Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaápolási cuccok - mit...

Babaápolási cuccok - mit vegyek, mit ne? Melyik mire való egyáltalán?

Figyelt kérdés

Netes lista:


lázmérő

fürdővíz-hőmérő + szobai hőmérő

törlőkendő

babahintőpor

babafürdető

babasampon

babaolaj

baba testápoló

babahajkefe

biztonsági körömvágó olló (lekerekített végű), vagy börvágó

orrszívó porszívó

fültisztító

steril gézlap

steril vatta

2 dl 70%-os alkohol

popsikenőcs

fürdőkrém (az első napokra)

külön szennyes tartó


Kell ez mind, vagy van ami felesleges? Esetleg ami lemaradt? Nemsokára szülök, holnap akarom megvenni ezeket, nem akartam elöre, mert van aminek nem túl hosszú a szavatossági ideje.


2016. máj. 1. 09:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A "melyik mire valót" nyilván nem a lázméröre értem :D Hanem pl sampon, hintöpor stb mihez kellenek??
2016. máj. 1. 09:39
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Mi fürdető krémet használtunk a nagyomnál is kb 1 éves koráig, és most a kisebbiknél is azt használunk. Én 2 hete szültem. Hintőport a pelenkázáskor szoktak használni, nekem két lányom van, nem használtam, csak popsikenőcsöt. Mi nem használunk külön szennyestartót, szerintem felesleges. A ruhákat viszont külön mosom. Szerintem a babahajkefe is felesleges. Mi sampont sem használtunk soha, amíg kicsi volt a nagylányom. A steril gézlapot gondolom a köldökcsonkra írja, mi tapaszt használtunk. Meg arra gyógyszertárban kapható, rá való hintőport. Én nem nagyon látok semmit, ami lemaradt volna, de ha eszembe jut, írok! :)
2016. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Hintőport már régen nem javasolnak, sztem az szükségtelen.

Sampont sem használtam soha külön- hacsak nem lesz koszmos. De eleinte csak sima vízzel mostuk.

2016. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

fürdővíz-hőmérő : megnezem a konyokommel, van annyi eszem, hogy nem forrazom le a gyereket


babahintőpor - tilos , mert lemegy a tudejere, uj kutatas


fültisztító - 15 eve dolgozo diplomas apolo / gyerekapolo vagyok - lattam tobb kiszakadt dobhartyat fultisztito palcika miatt !


popsikenőcs

fürdőkrém (az első napokra) - en Weledat hasznaltam szuletestol , a gyogyszertari koolajat tartalmaz , egy szemet


külön szennyes tartó - ez jo otlet

2016. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

lázmérő - Felnőttel is mérheted a hóna alatt, ha magadhoz szorítod. Ha klasszikusan popóban szeretnéd mérni, akkor hajlékony végűt vegyél, ekkor fél fokot le kell vonni az eredményből. Létezik még fülhőmérő is (itt is levonandó egy fok), ez kényelmesebb, alvás közben is mérheted. Vagy homlokra tevős, de az nagyon pontatlan.

fürdővíz-hőmérő + szobai hőmérő - Ez nem létszükséglet, pláne ha a melegvíz fokát pl. kazánon be lehet állítani. Klasszikusan meg beleteheted a könyököd a vízbe és ha jónak érzed, a babát sem fogod leforrázni.

törlőkendő - popsitörléshez (Később még ezer dologra jó lesz: pl. maszatos kezek letörlése, ha nincs víz a közelben, vagy a bútorok tisztítása kajafoltok és zsírkrétanyomok után :)

babahintőpor - Ezt régebben minden fürdetés utánra vagy pelenkázáshoz is ajánlották. Nem szükséges használni. Egyedül nyáron jöhet jól, ha olyan típus, hogy izzadás miatt kipöttyösödik vagy ha fogzáskor kicsípi a popsiját a kaki, valakinél a hintőporozás válik be valakinél meg a popsitörlő elhagyása, valakinél meg másfajta popsikrém.)

babafürdető - Fürdetéshez :) De a doki fel fog írni (olcsóbb) gyógyszertárit - valaki arra esküszik, valaki meg egy márkára vagy meg a 100% bióra valaki meg csak a tiszta vízre.

babasampon - Hajmosáshoz. Ha lesz haja :) Egyébként a fürdetőt is lehet használni e célra.

babaolaj - Szerintem ez is felesleges. Testápoló helyett vagy a nehezebben pucolható hajlatok tisztán tartására használhatod illetve ha koszmós (olvass utána) lenne a fejbőre.

baba testápoló - Opcionális.

babahajkefe - Fésülködéshez, fejbőr ápoláshoz. (Fontos, hogy ne hulljon a szőre, mert fulladásveszélyes.)

biztonsági körömvágó olló (lekerekített végű), vagy börvágó - A felnőtteknek való teljesen jó. Ha bizonytalan vagy, akkor inkább csipesszel, alvás közben érdemes körmöt vágni.

orrszívó porszívó - Ha náthás lesz, ugye még nem tudja kifújni, és az nem jó, mert a fülére mehet. Ezer féle készülék van. Ez az, amit a porszívóra tehetsz (előnye, hogy erős és olcsó, hátránya, hogy hangos és macerás elővenni.) Van még elemes (halkabb, de drágább és lehet, hogy nem elég erős - nézz körül a márkák közt - és bárhol használhatod) és szájjal szívható is (viszonlyag olcsó, elég erős, teljesen halk, mobilis, viszont kicsit undi :))

fültisztító - A fülébe ne nyúlj, elég kipucolni azt, ami kiesik. Köldökcsonk ápolásához is jól jöhet, ha a vattával nem férsz oda.

steril gézlap, 2 dl 70%-os alkohol, steril vatta - köldökcsonk fertőtlenítésre. Ezt a kórházban és a doki és/vagy védőnő is meg fogja mutatni, hogy kell.

popsikenőcs - Ebből is van a doki által felírós gyógyszertári és van sokféle márka. Valamelyik popsi jobban igényli, minden pelus cserénél kell, valakinél meg csak kakilás után vagy teljesen felesleges. Előnye ha van otthon, hogy kisebb sebekre, esetleges ekcémára is jó.

fürdőkrém (az első napokra) lásd fürdetőnél

külön szennyes tartó - E célra bármilyen vödör vagy doboz vagy kosár megfelel. Eleinte nem árt külön mosni a baba ruháit a sajátotoktól, sőt vasalni is szokták fertőtlenítés végett.

