Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is hasonlítgatják...

Nálatok is hasonlítgatják össze a babákat?

Figyelt kérdés

A fiam 6hónapos. A családban van egy 7hónapos baba.. Mi túlzottan nem tartjuk velük a kapcsolatot,csak anyósèk.

De ahányszor anyósèkkal találkozunk,azt kell hallgatnunk h az a kislány már miket tud.

Az èn fiam 8hetesen megfordult,most oda-vissza forog, kúszással próbálkozik nagyon (egyenlőre hátra, ès körbe-körbe halad. ) ès dèli szopizást már kiváltottuk pürès ètellel.

Szerintem jól haladunk, nem sürgetem semmibe :)


De mindig ezt halljuk.

Hogy az a kislány már egyedül felül..mászik rendesen.. Most a legújabb h kapaszkodva feláll..

Mondtam hogy ügyes,de èn korainak tartom h 7hónaposan álldogál, így nem zavar h a fiam mèg ülni se tud.. Erre ők nyugtatnak engem,hogy ne idegeskedjek,majd a fiam is belejön mindenbe..

Ès kb èn magyarázkodok,h dehogy idegeskedek,mindent tud,amit ennyi idösen kell tudnia


Szeretem a párom szüleit.. Nincs velük gond.. De ez kezd az idegeimre menni.

Èn elhiszem h nem rosszból mondják,csak "úgy mesèlik" ... De akkor is zavaró h tudat alatt versenyeztetik a gyerekeket. Másnál is van ilyen?



2016. máj. 3. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem van gond a párod szüleivel, ha ezt csinálják. Ne mondd, hogy nincs velük gond! Az unokájukat, akit a legszebbnek, legokosabbnak, legtündéribbnek kellene látniuk (akkor is, ha nem az) összehasonlítják egy idegen gyerek fejlődésével. És nem úgy, hogy bizony az a gyerek semmit se tud, hanem úgy, hogy a tietek nem tud semmit.


Szerintem ez igenis gond. Nehogy aztán majd iskolás korában is a másik kisgyerek vékonyabb, okosabb, és szebb legyen számukra, és ezt mondogassák a gyereketeknek...

2016. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Úgy èrtettem,hogy jóba vagyunk, nincs rossz kapcsolatom anyósommal..jobba vagyok vele mint a saját anyámmal.

Èn akkor is úgy èrzem h nem direkt csinálják... Annak a kislánynak a nagyszüleivel összejárnak..baráti körbe. Gondolom ott meg megy a dicsekvès ezerrel h a kislány miket tud már..anyósomèk meg adják tovább nekünk.

Már szóltunk nekik,hogy nem kell kèt gyereket összehasonlítani.. Főleg h 4-5hèt van köztük..akkor meg mondják hogy "deeehogy, nem is kell hasonlítgatni"

Szóval szinte èszre se veszik.. Csak mesèlik szerintem.

Van mèg egy unokájuk..az ő anyukájának mesèltük, ès mondta h velük is ez volt. Anyósèk másik barátjuknak is annyi idős a gyereke,mint az övè.. Ott is ugyanez ment h az a fiú már mennyi mindent tud..

De nem rosszból mondják.. Èrzem, ès tudom.

Ha ezen összevesznèk velük,az lenne h már mesèlni se mesèlhetnek semmit

2016. máj. 3. 09:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen, bár én nem vettem magamra. Amit a mi gyerekünk tudott előbb, azt pont ugyanolyan lelkesedéssel mesélték a másiknak.

Nem rosszindulatból csinálják, látom mennyire imádják az unokájukat. Ha te is úgy érzed ez a helyzet, nem bántás, akkor ne foglalkozz velük.

Nem értik meg a problémádat, hiszen észre sem veszik, ők ezt nem versenyeztetésnek veszik.

Szóval ha zavar, akkor egyik füleden be, másikon ki. :) Szerintem emiatt felesleges összeveszni velük, ahogy te is írtad.

2016. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Figyelj, ha ők jól csinálják szerinted, akkor nincs igazam. Akkor viszont mi a probléma? Mi az, hogy kezd az idegeidre menni? Miért? Hiszen szimpla jóindulatból mondják a gyerekedre, hogy nem elég ügyes. :D Nem értem, mit szeretnél a kérdéstől. Szerintem az anyósodék szemetek veled és a gyereketekkel.
2016. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom is ugyanilyen csak azzal a különbséggel hogy ő a sajat gyerekeihez hasonlította mindig az enyémet. Igaz hogy az idő megszépít mindent deő gyerekei mindent jobban meg hamarabb csináltak mint az enyém. És mikor mondtam hogy nem kell hasonlitgatni öket akkor azt kaptam vissza hogy ő nem is hasonlítgatja... nem jó ilyen emberrel közeli kapcsolatot tartani... később még rosszabb lesz.
2016. máj. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ismerem őket annyira,hogy tudjam,nem direkt csinálják..

Ahogy a második kommentelő mesèli, nálunk is így lehet.. Biztosan èn veszem magunkra, ès egyszerűbb lenne ha elengednèm a fülem mellett. Szeretik,imádják az unokáikat..mindkettőt. :) ès szerintem is csak èrdekessègből mesèlik hogy a "Bözsike" unokája mit tud..

Nem problèmáznak azon h az èn fiam nem tudja.. Sőt ahogy írtam, ők próbálnak bíztatni h nem gond h nem tudja,majd belejön..

2016. máj. 3. 09:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Anyukám is szokta mondani, hogy ennyi idősen (amennyi aktuálisan a lányom) én mit csináltam. Nem érzek benne összehasonlítást, pláne, hogy pedagógus és pontosan tudja, hogy eltérő a fejlődés üteme.


Anno ő annyit mondott szülés után, hogy a véghatáridőket nézzem mindennél. Amíg az nem érkezik el, addig ne foglalkozzak semmivel, viszont ha addig nem csinálja az adott dolgot, akkor keressek majd fel szakembert.


Az "összehasonlítás" pro és kontra, mert a lányomnak a mozgásfejlődése gyorsabb és a beszédfejlődése lassabb, mint nekem volt.

2016. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Még idejében beszélni kell velük erről, különben a gyermeknek fájdal.at fognak okozni.

Nálunk nagyi volt ilyen, bnőm gyermekével voltam nála, büszkén meséltük hogy 5-öst kapott, erre nagyi megszolal hogy a szomszéd gyereke meg csillagos ötöst...én láttam a gyermek arcát!!nem hiányzik ilyen beszéd senkinek!!!

2016. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

*már gyerekem van és én ugy kezelem az ilyen helyzeteket hogy akkor is fennhangon kiemelem a gyerekem akkor valami másban.csak hogy a gyereknek példát mutassak hogy nem hagyjuk magunkat elnyomni mert ő is igenis értéket képvisel.

(Ha rolam lenne szo még lenyelném, de gyerek önbizalmát nem hagyom roncsolni!)

2016. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezz biztos nem direkt csinaljak, csak érdekességként mesélik, mindig jobb mint ami nalunk van.

Szegény gyerekem allandoan azt hallgatja az apja mit csinalt az adott életkorban..pl 1,5 evesen mar késsel villával evett...


Nehez megfelelni ️

2016. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!