Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öthónapos babára vigyázni?

Öthónapos babára vigyázni?

Figyelt kérdés

Húgom kisfia öthónapos, tápszeres. Háromhónapos kora óta időnként nálunk alszik hétvégén, hogy a húgom ki tudja magát pihenni. Ezt elmesélte egy anyukákból álló facebook csoportban, ahol durván sértegették, hogy milyen anya, ha képes odaadni a gyerekét hétvégére.

Nos, a gyerek remekül van, mindenhol jól érzi magát, megszokta az emberek társaságát, és a húgom is viszonylag kipihent. Más is elítéli ezt? Vagy hasznosnak tartja? Kíváncsi vagyok.


2016. máj. 26. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Hàt határeset

En persze soha nem fogok senkit elítélni, mert kik vagyunk mi h bárkit elítéljünk ? Nem esünk át azon mint mások es nem tudjuk ki mennyit bír , es mennyit bír ki , mi a gond mert fárad el ennyire stb

Szerintem ez nem vészes hiszen család vigyáz ra es nem babysitter.

2016. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha ez nektek megfelel, a tesódnak és a babának is jó akkor nincs vele gond.

Én biztos nem tudtam volna a picibabámat rábízni így senkire, de ez én vagyok.

Ne törődjön mások véleményével...

2016. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is van olyan ismerősöm, akinek a babája néha a nagymamájánál aludt (tehát az ismerősöm anyukájánál) már egész korán. Szerintem 3 hónapos kora előtt is, de nem vagyok benne biztos.

Az enyém nem aludt nélkülem sehol, nem is tervezem még egy ideig. (7 hónapos jelenleg)


Na csak azt akarom kihozni ebből, hogy eszembe nem jutna ezért őt megszólni, és neki sem jut eszébe engem megszólni. Több más dologban is teljesen máshogy neveljük a babáinkat, de ezért elítélni valakit...


Biztos nagyon unatkoznak a sértegető anyukák. Vagy irigykednek, nekik nincs ilyen rendes testvérük.

2016. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha nekem ilyen rokonom lenne mint a tesódnak te, akkor repdesnék a boldogságtól.

Persze az az időnként ott sokat számít, hogy mégis mennyi időnként, de soha nem lehet tudni hogy kikor jön majd később jól hogy veled is elalszik, ráadásul nem a saját otthonában hanem máshol.


Van egy sigornőm neki van egy 6(lány) és egy 1(fiú) éves gyereke.

A nagy aludt velem kis korában többször is nálunk is és náluk is. Ha valami történne akkor én vagyok azz egyetlen akivel elalszik(próbálták nagyszülökkel de nem volt sikeres).

A picinél már nehezebb eset volt a sogornőm mert azt mondta ugyse tudom eleltatni(kb 8hónapos volt). Persze először ettünk, játszottunk aztán jött az alvásidő és 2 perc sem telt el már aludt is. Ha megyek hozzájuk már nyúl felém hogy vegyem el/ki.


Persze hozzá kell tenni hogy sogornőm picit nehéz eset, és korához képest butuska is. De nem ez a lényeg, bármelyikre bármikor vigyáznék, tudják hogy ha valami van akor hívnak és segítek.


Jó ha van valaki a szülökön kívül a gyerek életében akihez kötödik, közelebbröl is.


Szerintem ne foglalkozzatok az ilyen emberekkel, mindenkinek más a természetes és a jó.

2016. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerontem kifejezetten klassz dolog ha a baba van olyan rugalmas h massal is jol elvan, nem csak az anyukajaval:) ez barmikor nagyon jol johet, gondolj csak arra h mivan akkor ha anyuka tobb napra korhazba kerul es otthon kell hagynia a babat. Vagy barmi ehhez hasonlo. Vagy neha neha szeretne egy estet aferjevel.

En 10 honapos babam 2 hos kora ota ketheti-havi rendszeresseggel alszik anyukamnal. Delutan ott hagyom es masnap delelott megyek erte. Nagyon elvezik az egyuttletet, anyukamis boldog h ott van az uncsi es olyankor csak az ove:) szoval mi denkijoljar, en ezt nem erzem lepasszolasnak es ettol nem szeretem kevesbe a babamat mit mas anyukak. Nyilvan ha nem erezne jol magat mashol, nem hagynamott. De jol erzi:)

Hallottam olyat h a gyerek 6-7 evesen (!!) meg sehol mashol nem aludt csak otthon, meg a nagyinal se...aztan csodalkoztak h elsoskent az erdei iskolat vegigsirta anya nelkul...na ez inkabb "arto" mint neha masra bizni sztem.

2016. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok.

Egyébként arról is van szó, hogy kétlaki család vagyunk, Magyarországon és Skandináviában élünk. A szüleink otthon laknak Pesten. Ez a kicsi sokszor fog utazni, és lesz, hogy a szülei nélkül, mondjuk velem vagy a nagymamával. Ezért szeretnénk azt, ha nem függne az anyján kizárólag, és például velem is tudjon utazni, aludni, vagy a nagyszüleivel.

2016. máj. 26. 19:45
 7/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek pozitív értékelést adtam, nem tudom, ki nyomott negatívot :(
2016. máj. 26. 19:46
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

A legjobb tanács, amit adhatok, hogy ne olvasson FB csoportot, ott mindenki elvetemült anyatigris, mártír, az teszi őket boldoggá, ha egyáltalán nem alszanak.


Nincs ezzel semmi baj.

2016. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem fura, hogy egy anya egy 3 hónapos babát képes odaadni másnak viszonylag hosszabb időre úgy, hogy nincs rá semmi különös oka. Szerintem ez nem természetes.
2016. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
Mit kell kipihennie? Egyedül neveli a gyereket?
2016. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!