Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy birjátok a dackorszakot?

Hogy birjátok a dackorszakot?

Figyelt kérdés

A lányom lassan 2 êves lesz körülbelül 2 hónapja nem birok vele.

Csapkod, dobál, ütögeti a kutyát, cibálja a macskát, rám üt ha nem az van amit ő akar!

Egész nap ordit, hisztizik!

Néha már a plafonon vagyok tőle.

Szép szóval, kecsegtetve műelsirva magam erőteljesen rászólni semmi nem érdekli!

Kinyitja az ajtót kimegy csapkodja, borogat, (kertes ház)

Hiába vagyunk kinn órákig a levegőn akkor sem csillapszik le.

Pörög, de néha már úgy hogy enni se áll meg!

Szerintetek ha elmennénk egy játszóházba segitene valamit?

Ken össze mindent felveri a testvérét.

Ha éppen eszik a kicsi ês kifogyott a szörp már ordit hogy de ő máris kér!

Néha már elsirom magam hogy az édes angyalból mi lett jelenleg.

Vagy valami kis barát szerintetek?


2016. jún. 15. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a pici?

Féltékenység is lehet, mert ez azért elég erőteljesnek tűnik.

Mondjuk a 3. gyerekem nekem is hasonlókat csinál még 4 évesen is, bár kompromisszum készebb, mint korábban, de nem egyszerű vele.

Nálunk az a kérdés legtöbbször, hogy kinek hosszabb a cérnája. :D

Sajnos sokszor engedünk neki, mert fáradtak vagyunk vele "harcolni", persze abba is belemegyünk sokszor, de nem mindig, pont azért, hogy legyen egy kis nyugi.

Azért remélem, benő a feje lágya, és majd megérti a dolgokat.

A frusztráció pedig normális, az mindenkinek van, és épp ez a korszak arról szól, hogy megtanulják kezelni.

2016. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

3 hónapos a tesó.

Nem féltékeny.

De tényleg nem ha elalszik a kicsi viszem is ki az udvarra.

Este velünk alszik.

Mindenbe bevonom a fürdetésbe pakolásba tényleg ölelgeti puszilgatja a kicsit.

2016. jún. 15. 10:08
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy nem bírom. Cafatokban vannak az idegeim, túlélek napról napra. Ha véletlenül csend van, némán bámulok ki a fejemből. Valahol feladtam az egészet, és várom, hogy elmúljon. Eleinte még lelkesen olvastam, pár ezer oldal után, miután mindent kipróbáltam, amit az okosok ajánlanak, és nem jött be, feladtam. Ez van. Ez lett az életünk és reménykedem, hogy egyben kibírjuk, míg elmúlik. Bár, mire túl leszünk rajta, addigra abba a korba ér a kicsi is, ez a rémálmom.
2016. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nálunk kb. két hete érzékelhető, hogy hisztisebb, akaratosabb, ez napi 1-2 nagyobb hisztit jelent, de könnyen meg lehet nyugtatni, ha felveszem, vagy elterelem a figyelmét...ezek szerint én a szerencsésebbek közé tartozom?? vagy majd csak most jön a java! :) 2 éves lesz.
2016. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Ez csak az én véleményem, nem kötelező velem egyetérteni.


Szerintem az a bak, hogy hagyod neki, hogy ő dirigáljon, túl sokat engedsz. Én a helyedben kilátásba helyeznék büntetést, pl. ha csapkod, akkor nem fogtok kimenni játszani, és ezt be is tartanám, következetesnek kell lenni. Ha meg téged csapkod, akkor leszidni, de nagyon. A tiszteletre a szülőnek kell megtanítania a gyereket, ez viszont nagyon nagy fokú tiszteletlenség. Nekem unokahúgom állandóan lefejelt mindenkit, engem egyszer, hátracsapta direkt a fejét, mikor a cipőjét adtam rá. Én megfordítottam, és mem erősen, de kapott egy pofont, és leszidtam, hogy hogy képzeli. Elkezdett bömbölni, beraktam a kocsiba, ahol tesóm majdnem rám szólt, de neki is jeleztem,hogy most hallgasson, így járt. A gyerek az egész családot ezzel "terrorizálta", ezután velem nem próbálkozott. Nem szép, de néha meg kell mutatni, hogy hol a határ, és ha se szóval, se büntivel nem megy, akkor sajnos mérsékelten, de a tettek mezejére kell lépni. Neki sem fájt túlságosan az a kis pofon, inkább láttam, hogy a kettő együtt. És megértette.

