Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok az alvásban mi változo...

Nálatok az alvásban mi változott a szeparációs szorongással? Meddig tartott? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Alig bírom elaltatni a babám.. nappal 1-2 órát is alszik egyszerre, éjjel se kel sokszor de a visszaaltatás problémás lett. Nem tudom mi a baj. 1 hét múlva lesz 9 hónapos. Étvágya jó, foga nem jön, éhes/szomjas nem lehet, melege sincs. Mozgásfejlődésben sincs újdonság, pár hete felállt, de mozgásfejlődés miatt eddig se volt ez. Éjjel ébredt néha de ennyi. Az elalvást nem nehezítette meg. Én már nem tudok mire gondolni. Új ételt nem kapott. Sokáig hasfájós volt, most semmi erre utaló jelet nem látok. (7 hónapig volt lehetőségem kitapasztalni.)

Szóval kizárásos alapon csak a szeparációs szorongásra tudok gondolni, de nálatok ez hogyan zajlott? Mikor kezdett javulni a helyzet?

Egyébként külön szobában altatom. Tényleg álmos amikor leteszem, próbáltam első jelre is amikor még csak lelassul és megvárni amíg nagyon dörzsöli a szemét, volt mikor azt is megvártam amíg nyűgös lesz, egyik esetben sem volt jobb vagy rosszabb. Eddig cumival szépen elaludt nélkülem is. Most meg csak vergődik, a fejét forgatja, csapkod, izeg-mozog a kiságyban amikor próbálnám simogatni a hátát. És nem alszik el 20 perc alatt sem. Valamelyik alvásánál otthagytam, max 5 percig sírdogált egy kicsit majd 2 óra múlva kelt fel de nem akarom sírni hagyni viszont teljesen tanácstalan vagyok, hogy kéne altatni. Levegőn van, 2x 1 órát szoktunk menni sétálni délelőtt és késő délután.

Dentinox-al kentem az ínyét hátha csak fogzás de semmi, ugyanúgy viselkedik. Kézben egyébként meg szokott nyugodni, próbáltam ringatva is altatni (már mindegy nekem hogy csak aludjon ha álmos) de csak dumál meg a nyelvét nyújtogatja. Fogalmam sincs hogy tudnám elaltatni. Babakocsiban nem alszik.


2016. jún. 20. 05:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. az én kisfiam ugyan tíz hónapos, de hasonlóakat produkál- viszont nála csak akkor van ez, ha este, lefektetés előtti 1-2 órában nem én, hanem mondjuk apuka/nagymama vigyáz rá, mégha be-be is nézek hozzá néha. Én is kb. fél órákat szoktam altatni ilyenkor, méghozzá kézben ringatva (9 kg :-) ) Ha végig én vagyok vele késő délután, nyugodtabb. Szeparációs szorongásban szenvedünk most erősen, igazából amint kimegyek a szobából ordít, jön utánam rögtön. Hát, majdcsak elmúlik... :-)
2016. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sikerült kigoboznom mi történt. Ma 1 hete áttört a 3. foga viszont hasfájás volt a baj, mire láttam a fogát már emésztetlen főzelék volt a pelusban, de már előtte is erőlködött, tornára, masszírozásra enyhült. Most volt pár nap csend és már megint puffad és jön is a 4. foga. Szóval ezért nem értek semmit a gélek. Meg az én meglátásom sem, jól kizártam ezeket mint lehetséges gondokat, erre tessék. :/

Aztán belegondoltam, hovy amúgy meg kb 1 hónapja kapaszkodott folyamatosan a ruhámban, lépni se tudtam miatta, sehogy nem haladtam semmivel, lehet az inkább volt szeparációs szorongás miatt, mint ez.

2016. júl. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!