Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Haza utazzak a szüleimhez a...

Haza utazzak a szüleimhez a babával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az újszülött babám hasfájása miatt nyugtalan. Már napok óta nem tudok aludni. Itt Bp-en nincs segítségem, viszont vidéken ott van anyukám. Késő este ér haza a párom, amikor már ő is hulla fáradt.


Anya most feljönni nem tud, mert nyári szezon miatt sokat üzlettel a kerti növényekből és sokat bukna ha mindent ott hagyná. Kérte hogy menjünk haza és ő segít a pici körül, míg megerősödik meg én is.


Nem tudom mi a jó döntés. Haza rohanni és már az első nehézség miatt oda "menekülni" vagy maradni de és egyedül küzdeni tovább, de már konkrétan ülve alszok el és néha totál be vagyok feszülve. Párom nem tud velünk jönni, így félek az ő hiánya miatt és egyedül hagyom őt.


Mi a jó döntés? Érzem hogy jót tenne ha mennék, de úgy érzem hogy ha megyek a könnyebbik utat választom és megbuktam mint anya, mert nem egyedül küzdök.


2016. máj. 31. 11:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
65%
Az én férjem nem vágyott arra, hogy elhúzzak az újszülött gyerekkel, ő meg nyugodtan pihenhessen. Bele is őrült volna, ha elviszem tőle a kislányát. Ő is annyira várta, mint én. Sajnos úgy látom nem minden gyermek ilyen szerencsés.
2016. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%

Őszintén! Én nem utaztam volna el. És nem azért mert nem akarok vagy tudok elfogadni segítséget, de nálam azért meg van az a határ, amit igenis meg kell tudni egyedül oldani, mert később is jön még számtalan olyan helyzet, amit meg kell oldani, és lehet,hogy akkor nem lesz segítség.

Persze, nem tagadom olyanban mindig is elfogadtam a segítséget, ha mondjuk el akarok menni futni, vagy havonta egyszer körmöshöz, vagy fodrászhoz. Nyilván jól jön,ha nem kell mindenről lemondani a gyerek mellett, de azért nem költöznék se anyuhoz, se anyóshoz, mert fáradt vagyok. Az első fiam két éves kora után aludta át az éjszakát. Igaz, nekem a férjem,ha fáradt, akkor is besegít. A második fiam, 8 hónapos, éjjel ő is megébred többször, és 3,5 hónapos koráig üvöltött a hasfájástól. Anyukám sajnos a szülés előtt halt meg, anyósom aktívan dolgozik. Van egy fogadott bébiszitterem, aki annyiban segít,hogy tényleg heti 3x egy órát eljárjak futni. De éjszakára nem hívtam még el soha.

Egy gyerekkel még ezeregy nehéz helyzetet meg kell oldani.

Meg azért én elhiszem,hogy apuka hullafáradt, de azért átlag mondjuk 3-4 éjjelből egyet elvállalhatna. Igaz az én férjem időben hazaér, de olyan munkája van,hogy nagyon kell figyelnie, ébernek lennie, neki már én szoktam mondani,hogy aludjon, mert kelek, de nyilván mindig mondja,hogy nem, ma ő a "soros", ketten vállaltuk a gyereket, én itthonról dolgozom is stb.

2016. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kérdező! Nekem ikreim vannak, az első 4 hónap csak kólikából állt mindkettő babánál!Képzeld túléltem, de én örültem volna 1-2 nap segítségnek!Ha egy hétvégére utazol le szerintem még oké, de többre? A pólya tényleg segít és szerezz be adamo hintát, tényleg beválik! Én személy szerint nem hagytam volna itt a férjem, lelkileg lett volna nehéz nélküle. Nálunk is szülők 2-300 km-re laknak. Kitartást!
2016. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudnam itthagyni a ferjemet. O a tarsam, mellette akarok aludni. Bar mi igy vallaltuk a gyereket, hogy en is jol ellegyek, o sokat van velunk, nem vagyok tulajdonkeppen egyedulallo szulo, mint a kerdezo.


A ferjed legyen veletek tobbet, most mar ti vagytok a csalad magja, vannak persze anyukadek, de nektek kell megoldani, amit csak tudtok.