2016. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen pár oldalt Én is olvastam.

Eddig nálunk se vált be semmi, de a napirendjétől nem térek el.

Ha vége az udvarnak vége ha fürdês ha öltözés akkor az. Ebéd mindanom sem kell a földön félig porszivózás minden nap és minden este mikor már félholt vagyok még kiönt valamit hogy mosni vagy takaritania kelljen!

Lehet egy kis barát kéne vagy tényleg a játszóház.

Sokat gondolkodtam azon lehet kevés vagyok már.

2016. jún. 15. 10:30
 7/15 anonim ***** válasza:

az biztos hogy ha közösségbe viszed, csak jót teszel vele..egyrészt ragadhat rá valami jó viselkedés, másrészt lefárad, kevesebb energiája marad a hisztire.


ezen felül meg össze kell kötni a rossz viselkedést büntetéssel (szankcióval) nem hagyni hogy ő irányítson, de mindig elmondani neki mit nem csinál jól, mivel 2 éves, magától nem fog rájönni hogy mit rontott el.

apró példa: lányom tegnap üvöltött végig a pelenkázón, rugdalt, sikítozott hogy ő a pénzeivel akar játszani.

hagytam hogy kiüvöltse magát, utána az ölembe ültettem és elmondtam neki, hogy most nem fogunk a pénzekkel játszani, azért nem, mert a pelenkázón nem volt nyugodt, nem volt türelmes, sírt és kiabált.


Fél perc múlva már mást játszott majd eszébe jutottak a pénzek, de sírás üvöltés helyett közölte: "most nem játszunk a pénzekkel".


tehát megértette, felfogta. nyilván lesz még jó pár ilyen hisztije, de szerintem csak így működhet, ha nem hagyod rá, nem eltereled, hanem elmondom hogy mit nem csinált jól, és mivel jár, ha nem csinálja amit mondasz.

2016. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt is pröbáltam. Nincs mese nincs csoki nem megyünk dédihez.

Hidd el megpróbáltam. Nem ő a fdőnők pont ezekért is van a hiszti

2016. jún. 15. 10:36
 9/15 anonim ***** válasza:

sajnos a szülő habitusa is felelős egyébként, mármint nyilván nem tehetsz róla, de amilyen a szülő olyan a gyerek. pl sógornőm elég hisztis hirtelen haragú természet, és olyanok a gyermekek is pedig millió szakirodalmat átnézett és próbálta tényleg nevelni őket...

nekem csak minimális nevelést igényel a gyerekem, magától is nagyon kiegyensúlyozott, de én is olyan vagyok hogy a hátamon fát lehet vágni.


sajnos ezt nem befolyásolhatod.

2016. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kapott már a fenekére, de gyereket nem verek mert a férjemet verték kiskorába.

Attöl függetlenül a férjem adott már neki tockost (picit) persze.

De most túlélő módba kapcsoltam és hogy a kicsi is tudjon aludni néha muszáj engednem.

Kihozom az udvarra játszani.

Vizezhet szaladhat stb.

De olyan néha mint egy energizer nyuszi.

Pedig mennek mamával megyünk dédihez. Van talicska. Sorolhatnám!

Lehet megpróbálom a játszóhazat.

Dédivel sose akar menni hintázni a jatszótérre.

Dédi egyébként fitti teljesen!

2016. jún. 15. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!