Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öthónapos babára vigyázni?

Öthónapos babára vigyázni?

Figyelt kérdés

Húgom kisfia öthónapos, tápszeres. Háromhónapos kora óta időnként nálunk alszik hétvégén, hogy a húgom ki tudja magát pihenni. Ezt elmesélte egy anyukákból álló facebook csoportban, ahol durván sértegették, hogy milyen anya, ha képes odaadni a gyerekét hétvégére.

Nos, a gyerek remekül van, mindenhol jól érzi magát, megszokta az emberek társaságát, és a húgom is viszonylag kipihent. Más is elítéli ezt? Vagy hasznosnak tartja? Kíváncsi vagyok.


2016. máj. 26. 18:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne természetes? Nem a templomlépcsőre teszi ki, hanem én, a testvére viszem el egy-két éjszakára, mondjuk szerdától péntekig. Van nálam pelenka, tápszer, ruha, játék, saját kiságya. A húgomék pedig el tudnak menni moziba, vacsorázni, nem kell hajnalban kelni, aludhat hosszabban. A gyerek megtanulja, hogy nem csak anya mellett van biztonságban, win-win szituáció.
2016. máj. 27. 08:16
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

ööööö, nekem azért ez meredek kicsit, de ti tudjátok. Persze, én is rohadtuk örülnék neki, ha mondjuk a tesómnál lenne a gyerek heti 1-2 éjszakát, már ha a tesóm képes lenne őt ellátni...de akkor sem adnám, egy kicsit rongynak érezném magam. Nem azt akarom mondani, hogy mártíranyának kell lenni, de egy gyerek sőt baba, az elsősorban a szülei felelőssége. És később mi lesz? Mondjuk ha majd jön a foga vagy valami nyűgje van?

Én eléggé kipihent vagyok úgy is, hogy szerencsére alszom 9-tól 5-ig, és a nagyobbik gyerek oviban van, de azért na, nem királykisasszony vagyok hanem anya, ez áldozatokkal jár, és el kell fogadni hogy bizonyos dolgokat feladok egy kicsit. De nem ítélkezem

2016. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Egy gyerek ellátása elsősorban a szülő feladata, másodsorban a családé :) Mi ilyen régimódi család vagyunk, segítünk egymásnak.
2016. máj. 27. 08:50
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

Érdekes vagy kérdező. Feltettél egy kérdést, amelyben véleményt kértél tőlünk, amennyiben nem értünk veled egyet fel vagy háborodva, és kikéred magadnak.

Én nem tartom hasznosnak, hogy szerdától péntekig nem a szüleivel van egy ilyen kicsi baba. Más lenne a véleményem, ha kényszer miatt lenne így, de mozi miatt!!!

Mi lesz később? Vagy mindig le fogja passzolni? Én személy szerint elítélem. Néha-néha más, de hogy állandóan, az nem normális.

Azt írod, hogy a ti családotok így működik, akkor meg nem értem a kérdést.

2016. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%
Márpedig egyáltalán nem természetes, hogy egy 3 hónapos gyerek mellől több napra elvágyik az anyja, ott komoly bajok vannak a nővel. A gyereknek meg biztos, hogy nem jó, sőt kifejezetten rossz. Neki nem csak tiszta pelekára, tápszerre, meg kiságyra lenne szüksége, hanem elsősorban biztonságra, amit normál esetben a szülőktől kap meg. Nekik még az állandóság az egyik legfontosabb.
2016. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok felháborodva, ha valaki nem ért egyet velem :) ezért hoztam fel a témát, hogy meghallgassam a pro és kontra érveket, mialatt én is elmondom a mi érveinket.

Egy kisbaba ellátása komoly munka, gyorsan ki lehet merülni benne. Ezért segítünk a húgoméknak azzal, hogy időnként (és azt sehol sem írtam, hogy minden héten) elhozzuk a gyereket. A biztonságot megkapja, ez nem is értem, hogy merült fel.

Kiegyensúlyozott, boldog baba. Biztosan nem lesz olyan, aki csak az anyja szoknyája mellől nézeget kifelé, mert megszokja, hogy többen vagyunk körülötte. Másik unokaöcsém szülei még a nagyszülőknek sem adták oda a gyereket soha, és ez meg is látszik rajta sajnos. Túlságosan anyás, nem akar másokkal lenni.

2016. máj. 27. 15:15
 17/18 anonim ***** válasza:
67%

Az persze majd csak később derül ki, melyikből lesz egészséges felnőtt.


Viszont szögezzük le, hogy nem érveket kértél, hanem véleményeket. Ha azt mondja valaki, hogy neki ez nem tetszik, ő nem így csinálná, az vélemény.

2016. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ez így van. Köszönök minden véleményt. Megerősített abban, amit gondolok.
2016. máj. 27. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!