1 éves kora körül volt egy hasi műtétem. Ami 3 hét szigorú emelési tilalommal is járt. A gyereket se emelhettem, a férjem és a szüleim felváltva vették át a szerepemet.


A kérdés az, hogy ha a férjed ilyen és neked valami miatt kórházba kell menned pár napra, akkor mit tenne? Nevelőszülőkhöz adja addig a gyereket?

2016. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
akkor cseréljetek, menjetek el ti dolgozni, tartástok el a családot, az apuka meg maradjon otthon vigyázni a gyerekre.
2016. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Először is, ne hívd segítésnek. Az a segítés, ha pl. megcsinálod a munkahelyi beszámolója felét. Ez közös feladat, ahogyan a háztartás is.


Másodszor tegyük fel, hogy tényleg elmúlik ez, ha a gyerek 3 éves lesz. A gyerek nem fog rá emlékezni a 3. szülinapján, hogy üres bölcsőt ringat a hold fénye, hanem csak úgy magically apássá válik és majd együtt fociznak? Vagy hogy gondolja a férjed? (most mindegy, hogy fiú-e vagy lány a gyereketek)


És, miért is hagy téged egyedül a gyerekneveléssel? A háztartást is rád hagyja? Vagy nem értem. Azt hiszi, hogy a gyereknevelés nem munka, amit szintén együtt kell csinálnotok, mint mondjuk a vécépucolást?


Az én férjem fullra mellettem van a gyerekkel is, de ő előtte is ilyen volt.


ismered az Üres bölcsőt ringat a Hold fénye c. dalt? Mutasd meg neki! Az én férjem mindig ezt dúdolja, ha mennie kell dolgozni és nehezen szakad el tőlünk...


"Neked hoztam, nézd, egy kis ajándék

Apa, pont ilyen lasztira vágyom rég

Gyere, taníts meg rá, hogyan dobjam el

Fiam, játszunk majd, de most mennem kell

Viszi lehajtott fejjel, egy könnycsepp se jön elő

Úgy dobom majd, mint ő

Mondja, olyan leszek pont, mint ő"

2016. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na épp ezt akartam írni, hogy "segítség" az lenne, ha egy idegen gyereken segít valaki, nem a sajátján...
2016. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%
érdekes, ha a feleség csinálja a férje munkáját az segítség, de ha a férj a háztartást az természetes, mert kötelessége?A feleségnek, ha otthon van, a gyereknevelés és a háztartás a munkája. A férjé meg az, hogy eltartsa a családot, biztosítsa, hogy a felesége otthon lehet, nem kell rohannia vissza dolgozni.
2016. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!