Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít a közel 1 hónapos...

Miért ordít a közel 1 hónapos kisfiam? Már mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött. Fél 3-tól - este 9-ig ordított. Etettem, itattam, de semmi. Kifeszítette magát és úgy ordított mintha nyúzták volna. Próbáltam hogy kevesebb hamit adok neki, egyébként simán megeszik 110 ml-t vagy hogy a rendes adagját adom neki. Amint lement a kaja újra visított. A súlya 4670 gramm, ma mérte a doki. Ja és jún. 4-én lesz 1 hónapos.


Érdekes hogy múlt héten is voltunk orvosnál akkor közölte a doki hogy a 80-90 ml tápszer kevés az akkor 4400 grammos babának simán ehet 100-110 ml. Ma levittem újra mert nagyon aggódtam. Nem beteg nem tudja hogy mi ez a sírás. Amikor mondtam hogy mennyit eszik közölte hogy az sok ennek a babának. Most akkor mi van? Egyik héten ezt mondja a másikon meg mást! Nem vagyok az orvossal megelégedve. Szerintetek?


Kizárólag tápszert eszik, BEBA HA Pro Start. Sok jön vissza neki, tök mindegy hogy mennyit eszik belőle és kap Lactase comfort cseppet amit 1 hete szed de semmi változás. Most rosszabb.


Totál ki vagyok.


Mit tudtok tanácsolni?


2016. máj. 30. 15:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom, de hiaba teszed fel a kerdest minden nap, attol meg ugyanugy senki sem fogja tudni megmondani pontosan, mi a baja a babadnak, mivel sem mi, sem az orvos nem lat bele, mo zajlik le a kis testeben. Csak tapasztalatokra hagyatkozhatsz, ami egyertelmuen a kolika! Nyilvan nem csak anyatejes babaknal alakul ki. Az en lanyom napra pontosan egy honapos volt mikor kezdodott, most 2,5 es meg mindig tart, nar mar kezd enyhulni. Nem tudsz csinalni mast, mint kivarod, hogx elmuljon. Nekunk az espumisan es a biogaia cseppek nagyon sokat segitettek. Elozo kerdesednel lattam, hogy a biogaiaval probalkoztal mar, de szerinted semmi nem hasznal. Hat par nap alatt ne varj csodat, es akkor meg csak 3 hetesnek irtad a babat, tehat akkor tul sokaig nem hasznaltatok, ha addigra mar abba is hagytad! Igenis hasznalni kell tovabb, nalunk az espumisannal kombinalva is majdnem 2 het volt, mire azt mondtam, hogy egy fokkal jobb a helyzet!
2016. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy próbálok megoldást találni, mivel szarabb lett a helyzet.


A Bio Gaia-t az orvos mondta hogy hagyjam abba és szedje a Lactase comfort-ot.


nem hiszem el hogy szenvednie kell a babámnak és nem hiszem el hogy nincs megoldás. Üljek le és hagyjam hogy szenvedjen? Az nem én vagyok. Már idáig is mindent megtettem, de nem értem hogy egyszer jó ha megkapja azt az adagot amit kell, máskor meg az sok, és az nem jó.


Esküszöm semmit se értek már, és azt hogy mit tegyek.


Hála a jó égnek most alszik békésen.

2016. máj. 30. 17:09
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét alatt nem.tudsz mindent kipróbálni. Csak cseppekből van legalább ötféle, amit én ismerek.és mindhez kell pár nap, hogy kiderüljön, hogy használ-e. Aztán ott van a torna, a kólikatartás, a hajszárító, amit már írtunk többen. De van párna is, meg lehet bugyolálni. Lehet próbálgatni a tápszereket is, de simán lehet, hogy nem fog semmi használni, mert egyszerűen elmúlik. Ez az életszakasz sajnos ilyen.
2016. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is a hasmelegítés volt a megoldás. Plusz még az, hogy kivittük babakocsizni egy-két órára. Ez a kettő segített át az első három nehéz hónapon, utána elmúlt a sírós időszak.
2016. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

"nem hiszem el hogy szenvednie kell a babámnak és nem hiszem el hogy nincs megoldás"


Pedig nyugodtan hidd el és fejezd be a hisztit. Ez hasfájás és a babák többsége átesik rajta.Több hét, napi több óra sírás és egyszer csak elmúlik. Ennyi. Nem lennék a gyerekorvosod...

2016. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös!


Hiszti?

Nem hiszti, hanem aggódás.

Hogy írhatsz ilyet???

Vagy hogy nem lennék a gyerekorvosod????

Ismersz hogy ilyet írj??? Tudod Te hogy én hogy viselkedek az orvossal, vagy hogy milyen ember is vagyok?


Aggódok a babámért mert pici és én vagyok a felelős érte, hogy mindent megtegyek hogy neki jobb legyen. Akkor is ha ilyen emberek mint Te nem hisz abban hogy van megoldás. Mert igenis van!!! És meg fogom találni, hogy neki jobb legyen.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat, még neked is. Azoknak külön köszönöm akik megértik az aggódásomat, azt hogy nekem is a babámmal fáj és akik megértik hogy miért nem adom fel a megoldás keresést.

2016. máj. 30. 21:21
 17/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mire megtalálod a megoldást, valószínűleg az idő maga megoldja a problémát. :-) De akkor majd jön a következő.

Természetes, hogy segíteni akarsz neki, de egy kicsit lazábban tedd. Minden kellemetlenséget, fájdalmat úgysem tudsz eltüntetni az életéből, sajnos vannak dolgok, amiken át kell mennie. Ettől függetlenül próbálkozz a módszerekkel, de egy napnyi hasfájás miatt ne borulj ki, ne ess kétségbe.

2016. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen ez a kólika lehet, ami nem egyenlő a hasfájással! Hasfájásnak hívják de ha a különböző cseppek nem enyhítenek a fájdalmán, akkor sajnos mást kell megpróbálni. Nálunk két dolog segített , az egyik az hogy miközben járkáltunk vele fel-alá, az alkarunkra fektettük tehát lefele nézett. Ez az egy pozíció tetszett csak neki.

A másik az volt, hogy pihenőszékbe fektettem amit gyorsan ütemesen ráztam, közben a youtube-on kerestem "fehér zaj" című videót, eső vagy vihar szokott beválni, és azt hallgatta szegényem vagy egy órán át. Sokszor arra el is aludt.

2016. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Fu, mar elore sajnallak akkor, amikor a fogzas elindul. Mert az kb 100x rosszabb a hasfajos idoszaknal es nem csak 3 honapig tart. Az en lanyomnak is gyakran faj a hasa, es gyakran ordit is miatta, bar mar kozel se annyit mint 3-8hetes kora kozt, mert azota jocskan enyhult, de ha a nagyobbakbol indulok ki, akik szinten atestek rajta, majd jott a fogzas, ami miatt gyakorlatilag hetekig, honapikig nem aludtunk ejszaka, haaaat, akkor inkabb a hasfajas :-(

Szerintem is hagyd abba au onmagad sajnaltatasat, megoldani csak az ido fogja a problemat, te csak annsit tudsz tenni, hogy sok szeretet, es gondozas. Es amugy a biogaiat lehet adni a lactasa cseppekkel, mert egy idoben en is ugy hasznaltam ;-) Es hidd el hogy segit, kar volt abbahagyni

2016. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem ez a videó nagyon sokat segített! Nézd meg, és rájössz, hogy mit is akar a baba. :)


[link]

2016. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!