Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposom leesett a magas...

9 hónaposom leesett a magas ágyról még reggel, vinnem kellett volna orvoshoz?

Figyelt kérdés
Pillanata alatt történt. Sírt kb 3 percig. Barátnőm most mondta vinnem kellett volna, most vigyem el? Tényleg lehet baj lesz belőle?
2016. máj. 1. 20:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

#9

Én is ezt mondtam, hogy mérlegelni kell, hogy mekkora fizikai erő érhette a fejet. Milyen felületre esett, mekkora gyorsulással, stb.

2016. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ezeket nem tudom, hisz képszakadás. Szőnyegre esett.
2016. máj. 1. 21:09
 13/27 anonim ***** válasza:
Nem csak a fej beütése okozhat gondot. Kislányom hasra esett, síráson kívül nem volt semmi beje. Azért a békesség kedvéért bevittem az ügyeletre, azonnal csináltak egy uh-t, mert egy ilyen esés következtében sérülhetnek a belső szervei is, pl lépe, mája. Nem találtak semmit, de 4 napig nagyon oda kellett rá figyelni, hogyha bármi furcsa tüntet (véres vizelet, széklet, hasfájás, puffadás, ...) észlelünk, akkor azonnal kórház.
2016. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Csak be kellett volna vinnem.
2016. máj. 1. 21:14
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom, hogy inkább elviszem feleslegesen orvoshoz, mint hogy később baj legyen abból, hogy nem mentünk.
2016. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Nagyobb gyerekem apróbb korában leesett. Rohantam vele az orvoshoz. Se röntgen, se CT, se megfigyelés. Megkérdezte hányt e, bágyadt e. De ez már olyan rég volt, most sokkal aggódósabb vagyok.

Reggel 8-kor történt, nappal nyugodt voltam, mászott ahogy szokott, nevetett, sírt ahogy szokott, jókat evett. De most este belém állt a para.

2016. máj. 1. 21:25
 17/27 anonim ***** válasza:
Igen, a CT miatt verni kell az asztalt. Drága vizsgálat, szeretik elsumákolni.
2016. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha elég nagy a kutacsa még, akkor lehet, hogy UH-val is meg tudják nézni CT helyett.
2016. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nekem is fordult már le ágyról, és a hordozóból is gurult ki. Első alkalommal felhívtam a körzeti orvost, azt mondta, hogy ha nincs zavart viselkedése, nem hány, a szemmozgása normális, eszik, iszik, akkor semmi baja. Nagyon sokat fog még esni, nem csak ágyról a gyermeked, üti majd be a fejét mászáskor, néha nem lehet ezeket kivédeni. Felnőtt emberi példákat szerintem felesleges volt ide felhozni.
2016. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Snorri ***** válasza:
Te nem fogsz megnyugodni, amíg nem viszed orvoshoz. Vidd be most az ügyeletre, mondd, hogy most esett le. Nyugodtan fogsz aludni. Én is ilyen vagyok.
2016. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!