Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, hogy viselitek, ha a...

Anyukak, hogy viselitek, ha a gyereketek hozzatok ut? Vagy csak nalunk van ez? Teljesen elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
1,5 eves a kisfiam. Mindig is akararatos volt, de 2 hete mintha kicsereltek volna. Ut hozzam, ugy hogy sokszor mar faj, hozzam dob targyakat, vagy a foldre vagja, ugyanez a helyzet apaval is. Probaltam mar simogatni, eroteljesebben lefogni a kezet s elmagyarazni, hogy nem szabad, vagy finomabban visszauytni, egyik sem hasznal. Eddig nagyon bujos baba volt, most nincs turelme, hogy megolelejem, felvegyem. Nem tudom, nagyon elvagyok keseredve, mert mar reggel elore raz a hideg, hogy mindjart kel es kezdodik a kinlodas. Egyik naprol a masikra valtozott meg ennyire a viselkedese, kulso hatas ellenere. Kezd elfogyni a turelmem es nem akarok ilyen viszonyban lenni vele, mert egyszeruen imadom a kisfiam, de kikeszit a viselkedese. Kerlek adjatok tanacsot?!

2016. máj. 3. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogd le a kezét és mondd határozottan, hogy nem szabad, ez fáj anyának. Akár napjában tízszer is. Csakis következetességgel tudod erről leszoktatni.
2016. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Két kis pofon v rácsapsz a fenekére ,ha nem használ az első tanácsa. Aztán majd laszokik róla.
2016. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat azzal biztos, hogy nem szokik le... Csak azt latja, hogy te is utod.

Nagyanyamnak is ez volt az elkepzelese a gyereknevelesrol, hogy odacsapassal / fenyegetessel / kiabalassal majd megtanulja, a nagy francot. Az ocsem 2-3-4 eves koraban olyan elviselhetetlen verekedos kiabalos gyerek volt, hofy csak na. 5-6 evesen kezdett megjonni az esze, mist 8 eves, a verekedes mar egyaltalan nem tema, de neha fenyegetozik es ordit rendszeresen, pedig 6 eves kora ota evi 1x latta a nagyanyjat, tolunk meg nem lat/hall ilyet.

2016. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hajamat húzta a lányom. Én mindig rászóltam, hogy nem szabad-nem szabad... És még 200szor:) Amikor is egyszer csak meghúztam én is a haját.. Na nem úgy, hogy fájjon vagy üvölcsön tőle, de azért érezze, hogy ez kellemetlen.. Nem húzta meg a hajam azóta sem:)


Viszont sztem nem jó ötlet a kicsinek vissza ütni igaz, mert akkor csak azt látja, hogy anya is baba is üt ez így jó.. De.... Én ha már nagyon kiborítana és tényleg a hideg rázna mikor tudom, hogy a gyerek mindjárt felkel (amit valljunk ve szintén nem normális állapot a részedről) na én mecsípném.. Nem ütnék a fenekére sem a kezére, egyszerűen megcsípném.. Ha rúg a lábát, ha a kezével üt akkor a kezét.. Nem úgy, hogy beliluljon és nem úgy, hogy fájjon de azért érezze, hogy kellemetlen..

Mivel a szép szó már nem segít.... Vagy próbáld elterelni a figyelmét amikor látod, hogy készül dobálózni..

Esetleg bünti sarok ha rossz? Simán kivitelezhető már egy másfél éves gyereknél.. Elsőre nem érti , hogy mi van ?! De 5ödjére már tudni fogja.. Próbálgasd.. De tényleg ne üsd meg... Akkor csak azt látja, hogy agresszióra a válasz az agresszió és ez nem jó tanulási folyamat..

2016. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb. másfél éves volt, amikor én is feltettem ezt a kérdést. Ütött, dobált, rúgott.

Nekem az vált be, hogy ha ilyen apróbb ütések voltak, vagy földre dobálta a dolgokat, akkor nem foglalkoztam vele, mert az is tetszett neki, hogy kihoz vele a sodromból.

Ha fájt, akkor mondtam neki, hogy anyának fáj, nem szabad (ezt sokszor kel, mert nagyon nehezen érti meg)

Ha földhöz vágott dolgokat, akkor a szekrény tetejére tettem és egy jó darabig nem játszhatott vele.

Pár hét alatt lecsengett nála! Kitartást!

2016. máj. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!