2016. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

lázmérő: volt itthon, de szükség van rá

fürdővíz-hőmérő + szobai hőmérő: szobait nem használunk, fürdővíz hőmérőt igen

törlőkendő: popsitörlőt igen, használunk (Babydream és Johnsons vált be)

babahintőpor: nem használunk

babafürdető: doki felírta, tökjól beválik

babasampon: nem használunk, nem koszmós.

babaolaj: használunk, fürdés után azzal kenjük át, Babydreames

baba testápoló: orvos felírta, de nem vált be, én elhasználom, mert nekem nagyon jó:)

babahajkefe: most még nem használjuk (2 hónapos)

biztonsági körömvágó olló (lekerekített végű), vagy börvágó: nem tudok vágni azzal, rendes ollóval vágom a körmét

orrszívó porszívó: Nosiboot vettünk helyette, könnyebb esetekre kézi orrszívót

fültisztító: az orrából jól lehet vele kiszedni a tejet, de fülébe nem nyúlunk

steril gézlap: a köldökcsonknál használtuk, meg az aranyérműtétem után jól jött

steril vatta: nem használtuk, de elfogyott a körömlakkjaimhoz

2 dl 70%-os alkohol: felírja a gyerekorvos, köldökcsonkhoz jó, mi használtunk Betadine-t is

popsikenőcs: a doki felírta, nekünk az jó lett, bevált

fürdőkrém (az első napokra): ezt én a babafürdetőként értelmezem, már írtam róla

külön szennyes tartó : nem használunk


még eszembe jut:

-kis kesztyű, mert születhet nagy körömmel,

-nagyon sok textilpelus, ha nem akarsz folyton mosni,

-pelenkából egy csomag newborn 1-es (akár 2-es is lehet már az elején, mi egy hét után váltottunk, pedig 3 kg-val született a gyerek), a babydream és a pampers a kedvenc

-fertőtlenítő: ha kakitörlés után vagy és nem tudsz kiszaladni kezet mosni (mert pl. leesne addig a pelenkázóról), jól jön e-coli ellen, hogy ne kerüljön be a hüvelyébe/húgycsövébe

-pelenkázóalátét (egyszerhasználatos): rossmannóval általában akciós, gyerekorvoshoz, otthonra, utazáshoz nagyon jól jön

-előke: miénk tápszeres és használ előkét a ruhái megóvására (köpés, ivás)

-ha itatni szeretnéd szoptatás mellé (mi tápszer mellé itatjuk), akkor egy kisebb cumisüveg (pl. Avent, MAM)

más:


-kis szemetes a pelenkázó mellé (NAGYON hasznos)

-légzésfigyelőhöz farostlemez (amennyiben a tájékoztató írja), mert akkor nem csipog be feleslegesen

-cumisüvegek (ha tápszeres lesz): MAM önsterilizáló szerintünk a legpraktikusabb, a DM-es olcsóból pl. nem is tud enni...

2016. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, nekem most volt egy hónapos a kisfiam, a tapasztalat a következő:

Fürdető, sampon, hintőpor, olaj, testapolo nem kell, fog felírni a gyerekorvos es úgy olcsóbb is sokkal, és pici babára azt kell használni. Popsikrémet nekünk kellett vinni a kórházba, de amúgy nalunk azt is írtak fel. Gézlap, vatta a köldökre felesleges, leragasztani se szabad. Mi sima kozmetikai vattakorongot használtunk az alkoholhoz és tökéletes volt, egy hét alatt leesett a köldökcsonk. Külön szennyes szerintem felesleges, én egyet használok és együtt is mosom a ruháit a miénkkel, semmi baja nincs tőle.

Remelem segítettem :) esetleg kérdezd meg a védőnőt vagy a gyerek orvost aki lesz, hogy nálatok mi a szokás, mit írnak fel ők, mert nekünk pl direkt szóltak, hogy ne vegyük meg előre.

2016. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amit vegyél: orrszívó, amivel a körmét vágod (én ollóval de van aki csipesszel), lázmérő kell de jó a tiétek is, pelus, popsitörlő, ha popsikrémet kell bevinni a kórházba akkor az is, gézlap, fültisztító pálcika köldökápoláshoz.

Meg a halom recept amit fel fog írni az orvos. Gyógyszertári fürdető, olaj, alkohol, D és K vitamin, popsikrém (bár nekünk volt Sudocream mert a kórházba is vinni kellett és maradtunk annál), lázcsillapító kúp, nem tudom hagytam-e ki valamit.

Úgyhogy túlzásba nem kell esni.

Nivea Baby fürdetőt próbáltunk, úgy gondoltam lecserélném a gyógyszertárit, másnap vihettem orvoshoz mert tele lett kiütéssel. Pedig már 8 hónapos. Maradunk a gyógyszertárinál.

2016. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kimeritö válaszokat!
2016. máj. 1. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Én ezekből nem használtam ezeket: fürdővíz hőmérő, hintőpor, olaj, testápoló, steril gézlap, vatta (köldökhöz fültisztítót használtam), külön szennyes.
2016. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!