2016. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
33%

azért arra kíváncsi lennék, hogy az itt válaszolók közül hányótoknak ment az anyukája segíteni a baba születése után!


csak mert úgy azért könnyű osztani a másikat, hogy ha a nagyi épp lement sétálni a babával, a kérdezőre meg kutya rá sem nyitja az ajtót!


kérdező, neked kell érezned, hogy mi fér bele. ne félj segítséget kérni :) ha az kell, akkor menj le 1-2 éjszakára. vagy esetleg hétvégén jöjjön fel anyukád ha akkor tud.

2016. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 25! Jelen! Csak a férjem volt, mint írtam :) Üdv:Ikres anyuka! :)
2016. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%

25!


Kapaszkodj, nemhogy anyám nem jött segíteni, de még apuka se volt. Megoldottam egyedül, rinyalas meg martirkodas nélkül.

2016. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
40%
20: igen, a szűk család szűk család a nagy család meg nagy család, szerencsésnek gondolom magam hogy nálunk mindkét nagyi és papi él, egészséges és nagyszerűen bánik az unokával így bátran igénybe vehetem a segítségüket - persze nekik ez nem segítségnyújtás hanem öröm hogy foglalkozhatnak velünk....biztos valami ufó anya vagyok hogy ennek örülök.
2016. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
18%

Hát, kedves nem.tudom hányas, képzeld, nem csak az ír, akinek evő-alvó babája van....

Képzeld, nekünk is kijutott a jóból. Először hasfájás, mit ne mondjak, nem fáklyás menet,majd 3hónapos korában beindult a fogzás, ami olyan borzasztó lassú folyamat nála, hogy most lesz egy éves, és már fél éve látszik a fehér csíkocska, ki lehet tapogatni a fogát, de az ínye olyan kemény, hogy nem tudja áttörni, vagy csak ennyire lassan. Most talán -talán alakul.tart 9hónapja.abból az elmúlt hónap a legbrutálabb,mivel 2hete éjjel a leghosszabb idő,amit egyben megalszik max 20 perc, de az ritka.és én sajnos nemttehetem meg,hogy nappal alszom mikor ő,mert van egy tesója is. És éjjel nem alszom semmit, mert nincs összesen meg a két óra alvás /éj,napközben lótok futok utána,mert már nem csecsemő, aki csak fekszik.és még így is azt mondom, hogy vállaltam, és ez vele jár. Szép dolog elmenekülni, hogy a nehezét csinálja meg anyu,aki szintén kivette a gyereknevelésből a részét az életben minimum egyszer ha már unokája, aztán ha már minden szép és jó, akkor vissza az egész,mert ezzel megbírkózok.szegény férjem nem egyszer ment úgy hajnalban dolgozni,hogy éjjel egy percet sem aludt.de ilyen meg se fordult a fejünkben.

2016. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


A döntésem még az nap megszületett és haza utaztam a babával, miután a párommal beszéltem. Ő megértette hogy miért akarok hazamenni és megértette hogy miért nem.


NEM ARRÓL VOLT SZÓ HOGY HAZA KÖLTÖZÖK, CSAK PÁR NAP!És már újra Bp-en vagyunk.


Jó döntést hoztam, mert ahogy kiderült a császár helye jól begyulladt, még szurit is kaptam.


Én azt gondolom nem volt némelyik anyukának lehordania, hiszen nem ismer. Ahhoz se volt joga bárkinek is hogy azt feltételezze hogy nem tettem meg mindent a babámnak jobb legyen a pocija. Ahhoz pedig végképp nem volt jogotok hogy azt feltételezzétek hogy a párom csak addig volt jó míg a babát megcsinálta. Ez gusztustalan volt.


én itt csak véleményt kértem és nem azt hogy hordjatok le vagy hogy szidjátok a másikat.


Jó döntést hoztam és máskor is fogunk menni, mert nagyon jót tesz nekem is, a babának is és a szüleimnek hogy ott vagyunk. Nem szégyen segítséget kérni!

2016. jún. 6. 16:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!