Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is zavar az, hogy babalát...

Mást is zavar az, hogy babalátogatás alatt a vendégeknél van a baba, körbeadják, ha többen jönnek? Mivel lehet ezt udvariasan, nem sértő módon visszaszorítani? Ti mit tettetek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Engem nem zavart, hisze ezért jöttek, azért hívtam őket, hogy babázzanak.
2016. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Babalátogatóba eleve olyanok jöttek, akivel olyan a viszonyunk, hogy nem zavart, ha megfogják a babát. Illetve nem újszülötthöz jöttek, hanem nyolchetes babához, mert influenzaszezon volt. Miért, mit kellene tenniük, négy méter távolságból egy plexin keresztül megnézni? Mossanak kezet és ne puszilgassák, ha egészséges újszülöttről van szó, semmi baja nem lesz attól ha más is megfogja egy picit. Lazíts, nem cukorból van a baba! Örülj, hogy veled örülnek és kész! ;)
2016. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Engem inkabb anyosom zavar. Mindig felb.assza a gyereket, utana meg pattog, hogy rakjam cicire. Igy amikor itt van (evente kb 3-4x) akkor 20 percenkent szoptatok :)) de meg csak 4.5 honapos a babam.

Amugy ezt udvariasan sajna nem lehet megmondani :/ de ha gyakran mennek vendegek, akkor megertem, hogy zavar.

Ha alvasido van a babanak, akkor viszont szolj, hogy most aludnia kell, le kell tenni. A napirendetek teljesen ne boruljon fel par vendeg miatt.

2016. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Épp ez a baj, hogy folyton rakják ide-oda, ha sír és mondom, hogy aludni szeretne, akkor á dehogy, majd ő elringatja, holott magától szokott elaludni. Ilyenek engem zavarnak de nem szeretnék megsérteni senkit.

A másik dolog az, hogy attól félek, ha sokat van felvéve, megszokja és utána hprdozhatom, mert senki nem fog jönni, hogy felvegye.

2016. jún. 15. 17:30
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát, hogy bármit is megszokjon, azért ahhoz kevés a vendégekkel eltölt idő. Nem hiszem hogy "el tudják rontani". A kifejezett babalátogatás úgyis csak egyszeri alkalom, ha máskor mennek hozzátok, nyugodtan mondhatod, hogy alvásidő van, most nem lehet felvenni.
2016. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Ezeket mondd meg nekik nyugodtan igy!!! Ok fogjak elrontani, amit te eddig felepitett, fél ev mulva meg majd mondjak, hogy "jaj de el van kapatva jaj jaj"
2016. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sosem volt kérdés, hogy ha aludni/enni akar, vagy csak nyűgös, akkor 'csáó mindenkinek', és bevonultunk. Addig tartott a dínom-dánom, amíg a kicsit nem fárasztotta. Ezt meg is értette mindenki. 1-2x volt olyan, hogy más akarta nyugtatgatni, de kivettem a kezéből, ha 1-2 perc alatt sem nyugodott meg.

Aki sértődik, az így járt. Egy pár hetes csecsemőnek a szüleire van szüksége. Később lehet nyúzni, ha hagyja. ;)

2016. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tul gyakoriak ezek, akkor nem zavar. Nalunk 3 havonta van ilyen csaladi esemeny. Ott a gyerek kezrol-kezre jar, o nagyon nyugodt baba es baratkozos, mosolygos. Es tudom, hogy igy nem szoktatjak kezbe, hisz keves ilyen alkalom van. De ha hetente jonne ide a teljee csalad babalatogatni, zavarna.
2016. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Babalátogatás, első alkalom. Persze hogy meg akarják ismerni az új jövevényt, és amúgy is, ki az, aki le tud tenni egyhamar egy édes kismanót?

Ez természetes dolog, ettől nem szokik kézbe!

Akik hozzánk jöttek megismerkedni a gyerekekkel, azok kezében addig lehettek, amíg éhes/ fáradt... nem lett a gyerkőc.



Más az eset akkor, ha napi szinten van egy valaki (általában a nagyszülők), órákon át.

2016. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hívj vendégeket.
2016. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!