Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Haza utazzak a szüleimhez a...

Haza utazzak a szüleimhez a babával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az újszülött babám hasfájása miatt nyugtalan. Már napok óta nem tudok aludni. Itt Bp-en nincs segítségem, viszont vidéken ott van anyukám. Késő este ér haza a párom, amikor már ő is hulla fáradt.


Anya most feljönni nem tud, mert nyári szezon miatt sokat üzlettel a kerti növényekből és sokat bukna ha mindent ott hagyná. Kérte hogy menjünk haza és ő segít a pici körül, míg megerősödik meg én is.


Nem tudom mi a jó döntés. Haza rohanni és már az első nehézség miatt oda "menekülni" vagy maradni de és egyedül küzdeni tovább, de már konkrétan ülve alszok el és néha totál be vagyok feszülve. Párom nem tud velünk jönni, így félek az ő hiánya miatt és egyedül hagyom őt.


Mi a jó döntés? Érzem hogy jót tenne ha mennék, de úgy érzem hogy ha megyek a könnyebbik utat választom és megbuktam mint anya, mert nem egyedül küzdök.


2016. máj. 31. 11:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, nagyon rossz helyen tetted fel ezt a kérdést. Ezen az oldalon csak az a jó anya, aki ha belepusztul is, akkor is egyedül csinál mindent, segítséget elfogadni szégyen. A mártírkodás az nagyon megy, láthatod. Én azt mondom, ne foglalkozz az ilyenekkel és menj. Nem hinném, hogy fél évre mennél, max. pár hétre. Nem attól leszel anya, hogy küzdesz, mikor lenne segítség.
2016. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
28%
Én nem hagynám egyedül a férjemet...Az igaz, hogy nekünk a hasfájás miatt volt csak nehéz kb 3 napig, de a pólya és a csepp ezt is megoldotta, így kimaradt az idegtépő alváshiány. Ezt nem nekünk kell eldönteni, hanem neked és a férjednek!
2016. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
53%
Eszembe nem jutott volna, hogy elvigyem a férjemtől az újszülött gyerekét, ő sem engedte volna. Neked hogy esne fordított esetben?
2016. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
32%

"ha csak annyit tud segíteni az anyukád, hogy megfőz, és rendet tart "


De ehhez minek kell a nagyi?

Nekem se volt időm rá, de a háztartás abszolút megvárt(a a férjemet hétvégén), kaját pedig lehet rendelni.

Bekapcsolni nem volt időm a gépet, már időt takarítana meg.


Én se bírom, amikor valaki eszik-alszik csecsemő mellől osztja az észt, hogy 3 fogásos vacsora meg tiptop ház és akinek hajat mosni sincs ideje (mert inkább alszik) az igénytelen... de az már a másik véglet, ha vki csak hazacuccolva anyucihoz bírkózik meg a feladattal. Menjen nagyi amikor tud, fogd be a férjed (mert minek a gyerek, ha nincs semmi ideje rá).

2016. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
66%
Kinek mi felel meg... én is otthon voltam szülés után majdnem 3 hetet, és baromi jól esett, hogy a szoptatáson kívül nem volt semmire gondom. Császáros voltam és megfáztam a szülőszobán, szóval császáros sebbel és bedugult orral és köhögéssel majd megőrültem 2 hétig. Az én szüleimnek első unoka legnagyobb öröm volt hogy otthon voltunk. Fèrjem is ott volt, de sok minden közbe jött pl akkor ment majdnem tönkre a kocsink is, azt se tudtam hogy fogunk majd hazamenni. Na mindegy a lényeg én magyon örültem hogy otthon voltunk és ott volt a segítség. Most 9 hónapos a lányom és rendszeresen hazamegyünk 1 vagy 2 hétre a férjem nélkül. Egyrészt nekem is szüksègem van pihenésre és a nagyszülőknek is az unokájukra. Én mennék a helyedben.
2016. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
49%

A férjem nékül biztos nem mennék sehova, nem is engedné. Neki is ugyanolyan fontosak ezek a napok, hetek, mint neked. Mióta megvan a babánk és a férjem visszament dolgozni, hazaszalad ebédidőben, hogy 15 percet lássa, mert hiányzik neki... Biztos nem bírná ki, hogy napokig, hetekig ne lássa.

Amúgy, amit még nem mondott senki.. Mit próbáltál ki hasfájás ellen? Mert arra baromira nem az a megoldás, hogy elmenekülsz otthonról, mert attól max neked lesz jobb, de a babának nem.

Az én fiam is hasfájós volt, de az Infacol+Biogaia rendbetette. De ha nem segített volna akkor veszek Gripe Watert, Coelif cseppet, szélcsövet, bármit ami segíthet neki. Neked is nehéz, mert nem alszol, de képzeld milyen nehéz neki, ha fájdalmai vannak.

2016. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
43%
Ugyan már, nem martirkodik itt senki, max józan paraszti ésszel gondolkodik. Újszülöttel lekoltozni anyucihoz? Minek? Mi az, amit nem lehet megcsinalni egyedül és annyira fontos? Mit nem lehet megoldani? Max nem ragyog a lakás és nem főz, hanem rendel. Ezen kívül konkrétan mi az, amiben a segítség kellene? Ha szoptatott baba, úgysem tud vele az anyja kívül senki más törődni, ha egyszer a szopás nyugtatja meg. Apukával amúgy mi van? Csak addig volt, addig volt jo amíg megcsinalta? Amúgy meg le van ejtve magasról. Ha én férfi lennék és a feleségem azt találná ki, hogy márpedig akkor ő lekoltozik a gyerekkel az anyjához x időre, mondanám hogy úgy csomagoljon, hogy ide vissza nem kell jönni.
2016. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
37%
nekem közel laknak a szüleim, ráadásul jó babám volt nem volt sírós, de így is azt mondom, hogy hazamennék. szerdán beülnék a kocsiba, férjem utánunk jönne péntek este és vasárnap hazajönnénk. tuti feltöltődsz egy időre, alszol egy nagyot, férjed is pihen egy kicsit :)
2016. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%

a gyerekeiteknek is azt adjátok majd tovább, hogy ha baj van, a családra ne akarj számítani hanem fordulj befelé és egyedül oldd meg a problémáid??

szép élet lehet...én leutaznék kérdező, nekik ez édes teher, hogy veled és az unokájukkal lehetnek, neked meg több időd marad a babára, apa meg rendesen tud pihenni. mindenki jól jár.

2016. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó!

Kár, hogy az nem esik le, hogy jelen esetben a család első sorban anya, apa és a gyerek. Nem a nagymama, anya meg a gyerek....

2016. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!