Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposom leesett a magas...

9 hónaposom leesett a magas ágyról még reggel, vinnem kellett volna orvoshoz?

Figyelt kérdés
Pillanata alatt történt. Sírt kb 3 percig. Barátnőm most mondta vinnem kellett volna, most vigyem el? Tényleg lehet baj lesz belőle?
2016. máj. 1. 20:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy vidd el! Legalább valami érzékszervi vizsgálatot csináljanak ha nem is nézik meg valami képalkotóval, és nem is látszik rajta külsérelmi nyom!
2016. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Szinte nincs is olyan gyerek, aki nem esik le. Az orvos se végzett volna műszeres vizsgálatot. Ha nincs semmilyen viselkedésváltozás, akkor nem lesz baj. Egyébként a hasonló kérdésre itt reagálók egyike se írt problémáról, olvasd el a kérdésed alatt a többit.
2016. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 7 hónapos volt a lányom mikor leesett az ágyról. Kiült a szélére és azzal a lendülettel hanyatt is vágodott. Még jó, h itt volt a b.nőm és rohantunk is be vele a kórházba. ( nekem nincs jogsim) elötte hivtam a védőnöt és ő is azt tanácsolta, h vigyük be.


Be értünk vagy 3 órát töltöttünk ott. Meg is rötgenezték. Megvizsgálták stb.. Semmi gond nem volt hál istennek..

Viszont 3 hosszú óra utan a gy.orvos közölte, h nem kellett volna bevinni őt, és amúgy sem tesz jót neki a rötgen.. Nah mondom faxa... Örülök, h így az utolsó 2 percben közlitek h mi a bánatért mentünk be.... :/ mind1... Ez volt amugy az első esése. Azt sem tudtam az ijedségtől, h merre vagyok arcal elöre :)

Lényeg a lényeg.. Azóta már esett és ütötte be a buksiját nem is egyszer... Sajnos vannak elkerülhetetlen helyzetek pláne mióta elindult, most 17 hós lesz de nem vittem sehova.. Figyeltem a jeleket. Rögtön fel e sír, nincs hányás rosszullét, szédelgés, eszméletvesztés, aluszékonyság.. Kizárom az agyrászkódás összes tünetét.. Sosem volt hala az égnek semmi gond.. :)

Ha téged megnyugtat vidd be persze, az nem baj ha látja egy orvos.. De mondjuk a magas ágy mit takar? Mert a lányom 45 cmről esett.. De szőnyegre.

A durvább mikor kocsikázott a lakásban és hanyatt vágodott a kövön. Na ott rendesen bexartam. :) de semmi baj nem volt.


Elviszed megnézik és kesz. :)

2016. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
51%
Dehogyis! Ha nem hány, könnyen vigasztalható volt, nem aluszékony, nehogy bevidd! Fog még cifrább helyekről is leesni
2016. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ki vagyok merülve. Megszunnyadtam mellette :( Borzasztóan haragszom magamra. Arra riadtam fel, hogy puff és iszonyú üvöltés. Nem tudom hogy eshetett. De már a hátán feküdt. szokása szerint fejjel indul lefele az ágyról, de az is lehet hogy forgolódott, nem tudom.

Nem látok rajta külsérelmi nyomot. Olyan volt ma, mint mindig. Kutacsa még nagy neki.

Agyrázkódáson kívül mi baja lehet? Vérrög?

2016. máj. 1. 20:31
 6/27 anonim ***** válasza:
28%

Fejsérülésekkel én személyes tapasztalat miatt nagyon óvatos vagyok.

Felnőtt(!!) hozzátartozó megcsúszott és hanyatt esett a betonon. Felsegítették, kérdezték hogy van. Mondta, hogy jól, enyhén vérzett a fejbőre. Lemosta, nem vérzett tovább (enyhe hámsérülés). Nm szédült, azon kívül, hogy kicsit fájt az ütés helye, semmi baja nem volt.

Ez délelőtt történt.

Hajnalban a férje arra ébredt, hogy furcsán veszi a levegőt, nem ébreszthető. Azonnal mentőt hívott.

