Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-18 hónapos gyermekeitekkel...

15-18 hónapos gyermekeitekkel hogyan történik egy-egy gyalogos séta?

Figyelt kérdés

Már szaladó rosszcsontok anyukái! a ti gyermetek is ellenkezőleg szalad, nem hallgat rátok, mindenfelé megy, csak arra nem, amerre ti szeretnétek haladni?

Az én kisfiam ilyen:s

Ráadásként nem hajlandó odaadni a kezét, ha mégis megfogom, húzza vissza, sírni kezd, nem akarja, hogy fogjam,

valamint mindent, de mindent felszed(ne) a földről, amit abban a pillanatban be is kap.

Szóval a sétáink az örökös "NEM SZABAD", "GYERE ERRE", "NE SZALADJ EL" és hasonló társaikból áll.

El vagyok keseredve, de a párom szerint minden gyermek ilyen. Szerintem pedig nem....


2010. ápr. 11. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
15 hónaposak vagyunk.Én amikor konkrét helyre megyek még kocsiba teszem,így oda is érünk,visszafele már mehet a séta,el el barangol,de mindig visszatudom terelgetni,de általában hagyom hagy keresgélje ki magát.Ha csak úgy sétálni megyünk akkor arra megyünk amerre ő akarja és annyit hajolunk le kőért amennyiszer akarja.Ha nagyon megunom vagy elfáradok,mindig találok neki valami jót amiért érdemes arra menni amerre én akarom,pl ott egy kiscica nézzük meg vagy egy madár fogjuk meg,és akkor arra megyünk amerre én akarom.de az esetek többségében egyébként szót fogad,szépen fogja a kezem,de ha kihúzza a járdán nem érdekes,de ahol veszélyes abból nem engedek,így tanulja meg,hogy sietni kell vagy autók közlekednek,vagy ilyesmi.türelem megtanulják majd.
2010. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyanilyen. Azért már egész jól halad a dolog, már nem akarja elhúzni a kezét (2 hónapja kínlódunk a sétával), de ha elengedem akkor egyből szalad az úttest (azaz az autók) felé. :-( Reménykedem benne, hogy majd alakul a dolog.
2010. ápr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen nagyon sok ilyenkorú babácska ilyen. És rohadt lassan megy a séta. Én úgy csináltam, hogy lementem a szintjére és elmondtam röviden, csak akkor bóklászunk ha nem eszünk meg mindent különben babakocsi...hamar tanult. Most lesz 3 éves. Minden kereszteződésben szó nélkül nyújtja a kiskezét és van mikor csak azért mert jól esik. Ne aggódj. Próbáld elvinni olyan helyre ahol szabadon bóklászhat és hát a koszevés meg hozzátartozik sajnos. Persze, hogy függetlenedni akar hiszen azzal, hogy elindult, rájött az ízére a dolognak.

Mi a héten kezdtük el lökni a hintát önállóan. A kulcs szó azt volt, te magad tudod csinálni és máris boldogan gyakorolt...

2010. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha még csak a köveket szedné fel, de a csikkeket, a szemeteket, kutyakakit, mindent, ami a földön van.

Az a nagyobbik baj, hogy egyből bekapja/bekapná. Én is próbálom terelni a figyelmét - ott a kutyus, ott a cica, de akkor pedig az a baj, hogy nem hajlandó otthagyni őket-akár fél órát is nézegeti a cicát, ha elcipelem-sír. Akaratos nagyon.

2010. ápr. 11. 13:27
 5/9 anonim ***** válasza:
jajj mintha a saját sétánkról beszélnél. Mi szerencsére nem lakunk forgalmas helyen, ezért bóklászhat egyedül is. Nálunk főleg a csikkekre "szakosodott", és úgy veszi a szájához mintha tudná hogy mit kell vele csinálni. Pedig nem is dohányzunk. Ha haladni akarok babakocsiba rakom, de engem nem zavar ha szüttyögünk vagy 20 percig cicát nézünk. Szerintem (remélem) júliusra kinövi, mire megjön a tesó. Kitartás és türelem :)
2010. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy január eleje óta sétálunk kint az utcán. Reméltem, hogy pár hónap és jobban hallgat rám, de megpróbálok türelmes lenni.

Féltem, hogy összeszed valami betegséget, ha nem vagyok elég gyors vagy baj lesz, ha lenyel valami kavics félét.

15 hónapos most.

2010. ápr. 11. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismered talán a gyerekemet? :D Mert szóról-szóra így megy nálunk is minden ahogy te leírtad.

18 hónapos fiú.

2010. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy kíváncsi a kisfiad. Az lenne a fura, ha ebben a korban menne utánad.

Majd pár évesen ráér téged követni, addig válassz olyan sétáló helyeket, ahol nyugodtan mehet, ahova ő akar.

2010. ápr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kisfiam dettó ugyanez(19hós9,és ha egyszer kiszabadutl az utcára,teljesen öntörvényű és szelektív hallású lesz:)csak azt hall meg amit ő akar(szirénás autó,fagyis autó,madarak)bezzeg ha én kérem vagy kiabálok neki,hogy erre megyünk gyere szépen,akkor mintha a fülén ülne, és megy a másik irányba.Mindent felszed,csikk,bot,kő meg persze minden szemetet ami el van szórva.Ha valahova sietünk,akkor babakocsi,ha csak bóklászunk van,hogy 1.5óra alatt tesszük meg a 10perces utat.Nem tudom meddig tart,de néha már nekem is elfogy a türelmem:(,akkor felkapom és viszem.A cica,galamb kergetés még nálunk is bejön,de aztán szinte ugyanannyit fut vissza mint előre.Kitartás, majd csak megváltoznak.Az úttestnél,én is fogom a kezét,ha akarja ha nem,de mostmár legalább ott szót fogad(nem mindig).

Üdv:19hós rosszcsont anyuja

2010. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!