Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemondanátok a védőnői szolgál...

Lemondanátok a védőnői szolgálatot a védőnő személye miatt? És mit írjak az indokolásba?

Figyelt kérdés

Új helyre költözünk és az ottani védőnőnk, aki lesz sajnos egyszer pénzügyileg nagyon átvert minket még korábban.


Nekem nincs bajom azzal, hogy legyen védőnőnk, a mostanit is szeretem, de mivel nem választható, nyilvánvaló, hogy őt nem fogjuk beengedni a lakásunkba.


Írjam bele ezt az okot a lemondásba, vagy ne "árulkodjak" a területi vezetőnek? Esetleg próbáljak vele egyezkedni, hogy nem jöhet hozzánk (orvoshoz a régi helyre járunk majd)? A gyerek sajnos még csak 3 hónapos, szóval még a nyakunkon maradna évekig.


2016. máj. 27. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Személyes ellentétek miatt - ennél jobban nem kell indokolni, pláne hogy ha nem tudod bizonyítani, hogy anno átvért, rágalmazás miatt beperelhet.

A területi vezetővel beszélhetsz -neki se mondj ennél többet-, de nagyon sokra ne számíts, mivel nem választható a védőnő személye.

2016. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

én megírnám, hogy múltbeli komoly események miatt kifogásod van a védőnővel szemben. Nem kell részletezni, max ha kérdezik, elmondhatod. Én sem engedném be.

Ki fognak menni környezettanulmányt csinálni hozzátok, ha kérdezik, mondd el nyugodtan, hogy mi miatt. Hangsúlyozhatod, hogy nem a védőnői hálózat ellen van kifogásod, hanem a konkrét személy ellen.

2016. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy nem választható. ezért is írtam, hogy mi akarnánk védőnőt, de mivel a mindent vagy semmit elv érvényesül, így sajnos le kell mondanom.


tudom bizonyítani egyébként, de nem akarok papírokat mutogatni embereknek.:)

2016. máj. 27. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nos, olyat is lehet, hogy nem mondod le, csupán nem engeded be. A gyerekorvosotoknal is van védőnő? Hozzá hordhatod a gyereket tanácsadásra.
2016. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: van persze, régen ő volt a miénk, de mondta, hogy ő nem fogad minket (én is rákérdeztem, mert szomszéd kerület), sajnos ezt így nem lehet.:/
2016. máj. 27. 13:50
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi? A gyermekorvosi tanácsadásra jogod van vinni a gyereket és ott nem feltétlenül ugyan az a védőnő van, hiszen az nem azonos körzet. Az én védőnő pl a szomszéd házban dolgozott az orvossal, én viszont máshova hordtam a gyereket, másik orvoshoz: ott a tanácsadás másik védőnő volt, semmi probléma nem volt ezzel. Nem a vedonohoz viszed, hanem a gyerekorvosi tanácsadásra. Az oltasokat is így kaptuk meg, a másik védőnő csak ellenőrizte, hogy még van e minden
2016. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
gyerekorvosi tanácsadásra viheti, de attól a védőnői státusza nem lesz meg...
2016. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen. A védőnő itt pl.nemcsak nézi, megvan-e minden, hanem saját dolgokat vezet a gyerekről. Nem megyek semmire más védőnővel.:)
2016. máj. 27. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Na meg egyszer: a gyerek elviszed a gyerekorvoshoz, a tanácsadásra. Az ottani védőnő minden szükséges dolgot fel fog jegyezni. Megkerheted, hogy továbbítsa a ti hivatalos vedonotoknek, bár teljesen felesleges. A saját vedonot, akit nem akarsz látni, nem kell beengedni, nem kell hozzá elmenni se. Ennyi. De ha ez is zavar, akkor le mondod a szolgáltatást és ugyanúgy jársz a gyerekorvos tanácsadásra.

Konkrétan mi meg a problémád?

2016. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Az, hogy az, hogy nem engedem be, az nem oké. Mivel kötelessége bejönnie (nem tudom, hol laksz, de nálunk nagy gondosak a védőnők), így inkább nem nyomatnám fel magunkat a felettes szervénél ilyen viselkedéssel. Nem bonyolult ez ennyire azért: inkább lemondom, minthogy bujkáljak előle.
2016. máj. 27. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!