Bevitték, koponya CT (röntgen NEM látja a lágyrészek, pl. agy sérülését!!). Addigra már annyira bevérzett az agya, hogy inoperábilis (nem műthető) volt.

A kórház felhívta a rokonokat, hogy gyorsan búcsúzzanak el tőle.

Aznap kora délután elhunyt, az ötvenes éveiben járt, teljesen egészséges volt.


Emiatt, ha bárkinek kicsinek is látszó fejsérülése van a családban, én ragaszkodom hozzá, hogy menjen be koponya CT-re. Ha az esés utáni órákban kerül be a rokon, még megmenthető lett volna.


Vagy egy másik történet: 22 éves, volt gimnáziumi osztálytárs. Frontálisan ütközött, légzsák kinyílt. Bevitték a kórházba, megvizsgálták (koponya CT nem volt!). Semmi baja, egy törött kar, begipszelték, hazaengedték. Ugyanígy, szűk 24 óra múlva rosszul lett. Mentő, ismét kórház. Ugyanez történt, már nem operálható. Ő kómába esett, pár napig húzta, majd meghalt.

2016. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Jaj utolsó! Mikor elindul naponta fogja Ct-re hordani?
2016. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért az felmérhető, hogy picit koppan a feje, vagy erősebb ütés éri.

Felnőttnek magasabban van a súlypontja, ezért a betonon hanyattvágódás is nagyobb erőhatással jár. Egy autós ütközés is - utóbbi helyzetben a kórház nagyot hibázott.


A gyereknél mérlegelni kell, hogy milyen erősen ütötte be a fejét. Ha nekisétál figyelmetlenségből a járókának és koppan a feje, az más, mintha leesik valahonnan és nagyobb erő hat az agyára.

Pont emiatt nem javasolják a gyerek levegőbe dobálását egy éves kor alatt, mert amikor elkapják, az agy hirtelen csapódik a koponyának a gyors lassulás miatt.


Autóbalesetnél sem kell ütésnek érnie a fejet, elég az, hogy hirtelen előrevágódik a fej (bármilyen korosztálynál) és ettől az agy a koponyának préselődik. Ettől lehet vérzés az agyban.

2016. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%

6os, ne haragudj, de ennek semmi köze ahhoz, hogy egy kisbaba leesik az ágyról. miért kell rémisztgetni?

egy ágy jó fél méter, jó magas ágy mondjuk legyen egy méter. ez hol van attól, hogy egy felnőtt mondjuk elesik, neki ugye kapásból dupla annyi távolságra van a feje a földtől. és a beton az nem parketta. az autóbaleset, pláne egy frontális, ahol ugye a két autó sebessége összeadódik, végképp nem említhető egy lapon egy ágyról leesésről.

nekem is volt autóbalesetem, hátracsuklott a fejem, agyrázkódást kaptam. baleset után 30 órával lettem rosszul és derült ki az agyrázkódás (meg egy ér megpattant az agyamban), pedig rendesen kivizsgáltak a sebészeten, röntgen is volt, de kevés volt. mi 70el csapódtunk bele egy álló autóba...


fiam leesett az ágyról, mivel hasra esett és az ijedségen kívül más baja nem volt, így én se vittem orvoshoz.


kérdező, bocs az offért :) figyelgesd! ha aluszékony, szédül, hány, étvágytalan az elkövetkező 48 órában, akkor irány a kórház! minden jót :)

2016. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, bízz már magadban, az anyai ösztönöd az súgta, minden rendben, és nem vitted be!

Nagyon sokat fog esni, az én kislányom is sokat esik, az ágyról esett le többször is, volt, hogy úgy lökte meg magát, hogy szaltózott közben. Sőt, kisbicajjal is hanyatt egy lépcsőről. :(

A gyerekre odafentről vigyáznak.

Amúgy az első ágyról esésre én is emlékszem, hívtam rögtön anyut, mit nézzek a gyereken. A mi gyerekorvosunk sokszor mondja,nem csak ezzel kapcsolatban, az anyai szív megsúgja mi a teendő.

2016. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!